Чорноморський біосферний заповідник

Чорномо́рський біосфе́рний запов́ідник — державний заповідник, розташований на території Херсонської та частково Миколаївської областей України. Площа заповіданих земель —
майже 100 тисяч гектарів. Заповідник підпорядкований Національній Академії Наук України. Адміністрація заповідника знаходиться в місті Гола Пристань Херсонської області. Географічно заповідник розташований на північному узбережжі Чорного моря, захоплює акваторію та дрібні острови у Тендрівській і Ягорлицькій затоках (острови Вовчий, Кривий та інші).

Чорноморський заповідник створений 1927 для вивчення й охорони природного середовища, зокрема масового гніздування та міґрацій птахів. Площа Чорноморського заповідника — 64 806 га (1976; 27 000 га у 1927).

Чорноморський заповідник складається з З ділянок: лісостепної, приморської та острівної.

На території Чорноморського заповідника гніздяться численні мартини, крячки, кулики, качки, пастушкові та голенасті. У затоках — місце масової зимівлі лебедів, мартинів, куликів, пастушкових. Під час міграції багато гусей (особливо білолобих), куликів, горобцеподібних та інших птахів.
Comments