Zabezpiecz działkę !!!

Jak zabezpieczyć działkę przed złodziejami?

Zbliża się sezon zimowy. W tym okresie ogrody stają się obiektem zainteresowania złodziei.

Działkowcy zapominają o konieczności prawidłowego zabezpieczenia swojego dobytku na zimę. Popełniają poważny błąd pozostawiając w altankach bez nadzoru przedmioty przedstawiające wartość dla przestępców.

W wielu domkach znajdują się : telewizory, lodówki, rowery, sprzęt audio, kuchenny,czy elektronarzędzia.

Najlepiej na czas zimowej przerwy zabrać sprzęty do domu tak,aby nie zostawały na działce i nie kusiły włamywaczy.

Jeśli to możliwe nie zasłaniajmy okien – złodziej, zanim włamie się do altany,będzie chciał sprawdzić czy wewnątrz jest coś wartościowego. Unikniemy w ten sposób wizyty u szklarza lub ślusarza.

Jeśli mamy wystarczające środki finansowe warto pomyśleć o ubezpieczeniu altanki. Firma ubezpieczeniowa choć w części zrekompensuje ewentualnie poniesione straty.

Dobrze jest też zabezpieczyć altankę przy pomocy różnorodnych urządzeń technicznych ( kłódki antywłamaniowe, kraty itp.).

Nieoceniona jest także pomoc sąsiedzka – zwracajmy uwagę na to, kto się kręci wokół działek i w razie podejrzenia prawdopodobieństwa włamania za-wiadamiajmy innych właścicieli altanek, policję lub Zarząd Ogrodu.

Podejrzane osoby,w przypadku gdyby doszło do przestępstwa, będą szybko zatrzymane przez Policję która w ten sposób będzie miała więcej informacji na temat potencjalnych sprawców.

Nie lekceważmy ostrzeżeń !