28.03.2007

MEB Yılın Kaliteli Okulu Kategorisi

Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Ödül Töreni


Okulumuz HEML 2006-2007 Eğitim ve Öğretim yılında MEB Yılın Kaliteli Okulu Kategorisi'ne başvurmuş, ilçe birincisi, il üçüncüsü ödülüne layık görülmüştür.

2006-2007 Eğitim Öğretim yılında TKY Ödül Yönergesi çerçevesinde yapılan yarışma sonuçları açıklanmıştır.

YILIN KALİTELİ OKULU /KURUMU KATEGORİSİ DALINDA 

  • Hürriyet Endüstri Meslik Lisesi Osmangazi İlçe Birincisi,
  • Demirtaşpaşa Endüstri Meslek Lisesi Osmangazi İlçe İkinciliği elde etmiştir.

YILIN KALİTELİ EKİBİ KATEGORİSİ DALINDA 

  • Ovaakça Şarık Tara Endüstri Meslek Lisesi Osmangazi İlçe Birinciliği,
  • Demirtaşpaşa Endüstri Meslik Lisesi Osmangazi İlçe İkinciliği ve
  • Hanife Murat İlköğretim Okulu Osmangazi İlçe Üçüncülüğünü elde etmiştir.

Derece alan okulların 1.lerine plaket, diğerlerine katılım belgesi verilmiştir.

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------

OSMANGAZİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ http://osmangazi.meb.gov.tr/ sitesinde yer alan haberler:

 KALİTE DEĞERLENDİRME SONUÇLARI

Osmangazi İLçe Milli Eğiitm Müdürlüğü kalite geliştirmeekibince yapılan değerlendirm sonucunda derceye giren kurumlara ödülleriverildi. Resim1 Resim2 Resim3 Resim4 Resim5 Resim6

::::::::::::YILIN KALİTELİ OKULU::::::::::::::

1. 568 puanla 1. Hürriyet Endüstri Meslek Lisesi

2. 394 puanla 2. Demirtaşpaşa Endüstri Meslek Lisesi

:::::::::::::::::YILIN KALİTELİ EKİBİ::::::::::::::::::

1.85 puanla Ovaakça Şarık Tara Endüstri Meslek Lisesi

2. 56 puanla Demirtaşpaşa Endüstri Meslek Lisesi

3. 50 puanla Hanife Murat İlköğretim Okulu

-----------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------

OSMANGAZİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ http://osmangazi.meb.gov.tr/ sitesinde yer alan haberler:

 

BASINDA KALİTE ÖDÜL TÖRENİMİZ

 

29-03-2007
Eğitimde Osmangazi farkı
Osmangazi'de, toplam kalite çalışmaları kapsamında başarı gösteren okullar ödüllendirildi. 'En kaliteli ekip' dalında Ovaakça Şarık Tara EML ile 'en kaliteli okul' kategorisinde Hürriyet EML'ye plaket verildi.Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, toplam kalite çalışması kapsamında başarılı okulları ödüllendirdi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Zeyrek, başarılı okullara plaket ve belgelerin verildiği törende göreve geldiklerinden beri eğitim kurumlarında kalitenin artırılması için çalıştıklarını belirterek, bu çalışmanın meyvelerini yavaş yavaş almaya başladıklarını kaydetti.
Geçen yıl Tophane Endüstri Meslek Lisesi'nin toplam kalitede ülke birincisi olmasının ardından bu yıl da Ovaakça Şarık Tara Endüstri Meslek Lisesi'nin en kaliteli ekip dalında il birinciliğini yakaladığını anlatan Zeyrek, elde edilen başarıda katkısı olan herkese teşekkür etti. İlçe bazında Hürriyet Endüstri Meslek Lisesi'nin 568 puanla en kaliteli okul seçildiğini, Demirtaşpaşa Endüstri Meslek Lisesi'nin ise 394 puanla ikinci olduğunu anlatan Zeyrek, il genelinde en kaliteli ekip dalında ise Ovaakça Şarık Tara Endüstri Meslek Lisesi'nin 85 puanla birinciliği alarak Ankara'da Bursa'yı temsil etme hakkı kazandığını ifade etti.
DERECELER BELİRLENDİ
Zeyrek, 56 puan alan Demirtaşpaşa Endüstri Meslek Lisesi'nin ikinci, Hanife Murat İlköğretim Okulu'nun ise 50 puanla üçüncü olduğunu ifade etti.
Zeyrek'in konuşmasının ardından alanlarında birinci olan okullara plaket, dereceye girenlere ise teşekkür belgeleri verildi.

BURSA HAKİMİYET  GAZETESİ

Kaliteli okullar ödüllerdirildi
"Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı`nın (MEB) Eğitimde Toplam Kalite Yönetimi Uygulamaları Ödül Yönergesi kapsamında, 2007 yılı `En Kaliteli Okul` ve `En Kaliteli Ekip` kategorilerinde dereceye giren okulları plaket ve kalite beratıyla ödüllendirdi.

      `En Kaliteli Ekip` kategorisinde ilçe birincisi seçilen Ovaakça Endüstri Meslek Lisesi aynı zamanda il birincisi de seçilerek, geçtiğimiz günlerde Bursa`yı temsilen Ankara`ya gönderildi. İlçe Kalite Kurulu`nun puanlama esasına göre yaptığı çalışmanın ardından dereceye giren okullar şöyle oldu:

`En Kaliteli Okul kategorisinde Hürriyet Endüstri Meslek Lisesi 568 puanla 1.`inci ve Demirtaşpaşa Endüstri Meslek Lisesi de 394 puanla 2.`inci olurken, 3.`üncülüğe değer okul bulunamadı. Ekip kategorisinde ise Ovaakça Endüstri Meslek Lisesi 85 puanla 1.`inci, Demirtaşpaşa Endüstri Meslek Lisesi 56 puanla 2.`inci, Hanife Murat İlköğretim Okulu da 50 puanla 3.`üncü oldu.`
Dereceye giren okulların ödülleri, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü`nde düzenlenen törenle verildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Zeyrek, 5 okulun Toplam Kalite yolculuğunu başarıyla tamamladığını belirterek, kalite ödüllerinin diğer okulların da çalışma azmini artıracağını söyledi.

OLAY GAZETESİ  30.03.2007

Eğitimde Osmangazi farkı!

Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, toplam kalite çalışmaları kapsamında başarı gösteren okulları ödüllendirdi.

Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda düzenlenen törenle başarılı okullara ödülleri verildi. Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Zeyrek, göreve geldiklerinden beri eğitim kurumlarında kalitenin artırılması için çalıştıklarını belirterek, bu çalışmanın meyvelerini yavaş yavaş almaya başladıklarını kaydetti. Geçen yıl Tophane Endüstri Meslek Lisesi'nin toplam kalitede ülke birincisi olmasının ardından bu yıl da Ovaakça Şarık Tara Endüstri Meslek Lisesi'nin en kaliteli ekip dalında il birinciliğini yakaladığını anlatan Zeyrek, elde edilen başarıda katkısı olan herkese teşekkür etti. İlçe bazında Hürriyet Endüstri Meslek Lisesi'nin 568 puanla en kaliteli okul seçildiğini, Demirtaşpaşa Endüstri Meslek Lisesi'nin ise 394 puanla ikinci olduğunu anlatan Zeyrek, il genelinde en kaliteli ekip dalında ise Ovaakça Şarık Tara Endüstri Meslek Lisesi'nin 85 puanla birinciliği alarak Ankara'da Bursa'yı temsil etme hakkı kazandığını ifade etti. Zeyrek, 56 puan alan Demirtaşpaşa Endüstri Meslek Lisesi'nin ikinci, Hanife Murat İlköğretim Okulu'nun ise 50 puanla üçüncü olduğunu ifade etti. Zeyrek'in konuşmasının ardından alanlarında birinci olan okullara plaket, dereceye girenlere ise teşekkür belgeleri verildi.
KENT GAZETESİ 01.04.2007