2008.04.18-19

Bursa KalDer 6. Kalite ve Başarı Sempozyumu 


“KÜRESELLEŞMEYİ YÖNETMEK” 18-19 Nisan 2008 Bursa Almira Otel 

 

 

 

2007 BURSA KALİTE ÖDÜLÜ DEĞERLENDİRİCİ LİSTESİ
  ADI/SOYADI ÇALIŞTIĞI FİRMA
1 Atıl AYAZ  ÇİMTAŞ PİPE
2 Aykan KURKUR KalDer Bursa
3 Aziz DENİZ  
4 Berrin ALIM TEKNİK MALZEME
5 Burçin KARAGÖZ BURSA ECZA-KOOP.
6 Bülent ALTINTAŞ TOPHANE E M L
7 Cihan ORUÇ BOSCH
8 Çiğdem ÖZTÜRK ÇİMTAŞ PİPE
9 Ebru YALÇIN  KalDer Bursa
10 Elife Aslan GÜNAY BORÇELİK
11 Emine AKSOY KALYONCU NİLÜFER BELEDİYESİ
12 Eren ERKAN  CANSAN
13 Ersin SARAÇ MAKO 
14 Fatih ŞENLİ ÇİMTAŞ PİPE
15 Ferit ÇAM BUSKİ
16 Gülseren KUNDURACIOĞLU E-MAK LTD.ŞTİ
17 Halis KORKMAZ  İL MİLLİ EĞİTİM
18 İsmail İrfan AYHAN  ÇEMTAŞ
19 Kenan KARACAOĞLU ERMETAL
20 Makbule SÖNMEZIŞIK  ÖZÜNVER KAUCUK
21 Murat DEMİRCİ BURSAGAZ A.Ş.
22 Murat KURUKAFA BOSCH
23 Murat SARIÇAM BURSAGAZ A.Ş.
24 Mustafa SEZEN  BURSAGAZ A.Ş.
25 Müge BARAN   FARBA A.Ş.
26 Nermin Hocaoğlu MUTLU TOFAŞ
27 Ömer ÖZKAN MAKO 
28 Örsan BAŞÇİFTÇİ  ÇİMTAŞ
29 Özkan KADERLİ TEKNİK MALZEME
30 Rüya DEMİRTAŞ BOSCH
31 Sadettin ÇIÇEK BORÇELIK
32 Semiha ÖZBEY MSK ÇELİK DÖVME
33 Soner AŞÇI BURSA ECZA-KOOP.
34 Yüksel GÜNGÖR HÜRRİYET END. M. LİS.

SEMPOZYUMDAN GÖRÜNTÜLER: 

ÖDÜLE BAŞVURAN KURULUŞLAR:

ÖZEL KURULUŞLAR KATEGORİSİNDE
AKTAŞ HAVA SÜSPANSİYON SİSTEMLERİ SAN. VE TİC. A.Ş. : 1938 yılında Bursa’da Sait Aktaş tarafından temelleri atıldı, 1972 yılında Türkiye’nin ilk körük üreten firması oldu. AKTAŞ markası ile hava süspansiyon körükleri üretiminde Türk Otomotiv sektöründe pazar lideri olan Aktaş Group, üretiminin % 80’nini AIRTECH ve POWERTECH markaları ile Avrupa, Asya, Rusya, Uzakdoğu, Afrika ve Güney Amerika’da 65’ten fazla ülkeye ihraç etmektedir. 2000 yılında Almanya’da LFT Germany lojistik şirketi ve 2007 yılında da Bulgaristan’da TECNO AKTAŞ’ı faaliyete başlatarak dünya şirketi olma hedefine bir adım daha yaklaşmıştır.
ELVİN TEKSTİL : Elvin Tekstil, kökleri 1959 yılına uzanan, perde alanında kaliteli üretim ve yenilikçi farklı tasarımlarıyla oluşturduğu geniş portföyüyle 40'tan fazla ülkeye ihracat yapan, tam entegre bir üretim sistemine ve ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemine sahip, çalışanlarına ve topluma saygılı, çevreye duyarlı bir firmadır.Üretiminin büyük bölümünü Avrupa, Uzak Doğu, Kuzey Afrika ve ABD ülkeleri kapsamaktadır.

KAMU KURULUŞLARI KATEGORİSİNDE
BURSA ANADOLU LİSESİ: 1970 yılında “Maarif Koleji” adıyla kurulmuştur ve ilimizde bulunan Anadolu liselerinin ilkidir. 2005–2006 eğitim ve öğretim yılından itibaren dört yıl lise eğitimi vermeye başlamıştır. Okulun genel mevcudu 930’dur. Başarıları arasında 1990 ÖSS sınavında Türkiye 3. ve 4. lüğü, 1991, 1994 Öz-De-Bir ÖSS Deneme sınavlarında Türkiye 1. 2. 3. lüğü 1992 ÖSY sınavında matematik puanında Türkiye 1.liği, fen puanında Türkiye 2.liği, Uluslararası Matematik Olimpiyatları’nda dünya 3.lüğü bulunmaktadır. Bursa Anadolu Lisesi 2006’da Bursa Kalite Ödülü sürecinde Eğitimde Kalite Jüri Teşvik Ödülü’nü almıştır.
BURSA NECATİBEY MESLEK LİSESİ : 1885 yılında Fransız Asansion Koleji adıyla açılmış, 1929 tarihinde satın alınarak 26 öğrenci ile öğretime başlamıştır. 1931 yılında halkın isteği üzerine Enstitüye bağlı "Akşam Kız Sanat" okulu açılmıştır. 1974-1975 yıllarında Meslek Lisesi'ne dönüştürülmüş ve "Necatibey Kız Meslek Lisesi " adını almıştır. 1991–1992 öğretim yılında bünyesinde Teknik Lise katılmıştır. 1994–1995 öğretim yılında ise Anadolu Meslek Lisesi açılmıştır. 1995–1996 öğretim yılından itibaren erkek öğrenci alınarak karma eğitime geçilmiş ve "Necatibey Meslek Lisesi" adı altında eğitime devam etmiştir.

-------------------------------------------------------------------------

 BASIN YANSIMASI:

20-04-2008
Kazanan Bursa oldu
"http://www.bursahakimiyet.com.tr/ICERIK/FOTO/2008/04/20/elvin.jpg" grafik dosyası hatalı olduğu için gösterilemiyor."http://www.bursahakimiyet.com.tr/ICERIK/FOTO/2008/04/20/aktas.jpg" grafik dosyası hatalı olduğu için gösterilemiyor.

Kalite Derneği (KalDer) Bursa Şubesi ile Bursa Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (BUSİAD) tarafından düzenlenen 6. Kalite ve Başarı Sempozyumu'nda kalite ödüllerin sahiplerini buldu. Almira Otel'de gerçekleştirilen törende, Aktaş Grup ve Evlin Tekstil "Özel Kurumlar" kategorisinde "Kalite Başarı Ödülü"ne, "Kamu Kurumlar" kategorisinde ise Bursa Anadolu Lisesi "Kalite Büyük Ödülü", Necatibey Kız Meslek Lisesi de "Eğitimde Kalite Jüri Teşvik Ödülü"ne layık görüldü. Bursa Anadolu Lisesi ayrıca, yerel ödül süreçlerinde ilk kez kamu kurumları kategorisinede büyük ödülü alan okul unvanını aldı. İş dünyasından çok sayıda önemli ismin bir araya geldiği törende, kalite yolculuğuna çıkan pek çok kurum ve kuruluş temsilcileri, bürokratlar ve kalite gönüllüleri bir araya geldi.
Coşkulu geçen törenin açılış konuşmasını yapan KalDer Bursa Şube Başkanı Sami Erol, toplam kalite faaliyetlerini sistematik yapı içinde yöneten kuruluşları mükemmellik yolculuğunda desteklemek, başarılarını sürekli hale getirmek istediklerini söyledi. Bu yaklaşımın özendirilmesi için düzenledikleri kalite organizasyonlarına katılan kurum ve kuruluşların her geçen gün kendilerini iyileştirdiğini anlatan Erol, rekabet gücünün artmasıyla daha fazla Pazar payı elde ettiklerini kaydetti. KalDer'in, Türkiye'nin çağdaş ve gelişmiş ülkeler seviyesine ulaşması için toplumdan aldığı gücü ve desteği yine en etkin şekilde toplum için kullanacağını ifade eden Erol, "Ana hedefimiz, aydınlık ve mutlu bir Türkiye'nin geleceğini şekillendirmeye katkı sağlamak, çağdaş yaşam kalitesine ulaşmaktır. Bu anlamda kalite ödüllerini alan kurum ve kuruluşları tebrik ediyoruz ve kaliteye verdikleri değer için onları kutluyoruz" dedi.
BUSİAD Başkanı Arif Özer de, hiç bitmeyen bir yolculuk olarak nitelediği kalitenin, yaşamın her alanında hissedilmesi gerektiğini vurguladı. Bursa'da faaliyet gösteren birçok firmanın kalite sürecine dahil olabileceğini anlatan Özer, bu uzun soluklu yolculuk için cesaret ve kararlılık gerektiğini, ödül alan kuruluşların da bu başarıyı gösterdiğini belirtti. Konuşmaların ardından yapılan ödül töreninde, 6. Kalite ve Başarı Sempozyumu'nda ödül alan kurum ve kuruluşlar açıklandı. Coşkuyla sahneye çıkıp ödülünü alan kurum temsilcileri, Bursa'nın kalite çıtasını yükselttikleri için mutlu olduklarını ifade etti.

BURSA Hakimiyet Gazetesi 20 Nisan 2008 Pazar

http://www.bursahakimiyet.com.tr/ICERIK/KAPAK/2008/04/20/500.gif

-------------------------------------------------------------------------