2007.09.20

2007 Bursa Kalite Ödülü Basın Toplantısı


http://www.kalder.org/page.asp?PageID=400

 

 

 

 -----------------------------------------------------------------------------------

KalDer Bursa şubesi E-Bülteni

http://www.bursakalder.org/bulten1/

 

2007 BURSA KALİTE ÖDÜLÜ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

 

Çağdaş kalite anlayışının yaygınlaşması, kalite çalışmalarının teşvik edilmesi ve ödüllendirilmesi amacıyla 1998 yılından bu yana KalDer Bursa Şubesi ve BUSİAD işbirliği ile yürütülen Bursa Kalite Ödül süreci, 20 Eylül 2007 Perşembe günü yapılan “2007 Bursa Kalite Ödülü Basın Toplantısı” ve ardından gerçekleşen, 2006 Bursa Kalite Ödül sürecinde yer alan kurum ve kuruluşların deneyimlerini aktardığı  “Paylaşım Konferansı” ile başladı.

 

Basın toplantısında KalDer Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Sami EROL,  BUSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı M. Arif ÖZER, KalDer Bursa Şubesi Bursa Kalite Ödülü Yürütme Kurulu (BKÖYK) Başkanı Sadettin ÇİÇEK süreç hakkında kamuoyunu bilgilendirdi. Sami Erol konuşmasında “Bursa’da kalite çalışmalarını teşvik etmek amacıyla düzenlenen Bursa Kalite Ödülü’nün 8-10 aylık sürede profesyonel değerlendiricilerle gerçekleşen bir öğrenme süreci olduğunu, katılan her kuruluşun kazanç sağlayacağını ve ilerleyeceğini, aynı zamanda Bursa’nın ulusalda tanıtılmış olacağını” belirtti. Arif Özer “Ödül süreciyle birlikte özdeğerlendirme ve takım ruhunun sürekli hale geleceğini iş süreçlerinin iyileşeceğini, kontrol altına gireceğini” ifade etti. Sadettin Çiçek ise kuruluşlara kalıcı uygulamalar kazandırmak istediklerini ve Bursalı kuruluşların ileride Avrupa Kalite Ödülü’ne dek ulaşmasını istediklerini belirtti.

 

Toplantının ardından gerçekleşen paylaşım konferansında ise; 2006 yılında ödül sürecinde yer alan Hürriyet Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Okul Müdürü İsmail Başaran, Bursa Ecza Koop Kalite Yönetim Sistemleri Sorumlusu Arzu Kaman, Bursa Anadolu Lisesi Okul Müdürü Özer Aktepe ve 2006 yılında Bursa Kalite Büyük Ödülü’nü alan Bursagaz Genel Müdürü Ertuğrul Altın toplam kalite yolculuğundaki deneyimlerini paylaştılar.

 

12 Nisan 2008’de 6. Kalite ve Başarı Sempozyumunun ikinci günü ödül alan kurumların açıklanması ile sona erecek olan 2007 Bursa Kalite Ödülü’ne tüm Bursalı özel/ kamu kuruluşları başvurabileceklerdir.

 

Basından:

21 Eylül 2007, Meydan, sayfa 5

21 Eylül 2007, Kent, sayfa 5

21 Eylül 2007, Olay, sayfa 7

21 Eylül 2007, Bursa Hakimiyet, sayfa 7