12.12.2006
Yayın ve İletişim Kulübü
2006-2007 Eğitim-Öğretim Yılı

Yaptığım çalışmalar

 
 

2006-2007 Eğitim-öğretim yılında okulumuzun "Yayın ve İletişim Kulübü"'ne okulumuz öğretmenlerinden Tahsin ALANYÜZ seçilmiştir. Adı geçen öğretmenimizin rehberliğinde kulübe üye olan öğrenciler çok güzel ve çeşitli faaliyetlerde bulunmaktadır.
 
Okulumuz öğretmeni Tahsin ALANYÜZ'ün fikirleri doğrultusunda Okul Müdürümüz İsmail BAŞARAN'ın yol göstericiliği ile bir çalışma yapılmasında karar verilmiştir. Bu amaç için Yayın ve İletişim Kulübüne üye öğrencilere Okulumuzun Vizyonu, Misyonu ve Değerlerimiz ile, öğrencilerin birbirleri ile kurduğu arkadaşlık ve arkadaşlarımızın önemi, mezuniyet ve mezuniyet sonrası hatırlanan öğrenciler arası diyalog, arkadaşlık ve öğretmenlerimiz ile okulda uyulması gereken kılık-kıyafet  yönetmeliği 05.12.2006 tarihinde verilmiştir.
 
Öğretmenimiz Tahsin ALANYÜZ'ün temin ettiği fotoğraf özel tarayıcılar ile taranmış; Adobe Photoshop, CorelDraw, Corel Paint ShopPro vb. grafik programları ile çözünürlük ve resim kalitesi ayarlamaları 09-10.12.2006 (cumartesi-pazar günü) tarihinde yapılmıştır.
Üye öğrenciler ile rehber öğretmenimizin fotoğrafları 12.12.2006 tarihinde çekilerek afişte tasarlanan yerlerine özel metotlar ile yerleştirilmiştir.
Hazırlanan bu afiş okulumuzun birçok yerine Öğretmenimiz tarafından çoğaltılarak çerçeve içinde asılmış, öğrencilerimize "Milli Tarihimiz" bir kez daha hatırlatılmıştır.
 
 
 
Bu çalışma sırasında Yayın ve İletişim Kulübünün Logosunun olmaması üzerine Logo çalışması, üye öğrenci ve rehber öğretmene ait yaka kartlarının tasarlanması da yapılmıştır.
 
Tahsin ALANYÜZ Öğretmen arkadaşımıza teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.
 
Yüksel GÜNGÖR
Yapı Ressamlığı Bölümü
Bilgisayarlı Çizim Atölye Şefi
12.12.2006