למה להשקיע בנדלן בחו"ל

אודות הכותב: כמה מילים על יוסי טוביהו

ראשית אציג את עצמי. שמי בתעודת הזהות הוא יוסף טוביהו, אבל חברי ומכרי נוהגים לכנות אותי בשם יוסי. לפני כעשר שנים לערך הקמתי חברת נדל"ן בבעלותי בשם TGI (טי ג'י איי), אשר תחום התמחותה העיקרי הוא זיהוי הזדמנויות להשקעה בנדל"ן במדינות שונות בעולם כמו קנדה, קוסטה ריקה, ארצות הברית, תאילנד רומניה ואחרות. בפן האישי, אני נשוי ואב לשלושה וגר כיום בתל אביב. המטרה שלי בהקמת חברת נדל"ן משלי, מעבר להצלחה כלכלית, הייתה לספק למשקיעי נדל"ן ישראלים אלטרנטיבות השקעה חדשות שייתנו להם אפשרות אמיתית לעשיית תשואה גבוהה מזו הניתנת לעשייה בשוק הנדל"ן בישראל.

יוסי טוביהו השקעות נדל"ן


אז למה בעצם כדאי לכם להשקיע בנדל"ן בחו"ל?

בשלוש מילים: תשואה גבוהה יותר. אפרט...
אנשים רבים מגיעים אליי ואומרים לי "תגיד יוסי, שמעתי ששוק הנדלן הישראלי הוא שוק בריא למשקיעים. בעשור האחרון המחירים נמצאים במגמת עלייה תמידית וניתן להרוויח מפעילות בשוק זה. אז למה אתה טוען שעדיף להשקיע במדינות אחרות בעולם?" לאנשים אלה אני עונה את התשובה הבאה: "נדל"ן ישראלי הוא אכן רווחי, אולם השאלה היא מה קורה בשווקים המקבילים לו ברחבי העולם." אז הנה כמה נתונים מעניינים: משקיע ישראלי שישקיע בנדל"ן באזורים שונים בישראל יוכל להגיע לתשואות לא רעות של 4%-5% מדי שנה. אך הנה מה שכנראה לא ידעתם: משקיע ישראלי שישקיע בשוק הנדל"ן בארצות הברית למשל יוכל לראות תשואות גבוהות בהרבה של בין 8% ל-13% לשנה. אז מה עדיף לדעתכם? נדל"ן בארץ או נדל"ן בחו"ל?

הנכם מוזמנים לקרוא כתבה נוספת שפורסמה בנושא: http://www.usarealestate.co.il/%d7%99%d7%95%d7%a1%d7%99-%d7%98%d7%95%d7%91%d7%99%d7%94%d7%95

רוצים ליצור איתי (יוסי טוביהו) קשר ולשמוע עוד בנושא? בשמחה! כך תוכלו לעשות זאת:

האתר שלי: YossiTuviahoo.co.ilיוסי טוביהו מסביר כיצד מתבצעות עסקאות נדל"ן בארצות הברית

בתהליך הרכישה של נכסי נדל"ן בארצות הברית במסגרת השקעות נדל"ן בארה"ב ישנם מספר שלבים אשר רצוי להכיר ולעבוד על פיהם על מנת לוודא כי השקעות נדל"ן בארה"ב אשר עשינו הן מוצלחות ומניבות בדיוק כפי שתכננו לפני הרכישה.

שלב ראשון - הגדרת המטרות: השלב הראשון בכל תהליך שהוא ובפרט גם בתהליך השקעות נדל"ן בארה"ב הינו שלב הגדרת המטרות. בשלב הגדרת המטרות מבררים מה למעשה הן הציפיות והדרישות שיש לנו מההשקעה שאנחנו עתידים לבצע. 
בשלב זה נברר מהו הסכום העומד לרשותנו לצורך השקעות נדל"ן בארה"ב ומה המטרה לשמה אנו מייעדים את הנכס אשר אנו מתעתדים לרכוש.

שלב שני - פתיחת תיקים: בשלב השני של ביצוע השקעות נדל"ן בארה"ב יש להתחיל בהליכים אשר יאפשרו לנו בסופו של דבר לרכוש נכסי נדל"ן בארה"ב. תהליכים אלו כוללים:
· בחירת סוכני נדל"ן אשר עובדים ופועלים בשוק הנדל"ן בארה"ב, וחתימה עם חוזה עימם.
· הגשת מסמך POV המוכיח מה יכולת הקנייה של המשקיע. המסמך מנוסח באנגלית על ידי הבנק של המשקיע ומפרט את הכספים העומדים לרשותו לביצוע השקעות נדל"ן בארה"ב.
· הגשת מסמכי פתיחת חברה LLC או LLP בהתאם לצורך, בעיקר במידה ומדובר בקוצה רכישה או התארגנות לצורך ביצוע רכישה מרוכזת.

שלב שלישי - סקירת הקיים בשוק: השלב השלישי בביצוע השקעות נדל"ן בארה"ב הוא ללמוד את השוק המקומי באזורים השונים, לקבל החלטה באיזה איזור מעוניינים לבצע השקעות נדל"ן בארה"ב, לסקור את ההיצע הקיים באזור הן בין הבנקים השונים המציעים למכירה נכסי נדל"ן מעוקלים במחירים נמוכים במיוחד והן בערוצים שונים נוספים. בשלב זה רצוי להיעזר בשירותיו של סוכן נדל"ן מקומי אשר מכיר היטב את שוק הנדל"ן באזור בו מעוניינים לבצע השקעות נדל"ן בארה"ב.

שלב רביעי - הצעה לרכישה: לאחר איתור הנכס בו אנו מעוניינים לבצע השקעות נדל"ן בארה"ב, ננסח הצעה לרכישה. בעת הגשת ההצעה מפורט המחיר אשר אנו מוכנים לשלם עבור נכס הנדל"ן המיועד בצירוף מסמך ה- POV, וכן הגבלות אשר מחייבות את המוכר בצהגת דו"ח שמאי המעיד על מצבו של הנכס והצורך בשיפוצים, וכן הגבלת זמן לתשובה מצידו של המוכר. בשלב זה נתבקש לשלם דמי רצינות או פיקדון אשר יופקד בידיו של סוכן הנדל"ן המייצג אשר יממומש כאשר העיסקה תושלם. גובה דמי הפיקדון הם לרב בסך 1000$

שלב חמישי - בדיקת הנכס: בדיקת הנכס נעשית על ידי שני מקורות שונים: שמאי מטעם העיר אשר יפרט מהם התיקונים הנדרשים לביצוע על ידי המשקיע על מנת לשמור על ערכי נכסי הנדל"ן באיזור (מסמך הנקרא POS) וכן הצעות ממספר קבלנים לביצוע שיפוצים בנכס הנדל"ן כאשר ההצעות מפרטות הן את התיקונים המוצעים והן את עלותם. יש לוודא כי קיים כיסוי על הליקויים המוזכרים במסמך ה-POS בהצעתם של הקבלנים.

שלב שישי - חתימה על החוזה: לאחר שהגענו להסכמה בדבר המחיר, חותמים על חוזה הקניה אשר משמעותו קבלת ההצעה אשר הצעתם לקונה חתומה על ידו. מיום זה ישנם שלושה ימים בהם עורכי הדין רשאים לערער על חוזה הקנייה, אין חובת שכירת עורך דין בשלב זה, אולם רצוי לעשות זאת.

שלב שביעי ואחרון - סגירה: בשלב האחרון, במועד הסגירה, על המשקיע לבצע מספר פעולות שונות:

· רכישת ביטוח בעל בית
· רכישת ביטוח רישום בטאבו
· תשלום עלויות סגירה – עלויות סגירה עלותם היא בין 500$ ועד 1% מערך הנכס אשר נרכש.
· הבדיקה הסופית – הבדיקה הסופית באה לוודא כי מצבו של נכס הנדל"ן הנרכש נשאר כשהיה ביום הגשת הצעת הרכישה.
· העברת הכספים למוכר ומפתחות הנכס לקונה
· חתימה על הלוואת המשכנתא לצורך רכישת הנכס.

חוזים אחרונים: מספר שבועות לאחר מועד הסגירה אתם צפויים לקבל מעורך הדין כל המסמכים המעידים על בעלותכם בנכס אותו רכשתם. רצוי לפתוח חשבון בנק מקומי באיזור הרכישה על מנת להקל בתהליכי הפעילויות העסקיות הקשורות בנכס הנדל"ן אשר נרכש.