Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек-2016

У 2016 році третій Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходитиме під гаслом «Книга і читання – важливі чинники у вихованні духовних цінностей учнів». Він має сприяти зростанню престижності читання як культурної цінності, використанню потужного виховного потенціалу української літератури, застосуванню сучасних підходів до прищеплення навичок читання, обміну досвідом між бібліотекарями щодо його популяризації, залученню нових користувачів до бібліотек. 

На сьогодні громадськість дійшла висновку, що підростаюче покоління майже повністю втратило інтерес до читання. Україна має докласти багато зусиль, щоб повернути дітей до книги, сформувати інтерес до читання. Фундаментом для розвитку національної політики з підтримки читання є бібліотеки, зокрема шкільні. Адже бібліотеки загальноосвітніх навчальних закладів  є консолідуючими центрами, навколо яких об'єднуються діти, вчителі й батьки, зацікавлені в активізації дитячого читання й поліпшення його якості. 

Тож запрошуємо усіх шкільних бібліотекарів міста долучитися до участі у цьогорічному Всеукраїнському місячнику «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів», адже від активної позиції фахівців бібліотечної справи значною мірою залежить відродження читання як духовної потреби дитини. Відчуваючи увагу та професійні можливості бібліотекарів у забезпечені їхніх читацьких потреб та інтересів, діти відгукнуться своєю читацькою активністю та будуть поступово повертатися до книги та бібліотеки.

Пропонуємо Вашій увазі огляд нормативної бази, що регламентує проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у 2016 році в бібліотеках ЗНЗ міста Вінниці, методичні рекомендації, розроблені КУ "Міський методичний кабінет" Департаменту освіти Вінницької міської ради відповідно до додатку до листа ДНУ "ІМЗО" від 02.09.2016р. №2.1/10-2018, та добірку матеріалів, що стане у нагоді при підготовці до проведення заходів в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек.