Туць Андрій


Андрій Туць  (*12 грудня 1935, Корнів) — український письменник, педагог, та громадський діяч.

Коротка біографія

  12 грудня 1935 року в селі Корнів в селянській родині народився Андрійко Туць. Його дитячі та юначі роки припали на лихоліття війни та повоєнні митарства західно-українського селянина. Та Андрій знайшов себе у навчанні - він успішно закінчив школу і подався до міста - продовжувати навчання. То був Львів, саме туди Андрій поступав до університету, навчатися української філології. Згодом він закінчив ще й факультет іноземних мов цього ж - Львівського університету.
   Саме з університетських часів Андрій Туць серйозно захопився літературою й зачав писати. Писав для себе, отримав схвальні відгуки від родини, побратимів-друзів і.... рішився публікуватися. По поверненню на малу Батьківщину - продовжив вчителювати - тепер уже в селі Росохач Городенківського району. З часів здобуття Незалежності України, Андрій Туць активно включився в суспільно-громадські ініціативи та відродження української громади.

Творчі набутки

   Перші свої твори Андрій Туць опублікував у місцевій пресі, потім був представлений і у республіканській періодиці, наразі, наводимо кілька взірців прози Андрія Туця:
* «Мамина наука»

Підсторінки (1): Мамина наука
Comments