Блонський Тит

Тит Блонський (*9 квітня 1830, Тлумач —†6 липня 1897, Дора) — український  письменник, поет, драматург, громадський діяч. Став відомий своїми москвофільськими поглядами, писав язичієм.

Біографічна замальовка

   Блонський Тит Кирилович народився в містечку Тлумач 9 квітня 1830 року в родині священників. За тодішніми родинними звичками йому була уготована подальша церковна карєра. Опісля висвячення на священника молодий Тит Блонський займався богослужінням в прикарпатських селах. а згодом перебрався до карпатського села Дора де й остепенився - ставши, надовго, парохом місцевої громади.
   Окрім присвяти себе богу, Тит Кирилович посвячував себе й громадським справам. Він перейнявся становищем простого люду й пристав на тоді модні суспільні тенденції, повязані з москвофільством. Тому у всій подальшій суспільній та творчій його діяльності відобразилися процарські православно-консервативні устремління.
   Творчих пріоритетів в Тита не було, він писав: вірші, прозу, драму, релігій-но-філософські роздуми, історичні розвідки та навіть малював, більшість його робіт були написані руським язичієм в суміші з церковнословянською мовою і підписані були криптонімами — Б.Т.; Б.Т.К; Т.К.Б. До наших днів дойшла лише частина його творів, та й ті зберігаються в різних архівах чи рукописах. Найбільш відомою стала його драма «Анастасія» в 4-ох діях про життя галицьких бояр за часів Ярослава Осмомисла. А за роботу «Церковна живопись» він в 1884 році отримав медаль від Російської Академії Наук.
   Помер Тит Блонський в тій такі Дорі (теперішнє Яремче) в 1897 році.

Творчі здобутки
*  «Анастасія» → драма (4-и дії) → 1886 року
*  «Мелодії травня» → поетична збірка → 1886 року
*  «Розвалина» → повість → 1895 року
*  «Аккерманская пленница» → поема → 1863 року
*  «Падшим героям 1877-1878» → вірш → 1879 року
*  «Посвята визволенню Болгарії від османців» → вірш → 1879 року
*  «Из записок русского туриста» → проза → 1880 року
*  «Литературны записки» → проза → 1882 року
*  «Церковна живопись» → проза → 1882 року

Корисні лінки
* Про Тита Блонського (коротка довідочка)
Comments