Гоголь Марія


Марія Гоголь (*13 червня 1964, Саджава) — українська поетеса, письменниця, громадський діяч. Яскравий представник інтелігенції українського села, лауреат премії ім. М. Яцківа.

Біографічна замальовка

   Марія Гоголь народилася в передкарпатському селі Саджава Богород-чанського району. Ще змалку відчувала потяг до мистецтва, поезії. Тому не дивина, було почитати її твори в місцевих газетах, альманахах.
     Вже 1999 року нею була сформована перша поетична збірка. яка носила назву «Намисто моєї душі». Через три роки, (2002) читач довідався про другу її книжку «Дивосад», а 2005 року в світ вийшла її третя поетична збірка «Серпанки літа».  Крім того, поетеса продовжує друкуватися в місцевій пресі, зокрема газеті "Слово народу",  її вірші ми можемо перечитати в альманахах "Золота Бистриця", "Провісник".
    Марія Гоголь приймає активну участь в культурно-мистецьких подіях округи та Прикарпаття. Виступаючи на літературних фестинах, співаючи в хорі та навчаючи молодь в літературних гуртках. До цієї тендітної жіночки та активної української інтелігентки тягнуться довколішні і вона своєю невтомною працею спричиняє їх до культурних та суспільних звершень.

Корисні посилання
* Після зливи
* Дощик
* Серпанки літа
* Про ялинки біленькі та Оленку маленьку
* «Вона - мов зіронька небесна»
* «Маленькі ручки»
* «Заспівай мені пісню, мамо»