Бобикевич Костянтин

Костянтин Бобикевич (*1855, Старі Скоморохи —†9 вересня 1884, Пасічна) — український письменник,  молодіжно-громадський діяч, трагічно помер молодим. Про життєвий та творчий шлях цього молодика-письменника відомі лише крихти інформації.

Біографічна замальовка

  Костянтин Бобикевич народився в 1855 році в Опільському селі Старі Скоморохи (теперішній Галицький район Івано-Франківської області). Перші свої пізнання ствіту та шкільні науки він проходив в рідному селі, адже народився він в учительській родині, тому, ще змалку йому привили любов до книжки та творчих поривань. Добре навчаючись, Костянтин подавсь до Львова й вступив до Львівського університету, де належав до академічного товариства «Дружній лихвар». Там, в університеті, він і спробував писати та декламувати. А по закінченню університетських наук Костянтин повернувся на Прикарпаття аби викладати. Трохи згодом, в журналі "Зоря" він опублікував оповідання з життя студентів - «Клопоти "скінченого" академіка» і «На обзоринах».
  Більше інформації про Костянтина не поступало. Лише після трагічної смерті 29-літнього молодого літератора та вчителя в селі Пасічна (тепер частина Івано-Франківська), в у газеті "Руслан" була посмертно видрукована повість «Жертва панського весілля», в якій він змальовує важкі умови навчання вихідців з народу, знущання польської шляхти з українського населення Галичини.

Творчі набутки
* «Клопоти "скінченого" академіка» → видане в 1881 році → оповідання;
* «На обзоринах» → видане в 1882 році → оповідання;
* «Жертва панського весілля» → посмертне виданння в місцевому тижневку "Руслан" в 1905 році → повість.
      Вчителюючи в Станиславові, Костянтин Бобикевич час від часу дописував замітки до львівськх видань.  Зокрема розшукали кілька його дописів: «Про мандрівку до археологів в Древній Галич».
Корисні посилання
* Костянтин Бобикевич в укр-вікіпедії
* Детальніше про Костянтина Бобикевича