Дорошенко Ганна


Дорошенко Ганна Степанівна (1 червня 1954 року в місті Івано-Франківськ) — українська поетеса, прозаїк, педагог і громадський діяч. Лауреат премії імені  Б. Ступарика.

Коротка біографія

   Дорошенко Ганна народилася 1 червня 1954 року в Івано-Франківську. Успішно закінчивши школу, вивчалася в місцевому ВИШі. З відзнакою закінчила філфак Івано-Франківського педінституту ім. В. Стефаника. Майже три десятиліття працює за власною методикою директором школи-садка № 3 для соціально уразливих категорій дітей м. Івано-Франківська.
     Член НСПУ з 2001 року. Лауреат премії  ім. Б. Ступарика.

Творчі набутки

  Ганна Степанівна автор поетичних видань: «Квіт щастя», «Секрети писанкарства», «Дівчинка Оксанка – чудова писанкарка», «Білі квіти самотності», «Чарівна птаха з Богом говорила», «Гра-загадка», «Як Тур карпатський з сонечком зустрівся», «Вічна писанка», «Як з диво-писанки творився білий світ», «Як писанка людей і звірів помирила», «Колискова для сонечка», «Дівчинка Оля з Чорного моря», «Сміливець Максимко», «Як діва-воїн боронила світ», «Оксанка-франківчанка» та ін. Упорядник книги спогадів про професора Б. М. Ступарика «Задивлений у вічність».
Наразі репрезентуємо кілька ліричних віршів Ганни Дорошенко:
* «Так думав Ярослав...»
* «Спогадом до тебе притулюся...»
* «Небесна синь бездонної криниці...»
* «Гетьман»
* «Верба нашого дитинства»
* «А під вікном квітує кущ бузку..
* «То не сльоза, то крапелька весни...»
* «Дим над садами...»
* «Чарівна птаха з богом говорила»
* «Краса»

Радимо перечитати
* Про творчість і життєве кредо Ганни Степанівни Дорошенко.