Дичук Богдан


Богдан Дичук (*16 листопада 1951, Дубки) — український письменник, поет, педагог, громадський діяч.  З 2011 року член Спілки письменників України.

Коротка біографія

  Восени 1951 року в селі Дубки, що на Городенківщині, в селянській родині Дичуків народився син Богдан. Дитячі роки, шкільництво Богданка минуло в рідному селі, там же він закінчив успішно школу й подався на науку до Буковини. В Чернівцях Богдан навчався на філологічному факультеті Чернівецького університету, а захоплення поетикою привело його до тамтешньої літературної студії, яку він, згодом, і очолив.
     По закінченню ВИШу, Богдан повернувся працювати на Городенківщину, наполегливість та високий рівень знань сприяли його роботі: як у школі, так і в апараті районної Ради народних депутатів. Та пан Богдан не полишає своєї педагогічної ниви - як Спеціаліст вищої категорії і вчитель української мови і літератури він продовжує навчати діток.

Творчі набутки

   Ще з юначих років Богдан Дичук спробував себе у поезії й, надихаючись літературою, вибрав свою подальшу долю - українську філологію та літературу. А навчаючись у Чернівцях, він ще більше захопився віршуванням. Твори керівника літературної студії університету друкувалися в республіканських та обласних періодичних виданнях, наразі, наводимо кілька взірців поезії Богдана Дичука.
* «Горить зеленим полум`ям весна...»
* «Сніги вибілюють село...»
* «Вже незабаром листопад...»
* «На аркуші неба молодик щось пише...»
* «Сміється хата білобоко...»
* «Немов на бал земля одягнена...»
* «Раптово стих травневий дощ...»
* «Втомився день...»
* «Оглянувся на пройдені шляхи...»
* «Наче вчора було сімнадцять...»
* «Осіннє»

   Впродовж свого віку Богдан Дичук видав такі збірки поезій:
* «Життя не жарти, не казки»
* «Сумує скрипка»
* «Ностальгія» — К.: Академія, 2006.- 64 с.- ISBN 966-580-222-4: — (вірші написані в Італії на Австрії, вони – кардіограма серця автора і водночас вражаючий людський документ про життя робітника – нелегала, стан його душі під час перебування в країнах благополучного Заходу)
* «Полин при чужій дорозі»
* « З доріг» — Колимя: [б.в.], 2009.- 64с. — (ввійшли вибрані поезії з першої книги “Життя – не жарти, не казки”, що була надрукована в Австралії, та окремі з віршів написані в різні роки, які не входили в попередні поетичні книги)

   Окрім віршованих творів, в доробку Богдана Дичука наявна і публіцистиика, якою він радував своїх читачів в районній та обласній пресі:
* «Біль на Великдень»

Корисні посилання
* Богдан Дичук на веб-ресурсі своєї школи.