Ципердюк Іван


Іван Михайлович Ципердюк (*23 серпня 1969, с. Загвіздя, Тисменицький район) — український письменник, поет, публіцист-журналіст. Кандидат філологічних наук, представник літературної групи «Нова деґенерація».

Коротка біографія

 Народився Іван Ципердюк 23 серпня 1969 року в селі Загвіздя Тисменицького району Івано-Франківської області. Закінчив Івано-Франківський педагогічний інститут імені Василя Стефаника.
   Автор двох збірок прозопоезій «Химерії» (1992) та «Переселення квітня» (1996). Взяв участь у антології «На добранок, міленіум!» Лауреат премії видавництва «Смолоскип». У 1997 році захистив кандидатську дисертацію про Євгена Мандричевського. Входив до літературної групи «Нова деґенерація». Живе в Івано-Франківську.

Творчі набутки

   За тематичними та формальними ознаками поезія Ципердюка вписується в стилістичні рамки Станіславського феномену. Для його віршів здебільшого характерний експеримент, формалізований модерністськими методами.
   За висловом Володимира Єшкілєва: - «Ципердюк веде текстовий монолог сільського ґазди, що переповідає родинну історію, де є всі життєві прикмети: смерть, річні цикли, народження та весілля. Звідси філософія бажань у творах Ципердюка як «філософія пасивних синтезів».
   Окрім численних публіцистичних розвідок журналіста, український читач може перечитати прозу та вірші Івана Ципердюка, видані у збірках:
* «Химерії» – (1992),
* «Переселення квітня» – (1996), Київ: видавництво «Смолоскип».
* «Подорож крізь туман: статті та есеї» – (2010), Київ: Грані-Т.
   Наразі презнтуємо читачам добірочку з творчих надбань Івана Ципердюка:
* «Заборонене кохання»
* Мала проза-ессеї Івана Ципердюка
* «Літо. Осінь. Станиславів»