Боєчко Марія


Марія Боєчко (*15 травня 1953, Мишин) — українська письменниця, поетеса,  авторка віршів, пісень, журналіст, видавець. Засновник й упорядник творчого проекту «Джерельні дзвони». Марії Боєчко 21 жовтня 2007 року у місті Києві Міжнародним благодійним фондом Святої Марії у приміщенні Українського дому присвоєно почесний титул «Українська Мадонна»

Біографічна замальовка та оповідка від телеканалу «НТК»

Відео YouTube відзняте коломийською телерадіокомпанією «НТК»


     Народилася 15 травня 1953 року в селі Мишині Коломийського району.
  Закінчила Мишинську школу,  в 1972 році закінчила шкільний відділ Коломийського педагогічного училища . А згодом, 1978 року у Чернівцях, закінчила історичний факультет Чернівецького державного університету.
    Працювала піонервожатою і художнім керівником Ходак-Велицької школи (Верховинський район), музичним керівником Ценявського та вихователем Ковалівського дитячих садків. З 1985 року - вчитель початкових класів Ковалівської школи.
 Любить поезію, історичні романи, українські народні пісні, подорожі, фотографування. З 1997 року - позаштатний кореспондент районної газети «Вільний голос»
  Пані Марія є засновником і співавтором творчого проекту Колективної збірки «Джерельні дзвони». За невтомну працю на освітній ниві та сподвижництво, Марію Боєчко було номіновано титулом «Українська Мадонна».

Творічі набутки

    Поезія - для Марії Боєчко, є її дороговказом, цілющим джерелом, що живить її життям. А творчо-поетичний проект «Джерельні дзвони» - одне з дітищ Марії Боєчко, яких вона виплекала багацько, будучи народним учителем, мамою та бабусею. Та пані Марія не спиняється, сильна духом майстриня слова - продовжує леліяти своє творче дитя - починаючи з 2001 року, щорічно виходять нові збірочки, все більше творчих краян пристає до кола поціновувачів поезії та пісні.
 Окрім упорядкування поетичних збірок та гуртування творчих особистостей, пані Марія, ще й сама пише вірші, та пісні. Нею уже видано 5 власних поетичних збірочок та збірочка фолькльору. А в творчих планах місткині ще багато задумок і раді будемо їх бачити та підтримувати.
      Наразі, наводимо добірочку віршів Марії Боєчко:
* «Наша мова пречудова»
* «Мамине серце»
* «Я без тебе...»
* «Чом я самотня така...»
* «Суд ночі»
* «Друзям моїм»
* «На службі Божій я стою...»
* «Краю мій рідний»
* «Пісня про Ковалівку»
* «Пісня про Яблунів»

Корисні посилання
* Ювілей майстрині з Косова Марії Боєчко
* Зустріч «Джерельників»