Бандурак Володимир


Бандурак Володимир Юрійович (*23 вересня 1915, Городенка —†4 листопада 1982, Коломия) — український радянський письменник, громадський діяч, педагог.

Біографічна замальовка

  Так сталося, що примхлива доля поернулая обличчям до селянського сина - Влодка Бандурака. Мешкаючи в присілку Городенки його чекала доля більшості тодішніх селян, та мав Володя мрію, яка невдовзі почала збуватися. Спершу то були школярські роки у місцевих школах, потім робота й мрії на кращу долю.
Аж тут, сталася війна між совітами та німчуками, а відтак і його моблізація на фронт та важкі воєння часи. Потім було повернення та післяєнне лихоліття, та Володимиру вдалося поступити до Івано-Франківського учительського інституту і вивчившись, у 1949 році) він подався до школи - учителювати. Та ще було у Володимира Бандурака захоплення - він писав оповідки. нариси і це, пізніше, стало його головним фахом - став Володимир Юрійович знаним у краї літератором.

Творчі набутки
  Уже в 1945 році Володимир Бандурак почав друкуватися. Спершу це були короткі нариси у місцевій пресі та згадки про війну. І так, рік за роком, пишучи в газети, альманахи, Бандурак став відомим за своїми нарисами, фейлетонами та добірками гумористичних оповідань для дітей. Його твори перекладалися російською, литовською, молдавською, угорською та англійськими мовами.
Наразі, дослідникам відомі з десяток збірок Володимира Юрійовича Бандурака:
* «Як бичка на суддю вивчили» → видана в 1958 році.
* «Лис Микита і нова крисаня» → видана в 1960 році.
* «Лесь Мартович сміється» → видана 1961 році →
* «Козацька дитина» → видано → оповідання з козацької бувальщини
* «Під високими Татрами» → видана в 1967 році → повість про перебування В. І. Леніна в Татрах.
* «Червоні легіні» → видані в 1968 році → нариси
* «Під Татрами» → видані в 1970 році → оповідоння
* «Чарівне горнятко» → видані в 1971 році → збірка казок (14 казок у збірці)
* «Оповідання про Леся Мартовича» → видані в 1977 році → оповідання