Арсенич Дмитро


Дмитро Арсенич (*27 листопада 1938, Нижній Березів) — український письменник, поет,  публіцист, громадський діяч. Відомий ще, як укладач карпатських афоризмів, лауреат Косівської районної премії імені Михайла Павлика.

Біографічна замальовка

   Дмитро Миколайович Арсенич народився в селі Нижній Березів, що на Коломийщині, в славній родині митців та поборників України. Тому, уже з дитинства, йому прививалися любов до України, рідного краю, а схильність до мистецтва - стала подальшим життєвим кредо прикарпатського гуцула Дмитра.
   Перші життєві та школярські кроки він здобував в рідному селі, а в 1956 році закінчив Середньоберезівську школу. І, згодом, юнак заповзявся до праці на різних роботах в Яблунівському лісництві, з 1959 року — на Ворохтянському лісозаводі. У 1964 році він перебрався до Коломиї й працював на заводі «Коломиясільмаш». Працюючи, Дмитро не полишав громадську роботу, за що неодноразово зазнавав утисків від комуністичних чиновників, яким його проукраїнські погляди стояли "мов кістка в горлі".
   Незважаючи на моральний тиск, Дмитро Арсенич виплескував свій спротив режимові в літературі. А опісля здобуття Незалежності України, він натхненно заповзявся до громадських звершень, поєднюючи їх із кипучою творчою працею, виступаючи з численними публікаціями у збірниках, журналах та газетах краю.

Творчі здобутки 
   За свої творчі звитяги Дмитро Арсенич отримав літературно-митецьку премію імені Михайла Павлика, якою спільнота відзначила: і його числені твори, і незламний дух:
«Постріли з лука» → книжка афоризмів, у співавторстві (1987);
«Відбитки часу» → збірка поезій (1993);
«Намисто колібрі» → збірка поезій (1999);
«Стозвуки» → збірка поезій (1999);
«П'ять витоків» → збірка поезій
«Постріли з лука: Афоризми. Думки. Жарти» → книжка афоризмів (2001);
«Водограй» → збірка поезій (2001);
«Лісова виставка» → збірка поезій для дітей (2001);
«Рух зірок» → збірка поезій (2002);
«Літо-літечко» → збірка поезій (2003);
«Гра» – Косів: Писаний Камінь, 2011 – 56 с.
   Крім того, Дмитро Арсенич друкує числені історичні та публіцистичні розвідки про громадських діячів краю в місцевій періодиці та виступає з публіцистично-критичними статтями на злободенні питання часу.

   Наразі, наводимо невеличку добірочку поезій Дмитра Арсенича:
*  «Погостюю трохи у минулім...»
*  «Де та Лючка?»
*  «Літо»
*  «Читаю поезію літа...»
*  «Прощання з літом»
*  «Вірність»
*  «Спогад»
*  «Різдвяна ніч»
*  «Дивосон»
*  «Перед Юрієм»
*  «Ціна»
*  «Розсипаний мак»
*  «У маминім саду»
*  «Відверто»
*  «Погостюю у минулім»
*  «Фатум»

Корисні посилання
Про Дмитра Арсенича (на ресурсі Спілки письменників України)
Громадські ініціативи Дмитра Арсенича (репортаж)