Аронець Мирослав


Мирослав Аронець (*3 березня 1941, Видинів) — український письменник, поет,  художник, мистецтвознавець. Поєднює свій малярський хист з захопленням літературою, лауреат обласної премії ім. В. Стефаника (2003)

Біографічна замальовка

   Мирослав Аронець народився, незадовго до 2-ї світової війни, 3 березня 1941 року в затишному покутському селі Видинів (тепер в Снятинському районі). Перші свої уроки життя та шкільні він проходив в рідному селі та Видинівській початковій школі. По закінченні Прутівецької десятирічки, він подався до Києва і успішно склав іспити до Київського державного художньогот інституту. Закінчивши в 1965 році інститут, Мирослав відслужив в армії й повернувся до рідного дому.
    Вдома Мирослав не відпочивав, а одразу влаштувався на роботу - виклада-чем в Косівському технікумі  народно-художніх промислів (1968-1971 роках), а через три роки перевівся до Івано-Франківського ПТУ. Весь цей час Мирослав Аронець не полишав творчу працю й його запримітили фахівці й він дістав запрошення очолити відділ народного мистецтва Івано-Франківського обласного краєзнавчого музею. Пропрацювавши в художнім музеї з 1977 по 1980 роки, він перейшов на посаду заступника директора Івано-Франківських художніх майстерень (які щойно відкрили в центрі міста й той модерновий будинок носив в народі наймення "Дім художників"). Вісім років Мирослав переймався ділами прикарпатських художників, митців - сам творив, писав та експериментував. А потім його потягнуло на малу Батьківщину - й повернувся на Покуття: підпрацьовував ще й в агрофірмі «Прут», що у селі Підгайчики Коломийського району. Та згодом пан Мирослав повернувся до своєї творчої стезі, адже по здобутті незалежності України, в нього відкрилося друге дихання, він отримав новий творчий поштовх й занурився, вчергове, в мистецтво, і з 1991 року неустанно працює в художніх майстернях.
    Загалом, в доробку Мирослава Аронця багато художних полотен на основі яких він здійснив чимало виставок та творчих експериментів (тяжіє до пейзажів та графіки), працює в різних техніках – олії, акварелі, пастелі. Та окрім малярства Мирослав, впродовж свого життя, захоплювався літературою - тому, через деякий період, перед очима прикарпатців постав Мирослав Аронець - як поет та дослідник-літератор. З під пера Мирослав виходили статті про художників Прикарпаття та народне мистецтво, які він друкував у журналах «Дзвін», «Народна творчість та етнографія». А свої поезії та оповідки він друкував у журналах «Дзвін», «Дніпро», «Перевал». Виступав він співавторам путівників «Івано-Франківський краєзнавчий музей» (1979 році) та «Івано-Франківський художній музей» (1983 році). За свої творчі здобутки Мирослав Аронець був відзначений обласною премією імені Василя Стефаника - в 2003 році.

Творчі здобутки
*  «Грані хвиль» → видана в 1972 році в Ужгороді → збірка поезій (36 ст.)
*  «Криниці вогню» → видана в 1982 році в Ужгороді → збірка поезій (48 ст.)
*  «Світло різця» → видана в 1988 році в Ужгороді → збірка поезій (56 ст.)
*  «Писанки Видинова» → видане в 1975 році в Снятині (журнал) → мистецька оповідка
*  «Чекання» → виданий в 1999 році в Снятині (журнал) → вірш
*  «Жито на камені» → видані в 1999 році в Івано-Франківську → вибрані твори
   :: «Соснові дошки»
   :: «Глухий стрілочник»
   :: «А ворона каркає»
*  «Побіля обличчя хмари летять…» → видані в 2000 році в журналі "Перевал" → поезії
*  «Верлібр. Танка» → видані в 2002 році в Івано-Франківську → поезії 
*  «іл. Денис-Лев Іванцев : життя і творчість» → видана в 2002 році в Києві → монографія
*  «Мандрівник зі свічкою» → видана в 2002 році в журналі "Перевал" → мистецька розвідка про художника Ю. Неміша
*  «Хвора Олюся» → видане в 2003 році в журналі "Перевал" → оповідання
*  «Дивакуватий Іван» → видане в 2003 році в журналі "Перевал" → оповідання
*  «Поезії» → видані в 2008 році в Снятині в "Покутській хрестоматії" → вибрані вірші

   Наразі, наводимо невеличку добірочку його віршів:
Цикл поезій Мирослава Аронця:
* «Чекання»