Андрусяк Михайло


Михайло Андрусяк (*5 грудня 1955, Вербівці) — український письменник, поет, прозаїк, публіцист, перекладач та  видавець і громадський діяч. Лауреат премії імені Василя Стефаника. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка за 2010 рік.


Коротка біографія

  Народився Михайло Миколайович 5 грудня 1955 року в селі Вербівці Городенківського району Івано-Франківської області. Найкращими споминами дитинства, за словами самого письменника, є мамина пісня і запах чиблівок з-під батькового рубанка, а ще – солодкий кукурудзяний малай і перший власний покіс.
    Подорож у країну знань розпочав із сільської восьмирічки, яку закінчив 1971 року. Продовжив навчання в Коломийському технікумі механічної обробки деревини (1971-1975).  Потім була ще в 1978 році морехідна школа в місті Пярну (Естонія).
  Згодом, служив в Радянській армії (1975-77). Навчався на факультеті романо-германської філології Київського університету ім.Т.Шевченка, який закінчив 1985 року. Працював на деревообробних підприємствах Київщини і Коломиї, учителем іноземних мов та Коломийщині та Косівщині.
   Плив він за течією життя, але частіше проти, аж поки в 1988 році не прибило його до острова «Агро» – першої в Україні легальної демократичної газети. Пропрацював п'ять років заступником головного редактора шанованого часопису.
    З того часу живе Михайло Андрусяк просвітницько-видавничою справою. Доклав він рук до створення в Коломиї видавництва «Вік». Зараз директором коломийської друкарні ім.Шухевича (з 1993). Михайло Андрусяк є членом Спілки журналістів України (з 1991), членом Спілки письменників України (з 1995). Йому належить велика організаційна та редакторська праця у видавничо-поліграфічному товаристві «Вік». Михайло Андрусяк є також членом редколегії журналу «Перевал».

Творчі набутки

   Твори Михайла Андрусяка — це правдиві розповіді пpo тe, як жили і вмирали за незалежність України герої без почестей і відзнак. Його художньо-документальні повісті змушують кожного українця збагнути та усвідомити свій історичний обов'язок перед рідним народом, бо відродження нашої всеукраїнської духовності залежить нині від кожного з нас.
     Наразі, наводимо кілька взірців творів Михайла Андрусяка:
* «Студені милі»
* «Ув’язнена скрипка»
* «Криваві роси сорокових»
* «Грані болю»
* «Брати грому»
* «Брати вогню»
* «Брати просторів»
* «Смерековий біль»
* «Біла душа»

   Автор збірок новел та оповідок з яких відомі такі новелі:
* «На зустріч сонцю»
* «Хрест»
* «Політик»
* «Брат»
* «Свято без Миколая»
* «Кобзар»