Рараговський Дмитро


Рараговський Дмитро Костянтинович (*04 листопада 1878, село Сливки, Рожнятівщина — + 22 січня 1957, Едмонтон, Канада) — маловідомий український поет, політичний та громадський діяч.

Життєпис

   Дмитро Рараговський народився в прикарпатському селі Сливки. Його доля прирікала на селянську нужду та працю.Селянський син скуштував свого гіркого хліба, та коли випала нагода, в часи переселення, перших еміграцій за океан - то він змушений був ризикнути. На зламі століть молодик подався до Канади на заробітки... там і залишився.
  До Канади виїхав в 1903 році. Спочатку по приїзді працював робітником на залізниці, згодом здобув освіту у Манітобському коледжі і зайнявся культурно-просвітницькою роботою та журналістикою.
   Перші твори молодого поета друкувались на сторінках часопису Соціалістичної партії Канади «Червоний прапор», пізніше в тижневику «Робочий народ», співредакторм якого став у 1908 році. Вже пізніше він спромігся на видання кількох власних збірок віршів. Член Української соціал-демократичної партії.
   Дмитро Рараговський помер взимку 1957 року, очевидно, що в Едмонтоні (де пропрацював останні десятиліття). Більше даних про життя та набутки Дмитра Рараговського не відомо.

Творчі набутки

    Як творча особистість,Рараговський формувався під впливом тогочасних прогресивних ідей - соціалістичних. Адже працював в редактурі кількох робітничо-соціалістичних виданнях, де формував свій творчих хист. На цих засадах він і залишився, навіть вже на схилі літ, коли видрукував перші свої власні твори.
   На власні кошти Дмитро Рараговський видав у Вінніпегу збірку віршів «Робітничі пісні». Соціальні мотиви – визначальні в усій поетичній творчості поета.
    Друга збірка його поезій вийшла у 1945 році в Едмонтоні під назвою «Українські робітничі пісні».

Джерела й посилання
* Славутич Яр. Українська поезія в Канаді // Українська література в Канаді. Вибрані дослідження, статті й рецензії. – Едмонтон:Славута, 1992. – С. 38-40.;
* Українська діаспора: літературні постаті, твори, біобібліографічні відомості / Упорядк. В. А. Просалової. - Донецьк: Східний видавничий дім, 2012. - 516 с.;
* Про Рараговського в українській Вікіпедії.
Comments