FINAŁ KONKURSU "MOJA MAMA"


Finał konkursu „Moja Mama”

      W poniedziałek 25 maja w Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej nr 10 w Wałbrzychu podsumowano IX Regionalny Konkurs Plastyczno-Literacki „Moja Mama”. Jak co roku, jego organizatorem była pani poseł Katarzyna Izabela Mrzygłocka we współpracy z PSPS nr 10 i PGS nr 10 w Wałbrzychu. Honorowy patronat nad konkursem objął Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak.

       Hasło tegorocznej edycji brzmiało „Za mały jest świat na nasze podróże”. Jury konkursowe w składzie: poseł Katarzyna Izabela Mrzygłodzka, Barbara Ziółkowska, Barbara Malinowska, Renata Jarocka-Lewandowsa oraz Piotr Fukiet miało trudne zadanie, gdyż do organizatorów wpłynęło ponad 1400 prac.

       W czasie uroczystej gali wręczenia nagród zaprezentowały się zespoły terapeutyczno-artystyczne obu szkół, które umiliły czas laureatom i zebranym gościom. Wśród nich zespół „Marzenie” pod opieką pani E. Świerczyńskiej i p. G. Kozmowskiej; zespół ABC pod kierunkiem: A. Morawskiej, N. Świrydczuk, A. Kozery, M. Demeszuk; zespół pani I. Sawickiej „Solo” oraz „Teenagers” U. Zagajewskiej.

            Sponsorzy: Tauron oddział Wałbrzych, Koksownia Victoria Wałbrzych, Alba Dolny Śląsk, Sonel, PEC, Tesco ufundowali atrakcyjne nagrody dla zwycięzców oraz wyróżnionych uczniów.

 

A oto lista laureatów:


Kategoria I 
PRACE PLASTYCZNE –UCZNIOWIE KLAS 0-1


Wyróżnienia
Mateusz Adamczyk, lat 5, Przedszkole w Witoszowie Dolnym, opiekun: Elżbieta Sasnal – Studnicka
Laura Paszkowska, lat 6 , klasa 0, SP w Marcinowicach, opiekun: Janina Hliwa
Julia Ciborska, kl. I, Niepubliczna SP „Eureka- Szkoła z Klasą”, opiekun: Monika Warszczuk
Jakub Hucał, 8 lat, klasa I, Zespół Szkolno-Przedszkolny, PSP w Jaroszowie, opiekun: Bożena Wilczak
Magdalena Wyrzykowska, lat 6, Przedszkole Niepubliczne „Agatka” w Wałbrzychu, opiekun: Alicja Niedziałomska
III miejsce – Zuzanna Pilarczyk, Przedszkole Niepubliczne „Agatka” w Wałbrzychu, opiekun: Anna Piotrowicz
II miejsce – Oliwia Koszyk, klasa I, lat 8, SP w Bystrzycy Górnej, opiekun: Ewa Krawętek
I miejsce – Mikołaj Styczeń, lat 7, kl. I, SP 105 w Świdnicy, opiekun: Małgorzata Pałamarz

Kategoria II
PRACE PLASTYCZNE – UCZNIOWIE KLAS II-III


Wyróżnienia
Jakub Nóżka, lat 10 , klasa III, SP w im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach, opiekun : Anna Franków
Paulina Pituła, lat 9, klasa 3, SP im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym, opiekun: Joanna Szymkowiak
Wiktoria Urbańczyk, lat 10 , klasa 3, SP im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym, opiekun: Katarzyna Urbańczyk
Karolina Partyczna, lat 9 , klasa II, SP nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Świdnicy, opiekun: Jadwiga Kazimierczak, Urszula Łożyńska
Nina Kołakowska, lat 8, klasa II, SP nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Świdnicy, opiekun: Lilla Gil
III miejsce – Maciej Król, klasa III – SP nr 30 im. Armii Krajowej w Wałbrzychu, opiekun: Mirosława Adamowicz
II miejsce – Malwina Chojnacka, klasa III, Zespół Szkół Fundacji SGM-K w Wałbrzychu, opiekun: Barbara Niewada
I miejsce – Natalia Kmak, klasa II, Zespół Szkół z oddziałami integracyjnymi im. KEN w Wałbrzychu, opiekun: Ewa Pietraszko

Kategoria III
PRACE LITERACKIE 

Proza Klasy IV – VI


Wyróżnienia 
Natalia Kruczek, klasa IV, SP nr 4 w Świebodzicach, Dorota Gaboń-Bochenek
Sandra Topolska – klasa IV lat 10 ,Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Borze, opiekun: Wioleta Palewska
Oliwia Sordyl, klasa V, lat 12, SP im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach, opiekun: Joanna Mazanka

III miejsce – Ania Bojczuk, klasa VI, lat 12, SP im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach, opiekun: Joanna Mazanka
II miejsce – Karolina Ochocka, klasa IV, lat 10, SP im. M. Kopernika w Pszennie, opiekun: Teresa Dubel
I miejsce – Kinga Boszczyk, klasa IV, PSP nr 5 w Wałbrzychu, opiekun: Iwona Chmielewska

Poezja Klasy IV-VI
Wyróżnienia
Klaudia Grządkowska, lat 12, SP im. K.K.. Baczyńskiego w Strzelcach, opiekun: Joanna Mazanka
Karolina Kmiecik lat 12, SP. im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach, opiekun: Joanna Mazanka
Miłosz Kolczyński, lat 13, klasa VI , PSP nr 30 im. Armii Krajowej w Wałbrzychu, opiekun: Maria Kledrowska
Julia Długoszewska, kl. VI, PSP nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu, opiekun: Dorota Gwóźdź 
III miejsce – Dominika Pasterz, klasa 5, MSP w Jedlinie-Zdroju, opiekun: Malwina Tulikowska – Kruk
II miejsce – Krzysztof Góra, klasa VI, 12 lat, PSP nr 17 im. Marii Konopnickiej w Wałbrzychu, opiekun: Małgorzata Marzewska
I miejsce – Amelia Wierzbowska, klasa VI , 13 lat, PSP nr 37 im. Stanisława Staszica w Wałbrzychu, opiekun: Edyta Górska

Kategoria IV
PRACE LITERACKIE – SZKOŁY SPECJALNE


Wyróżnienia
Patryk Bandyk, klasa V a, PSPS nr 10 w Wałbrzychu, opiekun: Piotr Fukiet
Paulina Makarczuk, klasa II, 15 lat, PGS nr 10 w Wałbrzychu, opieku : Renata Jarocka-Lewandowska
Weronika Wądrzyk, klasa II gimnazjum, lat 15, Publiczne Gimnazjum Specjalne nr 10 w Wałbrzychu, opiekun: Renata Jarocka-Lewandowska
Andżelika Bielecka, klasa II gimnazjum, lat 16 , PGS nr 10 w Wałbrzychu
Krystian Kacica – klasa IIb, lat 16, Publiczne Gimnazjum Specjalne nr 10 w Wałbrzychu, opiekun Renata Jarocka-Lewandowska
III miejsce – Krzysztof Fedorków, klasa 6F klasa życia, PSPS nr 10 w Wałbrzychu, opiekun: Halina Pograniczna
II miejsce – Agnieszka Snela, klasa 5 PSPS nr 10 w Wałbrzychu, opiekun: Joanna Załupska
I miejsce – Krystian Cichoń, klasa II gimnazjum, lat 16, PGS nr 10 w Wałbrzychu, opiekun: Renata Jarocka-Lewandowska

PRACE PLASTYCZNE – SZKOŁY SPECJALNE 

Wyróżnienia 

Kuba Ząbek, lat 9, kl. II, Zespół Szkół z oddziałami integracyjnymi im. KEN w Wałbrzychu, opiekun: Ewa Pietraszko
Monika Bernaś, PGS nr 10 w Wałbrzychu, klasa III, opiekun: Alicja Morawska
Dominik Sobolewski, PGS nr 10 w Wałbrzychu, opiekun: Renata Wiesztort
Robert Malinowski, PGS nr 10 w Wałbrzychu, opiekun: Renata Wiesztort
Michał Igliński, 13 lat, kl. H , PSPS nr 10 w Wałbrzychu, opiekun: Lidia Gałek
III miejsce – Wiktoria Wierzbicka, lat 10, klasa III, Zespół Szkół z oddziałami integracyjnymi im. KEN w Wałbrzychu, opiekun: Ewa Pietraszko
II miejsce – Żaneta Zaruba, PGS nr 10 w Wałbrzychu, klasa III, opiekun Natalia Świrydczuk
I miejsce – Kuba Dawiec, klasa II, Zespół Szkół z oddziałami integracyjnymi im. KEN w Wałbrzychu, opiekun: Ewa Pietraszko

 




2015-05-25

Film z YouTube


Comments