NOVINKY YAWARA KLUBU


Fyzická příprava v července

přidáno: 23. 6. 2017 11:40, autor: Yawara Judo klub Praha Yawara   [ aktualizováno 17. 7. 2017 2:50 ]

Vážení rodiče,

rádi bychom pozvali Vaše děti na fyzickou přípravu, která se bude konat v července každé pondělí od 17:30. Sraz před Akvaparkem Barrandov ve sportovním oblečení a pevné obuvi, s sebou pití. Aktivity, které jsou v plánu: běh, posilování, hry (míčové, běhací, posilovací), kolo, plavání.

V středu a pátek tréninky budou probihát v tělocvičně Tider Gym na Lukach od 17:30, se sebou mít kimono. Plan tréninku v tělocvičně: posilování, ne-waza (technika boje na zemi) judo a brazilské jiu jitsu.


Domačí úkol pro tě, kdo nemůže zučastnout tréninku v července

Děti 4-5 let cvičení 3 krát týdně: schyby a zvedání nohou na hrazdě 10 krát, kolo 10 minut.

Děti 6-7 let cvičení 3 krát týdně: schyby a zvedání nohou na hrazdě 15 krát, kolo 15 minut.

Děti 8-9 let cvičení 3 krát týdně: schyby a zvedání nohou na hrazdě 20 krát, kolo 20 minut.

Děti 10-12 let cvičení 3 krát týdně: schyby a zvedání nohou na hrazdě 30 krát, kolo 30 minut.

Děti 13-15 let cvičení 5 krát týdně: schyby a zvedání nohou na hrazdě 30 krát, kolo 30 minut.

Stříbrný pohár družstev v České Lípě.

přidáno: 8. 5. 2017 12:42, autor: Yawara Judo klub Praha Yawara

V sobotu 29.dubna se 33 judistů  z Yawary zúčastnilo Poháru města Česká Lípa. Na závody přijeli sportovci nejen z Česka ale také z Německa a z Polska. Celkem se turnaje zúčastnilo 373 judistů. Ve velké konkurenci družstev si zlatý pohár odvezl domů největší klub Česka - Kidsport (Judo Academy Praha), který má kolem 1500 členů. Stříbrný pohár vybojovali judisté našeho klubu Yawara Praha s 20x menším počtem členů!!! Bronzový pohár vyhráli sportovci  z Chlumce nad Cidlinou, na 4. místě se umístili  judisté z domácí České Lípy a 5.místo obsadil Sokol Praha Vršovice. 


Výsledek tohoto závodu svědčí o velmi dobré přípravě našich judistů. Snažíme se vyhrávat ne počtem sportovců, ale jejich kvalitou. A to vše díky snaze sportovců, trenérů a podpoře rodičů našeho oddílu. 


Většina naších závodníků v České Lípě získala cenné kovy a diplomy. Zlato vybojovali Bagomedov Alibek, Novoselov Pavel, Zotov Alexandr, Badmaev Batu a Gračova Dominika. Stříbro si odvezli  Cheremisin Dmitry, Lantsova Ekaterina, Mirzakarimova Liza, Jevdokymov David, Koudelková Lucie, Sharipova Kamila, Makhmudov Tagir, Musiev Rizvan, Zacharenkov Damir a  Prykhodko Mykhailo. Bronz získali  Padrul Maxim, Candaurov Alexandr, Rogulin Kirill, Borkov Daniil, Koval Maxim.


Všem závodníkům děkujeme za účast, gratulujeme vítězům a těšíme se na viděnou 13.května, kdy se bude konat JAPAN rugby day.


Čtyři poháry a 14 medailí z Loun pro Yawara Prague

přidáno: 8. 5. 2017 12:13, autor: Yawara Judo klub Praha Yawara   [ aktualizováno 8. 5. 2017 12:39 ]

Dne 8.4.2017 proběhl Luna Cup v Lounech, kde své síly změřilo kolem 200 judistů kategorie mláďata 2008-2009, 2006-2007 a mladší žáci a žákyně. Z našich 18 borců, dokázalo 14 bodovat a získat cenné kovy. Judisté z Yawary vybojovali 4 zlaté medaile a poháry (Rogulin Kirill, Borkov Daniil, Musiev Ruzvan, Zacharenkov Damir), 6 stříbrných (Gračova Dominika, Mirzakarimova Liza, Zotov Alexandr, Novoselov Pavel, Jevdokymov David, Rumyantcev Kirill), 4 bronzové medaile (Bagomedov Alibek, Avanesyan Boris, Bakhriddinov Azam, Sohin Egor). Čtvrtá místa obsadili Grobovaya Anna, Filippov Nikita, Padrul Maxim a páté místo po neúspěšném vypjatém boji o třetí místo se zkušenějším závodnikem obsadil Prokypchyn Adam.

Všichni podali bojovné výkony a od minulých závodů se zlepšili. Jen tak dál. Musíme všechny závodníky pochválit.

Všechny příznivce juda zveme na další akci JAPAN rugby day, který se bude konat v sobotu 13.5.2017 v FCC RUGBY ARENA Smrčinská ul. Praha 5. Naší nejúspěšnější judisté budou předvadět judo ukázku, která začiná v 14.30. Všechny děti se mohou zúčastnit soutěží od 11.00 do 15.00 a také si vyzkoušet kaligrafii či origami. Rodiče budou mít možnost ochutnat suši a podívat se na dálší japonská úmění (klasický japonský tanec, operní árie v japonštině, tradiční umění boje s mečem).

Nas pozvalí

přidáno: 12. 4. 2017 6:48, autor: Yawara Judo klub Praha Yawara

Mláďata vybojovala v Teplicích 23 medailí

přidáno: 9. 4. 2017 4:07, autor: Yawara Judo klub Praha Yawara

Dne 2.4.2017 proběhl v Teplicích Velikonoční turnaj mláďat. Za Judo klub Yawara se ho zúčastnilo 23 závodníků a dosáhli velmi hezkých výsledků. V konkurenci 255 závodníků dokázalo všech 23 zástupců našeho klubu vybojovat medaili. Zotov Alexandr byl vyhlášen nejtechničtějším závodníkem kategorie U9 chlapci. Na tomto turnaji všichni naši závodníci podali velmi kvalitní výkony a dokázali vybojovat 6 x 1. místo, 5 x 2. místo a 12 x 3. místo.


Téměř bezchybnými výkony se blýskli mezi mláďaty Avanesyan Boris, Rogulin Kirill, Zotov Alexandr, Musiev Ruzvan, Bagomedov Alibek, Širvanov Imran, kteří ve svých váhových kageoriích zvítězili. 2.místo vybojovali Danková Karolina, Kovařik Marek, Torijev Dejsik, Filippov Nikita, Sohin Egor. 3.místo obsadili Kovařik Karel, Daněk František, Tulupov Ivan, Gračova Dominika, Mirzakarimova Liza, Grobovaya Anna, Shymonyuk Denisa, Koval Maxim, Padrul Maxim, Zacharenkov Damir, Borkov Daniil, Novoselov Pavel.

Samozřejmě děti po úspěchu a medailích touží a my věříme, že i na dalších

turnajích se jim určitě zadaří. Proto bychom měli ty nejmenší podpořit i za každý malý úspěch. Všem našim medailistům moc blahopřeji.

Kvalifikační turnaj v Jablonci nad Nisou, den 2

přidáno: 1. 4. 2017 7:57, autor: Yawara Judo klub Praha Yawara

V neděli 26.3. pokračoval kvalifikační turnaj v Jablonci nad Nisou tentokrát určený pro dorostenecké a juniorské kategorie. V tento den vyjeli reprezentovat náš tým pouze dva závodníci ale domu jsme si odvezli dokonce tři medaile.

O dvě zlaté medaile se postarala Šárka Koudelková (-52kg),která vyhrála svoji váhovou kategorii nejen v dorostenkách ale i v juniorkách . Všech svých 7 zápasů vyhrála před časovým limitem a to zejména v boji na zemi ,kde měla nad soupeřkami velikou převahu.

Bronzovou medaili a třetí místo obsadil Mansur ( junioři -73 kg), který se s přehledem probojoval do semifinále,kde si ale nevědomky šáhl dvakrát na soupeřovu nohu za což dostal hansoku make.

Gratulujeme

Team Yawara J


Jablonec nad Nisou - druhý kvalifikační turnaj

přidáno: 30. 3. 2017 3:42, autor: Yawara Judo klub Praha Yawara

V sobotu 25.3. se konal v Jablonci nad Nisou druhý kvalifikační turnaj tohoto roku. Turnaje se zúčastnilo 820 závodníků ze 72 klubů a turnaj probíhal na 7 tatami. Náš oddíl vyjelo reprezentovat a bojovat o medaile 14 statečných .
Nejlépe se vedlo Lucii Koudelkové (mladší žákyně -44kg), která suveréně prošla až do finále kde bohužel ´´zaspala´´ a během pár vteřin prohrála na ouči gari. I přesto si domu odvezla krásné 2.místo.

  

  Další a pro náš tým bohužel poslední medaili vybojoval Abdulla ( starší žáci -73kg). Po sporném rozhodnutí v semifinále kdy dělal kontrachvat a rozhodčí dali ippon pro soupeře se dostal do bojů o 3 místo. Tam ale nedal soupeři šanci a po 13 sekundách se mohl radovat z bronzové medaile.

7.místo obsadil O.Khuda(mladší žáci-30kg). Hned v prvním zápase měl velmi silného a pozdějšího celkového vítěze Ondřeje Zitu z Usk Praha. Šaša šel do zápasu bez respektu a prohrál pouze na jedno shido. V opravných bojích jeden zápas vyhrál a další prohrál vlastní chybou kdy nevyužil kontrachvatů,které sme se celé předešlé tréninky učili .

Další 7.místo obsadil Kvetsko (mladší žáci -42kg). Artur se pral velmi pěkně. V boji o postup o 3 místo na soupeře ale nestačil silově .

Pochvalu si taktéž zaslouží Kyryk. V prvním zápase hned z prvního nástupu hodil na wazari Petra Bočka ze JC Sokol Praha Vršovice a následně udržel na držení. V dalším zápase prohrál na ippon při dělání kontrachvatu . Hodnocení bylo velmi sporné a jednalo se spíše o subjektivní názor rozhodčího.

Velmi příjemně nás překvapil Dima ( starší žáci-46kg), který trénuje teprve půl roku . V prvním zápase se velmi pěkně pral s o hodně zkušenějším závodníkem Vostřelem Janem. V druhém zápase hodil na wazari a upáčil. V dalších zápasech už mu bohužel chyběli zkušenosti , na které zbytečnými chybami prohrával.

Pro závodníky Ruslan, Adam, Griša, Azam, Denis to byli první velké závody. Zhostili se toho ale velmi pěkně a doufáme ,že s postupujícím sbíráním zkušeností výsledky přijdou .

Závodníkům děkujeme za skvělou reprezentaci našeho oddílů a přejeme hodně sil a hlavně soustředěnosti do dalších tréninků.

Team Yawara

Přebor Prahy

přidáno: 16. 3. 2017 5:34, autor: Yawara Judo klub Praha Yawara

Ve středu 8.3. proběhl ve sportovní hale Folimanka Přebor Prahy. Náš oddíl zastupovalo 10 závodníků.1.místo obsadila Lucie Koudelková ,která ve své váhové kategorii do 44 kg měla pouze jednu soupeřku ,kterou ale porazila na dva krásné ippony.


2 místo obsadil Khuda O. Ve váhové kategorii do 30 kg. Hned v první minutě porazil velmi zkušeného závodníka z Judo clubu Praha Vršovice Petra Bočka. Semifinále prošel taktéž bez problémů. Ve finálovém a velmi napínavém utkání bohužel prohrál s Ondřejem Zitou. Oba chlapci se ale prali až do samého konce.

Další 2.místo si domu odnesl Candaurov A. V této váhové kategorii do 38 kg se všichni závodníci velmi dobře znají neboť se potkávají pravidelně na většině závodech. Nejdříve zvítězil nad Matyášem Sassinem poté nad Jakubem Svobodou . Ani Alexandrovi se ale nepodařilo vyhrát finále,kde podlehl Martinu Panzerovi.3.místo obsadil Fales R. Dva zápasy vyhrál a dva prohrál.


Na 5 místě skončil Kyryk A. Dva zápasy vyhrál na držení a v boji o třetí místo prohrál.
Dalším závodníkům se nepodařilo získat žádně umístění.

Grand Prix Ostrava

přidáno: 7. 3. 2017 9:17, autor: Yawara Judo klub Praha Yawara

O víkendu 25.-26.2 2017 proběhl první ze série kvalifikačních turnajů tohoto roku Grand Prix Ostrava. Turnaj byl velmi silně obsazen.Zúčastnilo se 1500 závodníků ze 7 zemí a celý turnaj probíhal na 8 tatami.

Z důvodu četných zranění v našem oddílu museli nejzkušenější závodníci zůstat doma a náš oddíl vyjelo reprezentovat pouze 8 závodníků. Pro naše nejmladší : O.Khuda, A.Kyryk, A.Candaurov, A Kvetsko to byly teprve druhé mezinárodní závody v životě , a tak si místo medailí odvezli do budoucna alespoň velmi cenné zkušenosti.

Ve st.žačkách nás reprezentovala jediná zástupkyně dívčích kategorií Kamila Scharypova,která ale podlehla hned v prním zápase polské závodnici.

Dlouhý den nám velmi vylepšil náladu A. Šivranov,který ve všech svých zápasech vyhrál před časovým limitem a obsadil tak zaslouženě 1. místo !

Druhý den se vydali do bojů M.Terloev a R.Isaev ,kterým se ale také bohužel nedařilo a vraceli se domů bez medailí.

Všem závodníkům děkujeme za skvělou reprezentaci oddílu a přejeme hodně sil do dalších tréninků .

Soustředení 19.2.2017 Rezinok - Slovensko

přidáno: 7. 3. 2017 9:02, autor: Yawara Judo klub Praha Yawara

Po závodech na Slovensku se konalo soustredění v Rezinoku, velky judo oddíl Slovenska. Zúčastnilo se ho 5 zemí. Naši závodníci měli hodně randori z různými soupeři.

Všem účastníkům se soustředění velmi líbílo. Během soustředení jsme získali velmi užitečné zkušenosti a poznaky, kam směřovat kroky našeho klubu dál!


1-10 of 49