Sağlıklı olmak için mutlu olun Neşeli ol bağışıklık sistemini güçlendir
Hayata pozitif bakmak, neşeli olmak, olumsuzluklar karşısında bile ümidini yitirmemek
insanların bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara yakalanma riskini azaltıyor.

Eğer uykusuz kalıyor, 
uyku problemi yaşıyorsanız kaygı bozukluğu olabilir.
Derhal iyi bir pisikiyatrist
 ile görüşün.
 
 

 

Mutlu olmak çok zor değil
Büyük bir evim olsa, bir de son model araba... Harika bir ailem olsa, çok param, bir de güzel çocuğum... Oysa bütün bunlara sahip olmak mutluluğun anahtarını vermiyor insana... Son zamanlarda popülerlik kazanan şans oyunları, insanların hayal kurmasında çok büyük bir etken. Sahip olduklarıyla yetinen ve kendiyle barışık olan kişiler içinse mutluluk hiç de uzak değil. Mutlu olmak için şiddetli tutkular içinde değilseniz ve sahip olduklarınızın ne kadar değerli olduğunu farkedenlerdenseniz, mutlu olmak için çaba sarfetmenize çok ta gerek yok.

Mutluluğa ulaştıran yollar

Yaşadığınız anın değerini bilin ve ilişkilerinizde 'karşılık' beklemeyin.

Hayal kurmaktan vazgeçin! İnsanların birçoğu, iyi bir işe, eve veya eşe sahip olduğunda, mutlu olmak için yeni hedeflerin peşinde koşmaya başlıyor. Fakat piyangodan ikramiye kazanmak ya da terfi etmek gibi olaylar geçici mutluluklar yaşatacaktır.

Sevdiğiniz şeylerin listesini çıkarın ve ara ara bunları kendinize hatırlatın. Sürekli geleceği düşünmeyi önlemek için, içinde bulunduğunuz anı yaşayın.

Boş oturmayın, kendinize bir hobi bulmaya çalışın. Çocukken hoşunuza giden oyunların yanında, spor, seramik ve resim yapmayı deneyebilirsiniz. Aile ve arkadaşlarınızla ili ilişkileriniz, mutluluğun en basit yollarından biridir.