Informacje – październik

opublikowane: 13 lis 2016, 12:56 przez Wspólnota Małżeństw   [ zaktualizowane 13 lis 2016, 13:06 ]

Drodzy!

To już,… już w najbliższy piątek (14/10) zaczynamy naszą duchową podróż przez ten rok formacji Wspólnoty.

Spotykamy się na pierwszej konferencji formacyjnej Ojca ROBERTA BUJAKA, połączonej z modlitwą Wspólnoty.

Jak wcześniej wspominałem przy kilku okazjach Ojciec Robert podjął się poprowadzenia naszej formacji do końca roku Wspólnoty, czyli do czerwca przyszłego roku. Jestem przekonany, że warto dobrze oznaczyć w tym roku wspólnotowe piątki w kalendarzach i naszych mapach, czy listach priorytetów.

Jeśli byłoby wskazane zorganizowanie zajęć dla dzieci na czas spotkania — bajkowy film w naszej sali. Proszę o telefon albo sms 608 214 286.

SPOTYKAMY SIĘ
 • o godzinie 18.30; bardzo proszę, BĄDŹMY PUNKTUALNI
 • w dolnym kościele sanktuarium;
Bardzo gorąco Was zachęcam do obecności.

Pozdrawiam,
Wasz Wojtek

Pierwsze spotkanie powakacyjne

opublikowane: 13 lis 2016, 12:55 przez Wspólnota Małżeństw   [ zaktualizowane 13 lis 2016, 13:07 ]

Moi Drodzy,

No to zaczynamy… NOWY ROK wspólnego trwania przed Panem Bogiem, formacji, budowania więzi, spotkań, spotkań naszych Dzieci. Bardzo się Cieszę.
PIĄTEK, 9 WRZEŚNIA 2016

Zaczynamy w piątek, o 18:30 w Dolnym Kościele. Bardzo chciałbym to spotkanie poświęcić Wspólnocie, modlitwie za nas na ten nadchodzący nowy rok Wspólnoty. Bardzo chciałbym, żebyśmy się w ten piątek licznie i żarliwie pomodlili. Niech to będzie nasz dzień uwielbienia i dziękczynienia za dar Wspólnoty.

NIEDZIELA, 11 WRZEŚNIA 2016

Spotykamy się o tradycyjnej porze, czyli o godzinie 16.30, w tradycyjnym miejscu, w DOLNYM KOŚCIELE Sanktuarium, na naszej Wspólnotowej Mszy.

Pamiętajmy o prośbie Roberta. Staramy się o dotarcie do kościoła na 16.15, tak żebyśmy mogli wspólnie przygotować śpiew na Eucharystię.

Pamiętajmy, że na 15 minut przed rozpoczęciem Eucharystii ojciec Waldemar posługuje Spowiedzią.

— *** —

JESZCZE GARŚĆ INFORMACJI, które w większym szczególe będziemy przekazywać w piątek i niedzielę

Bardzo się cieszę, że naszej Wspólnocie wspólnie z Ojcem Waldemarem będzie towarzyszył jezuita OJCIEC ROBERT BUJAK SI, który zgodził się na prowadzenie dla nas konferencji formacyjnych przez cały rok. Nasze spotkania z ojcem Robertem — ze względu na terminy Ojca i nasze plany — zaczynamy od PAŹDZIERNIKA. Ale uprzedzając pytania… nasze piątkowe spotkanie we wrześniu mamy… po prostu jeszcze bez Ojca Roberta.

17-18 września wyjeżdżamy na sobotę i niedzielę do Mechlina koło Gielniowa (130 km od Warszawy) na wspólnotowy wyjazd integracyjny. O tym szerzej pisała Kasia Laskowska. Uzupełnimy informację podczas spotkania i w osobnej komunikacji.

W tym tygodniu na stronie wspolnotamalzenstw.pl pojawi się kalendarz naszej pracy do końca roku. Zapraszam do zaglądania i planowania, tak żebyśmy mogli jak najczęściej i najliczniej się spotykać.

— *** —

Cieszę się na spotkania….

Do zobaczenia,
Wasz Wojtek

Spotkanie modlitewne z konferencją 13.05.2016r.

opublikowane: 13 lis 2016, 12:55 przez Wspólnota Małżeństw   [ zaktualizowane 13 lis 2016, 13:08 ]

Drodzy Moi,

Przed nami kolejne spotkanie modlitewne z konferencją formacyjną w naszym cyklu “To co najważniejsze…”. Spotykamy się w najbliższy piątek 13 maja, o godzinie 18:30, w Sali Maria lub Dolnym Kościele (rozglądajcie się).

W tym miesiącu naszym gościem będzie siostra IWONA KACZMARCZYK ze Zgromadzenia Sióstr Świętej Urszuli Ledóchowskiej Serca Jezusa Konającego. Siostra Iwona jest obecnie Dyrektorem Niepublicznego Przedszkola sióstr urszulanek w Ożarowie Mazowieckim.

Tematem spotkania będzie: KONCEPCJA PEDAGOGICZNA WEDŁUG ŚWIĘTEJ URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ.

Zapraszam serdecznie WSZYSTKICH NAS do wspólnej modlitwy, wysłuchania konferencji, korzystania z możliwości dialogu z siostrą Iwoną.

Spotkanie jest możliwe dzięki staraniu naszej MAŁGOSI TRACZ, która o swoim doświadczeniu z pedagogiką św. Urszuli i spotkaniach z siostrą Urszulą pisze:-
“Święta Urszula Ledóchowska jest dla mnie osobiście ważną Świętą. Z jednej strony, ze względu na moje zdobyte wykształcenie oraz pasję do edukacji i wychowania dzieci, a przede wszystkim ze względu na to, iż jestem szczęśliwą żoną i mamą.

Myślą Świętej Urszuli Ledóchowskiej zachwyciłam się na studiach, w szczególności dzięki spotkaniu Siostry Iwony Kaczmarczyk i osobistemu poznaniu Siostry – Jej uśmiech, spokój, ciepło, serdeczność, modlitwa, mądrość w prowadzeniu i wychowaniu dzieci, zdrowy rozsądek i poczucie humoru, z którymi spotkałam się u Siostry Iwony rysowało mi wzór pracy z dzieckiem.”

Jeszcze na koniec cytat ze świętej Urszuli… na zachętę…

„Atmosfera jasnego szczęścia – oto czego duszy dziecięcej potrzeba. W niej żyje i rozwija się dla Boga”

Do zobaczenia,
Wasz Wojtek

  Babskie spotkanie 27 listopada 2015

  opublikowane: 7 lis 2015, 14:50 przez Michal Letki   [ zaktualizowane 13 lis 2016, 13:08 przez Wspólnota Małżeństw ]

  Kochane,

  Zapraszam na kolejne BABSKIE SPOTKANIE :) Tym razem proponuję coś bardziej rozwojowego (choć uważam, że nasze rozmowy przy kawie również są bardzo rozwojowe ;)) - film Marka Gungora "Twarde babki", cz.1, (jeśli nam się spodoba, to podczas następnych spotkań zobaczymy jeszcze dwie kolejne części), projekcja w naszej salce wspólnotowej, w piątek 27.11 o godz. 19.00. Filmu, jak i sprzętu użyczy nam Ewelina. Mamy w planach wysprzątanie naszej salki i przekształcenie jej w bardziej przytulną. Może uda się zrobić to przed babskim spotkaniem tak, żebyśmy mogły wygodnie i w przyjemnych warunkach obejrzeć film. Temat "remontu" salki poruszymy w niedzielę po naszej Mszy św.
  Na razie proszę Was o zarezerwowanie czasu w piątek 27.11 :) film ruszy o 19.00, ale kto może, to zapraszam wcześniej, zrobimy kawkę, chwile pogadamy :) jeśli będzie czas i ochota, to po filmie możemy podzielić się swoimi refleksjami. Tu link do info o filmie http://gloria24.pl/twarde-babki-3xdvd

  Pozdrawiam! ;)


  Kasia

  1-4 of 4