Home‎ > ‎

State Individual Rankings 2018-19

2018-2019   (Updated 2/18)  
Week 10  

-Records as recorded in TrackWrestling 
-Wrestlers listed at lowest weight wrestled  
 
Bold = Returning Place Winner
 
** Status unknown for names in gray
** Green=Freshman
** Red=Injured
** Orange=Eliminated during Regions

106: 
1. Brett Ungar (So), Hunterdon Central  34-0  Wins: Percelay
2. Tyler Klinsky (Jr), Middletown North  36-0  Wins: Maida, Tallmadge, Blaess, Mazza, Liptzin, DeFoney, Mougalian
3. Jack Maida (So), Shore  36-1  Wins: Smith, Gagliardo; Losses: Klinsky
4. Joe Manno (Fr), St Joes Montvale  28-4  Wins: Utter, Dunnigan, Cangro, DiGennaro, DeFoney, Fischer; Losses: Tandurella, Cangro
5. Joe Cangro (Fr), Bergen Catholic  29-7  Wins: Manno; Losses: Manno
6. Kelly Dunnigan (So), Don Bosco Prep  8-1  Wins: Percelay; Losses: Manno
7. Jacob DelVecchio (Fr), South Plainfield  32-3  Wins: Utter; Losses: Scerbo, Mazzeo, Phillips
8. Shane Percelay (So), Pope John  19-4  Wins: DiGennaro, Casey, Mazza; Losses: Utter, Lettini, Dunnigan, Ungar 

Others:
Ryan DeFoney (So), St Augustine  24-7  Wins: Utter; Losses: Cangro, Diaz, Klinsky, Manno 
Chase Casey (Fr), Camden Catholic  29-7  Losses: Percelay
Ryan Smith (Fr), Brick Memorial  19-3  Wins: Gagliardo; Losses: Maida, Brielmeier, Rosenthal
Clayton Utter (Fr), High Point  28-8  Wins: Percelay, Gagliardo; Losses: Manno, DelVecchio, Fitt, DeFoney
Matt DiGennaro (So), River Dell  33-4  Losses: Percelay, Pfuefer, Manno
Louis Gagliardo (Sr), Toms River North  29-5  Wins: Carter, Blaess, Mougalian, Tallmadge; Losses: Meyer, Smith, Maida, Utter
Brady Carter (Fr), Lacey  28-2  Losses: Gagliardo, Ammiratti
Evan Mougalian (Fr), Kinnelon  29-3  Losses: Fernandez, Gagliardo, Klinsky
Evan Tallmadge (Fr), Brick Twp  29-3  Losses: Klinsky, Gagliardo
Franco Mazza (So), Roxbury  27-4  Wins: Liebl; Losses: Bertha, Percelay, Klinsky, Navarinno


113:
1. Dean Peterson (So), St John Vianney  27-0  Wins: Santaniello, Tandurella, Flannery, McLeer
2. Nick Kayal (Jr), Bergen Catholic  27-6  Wins: Mazzeo, Nardone 
3. Nico Nardone (So), Delbarton  28-6  Wins: S. Stewart, Tandurela; Losses: Kayal, Ferrari
4. Alex Almeyda (Fr), Fort Lee  21-0  Wins: Melofchik, Ruiz
5. Quinn Melofchik (Sr), Belvidere  31-1  Wins: Spellman, C. Stewart, Liebl, S Stewart, Navarino; Losses: Almeyda
6. Vinny Santaniello (So), Brick Memorial  30-1  Wins: Lamparelli, O'Keefe; Losses: Peterson    
7. Nick Babin (Jr), Emerson Park  30-1  Wins: C. Stewart, Fernandez, Tandurella, DiEsso
8. Carmen Giumarello (Sr), Clearview  35-1  Wins: Kotelnicki, Tandurella

Others:
Joe Lamparelli (Jr), Allentown  33-1  Wins: O'Keefe, Venezia; Losses: Santaniello 
Brandon Spellman (Sr), Pingry  27-3  Wins: Hoerle; Losses: Ventresca, Melofchik, White
Ethan Fernandez (So), Westwood  30-4  Wins: Stewart; Losses: Manginelli, Babin, Jack
Cooper Stewart (Jr), Sparta  32-5  Wins: Venezia; Losses: Tandurella, Fernandez, Melofchik, Babin, Rodriguez
Jacob Venezia (So), Hopewell Valley  33-2  Wins: O'Keefe; Losses: Lamparelli, C. Stewart
Georgio Mazzeo (Jr), Paulsboro  26-6  Losses: Kayal, Flannery, McLeer
Patrick Phillips (So), David Brearley  28-1  Wins: Lettini, Leo, DelVecchio
Thomas O'Keefe (Jr), Middletown North  31-5  Losses: Lamparelli, Rosenthal, Venezia, Santaniello   
Travis Kotelnicki (Sr), Northern Burlington  32-3  Losses: Giumarello, Lamparelli, Hinton


120:     
1. Dylan Cedeno (Jr), Bergen Catholic  14-2 
2. Eddie Ventresca (Jr), Pope John  32-1  Wins: Flannery, S. Stewart, Washleski, Hoerle, Bierdumpfel
3. Anthony Clark (Jr), Delbarton  29-3  Wins: G. Stewart, Bierdumpfel  
4. Justin Bierdumpfel (Jr), St Joes Montvale  28-7  Wins: Flannery, J Manginelli, Bell, McLeer; Losses: Cedeno, Clark, Ventresca
5. Joe Manginelli (Sr), Dumont  37-1  Wins: Ruiz, Faraon; Losses: Bierdumpfel
6. McKenzie Bell (Jr), Kingsway  31-5  Wins: White, McLeer; Losses: Washleski, Bierdumpfel
7. Anthony White (So), South Plainfield  31-1  Wins: Mazzeo, McLeer, Spellman; Losses: Bell
8. Devin Flannery (Sr), High Point  29-7  Wins: G Mazzeo; Losses: Bierdumpfel, Ventresca, Peterson

Others:   
Spencer Stewart (So), Sparta  32-4  Wins: Taylor, Navarino; Losses: Ventresca, Nardone, Melofchik
Colton Washleski (So), Hunterdon Central  31-4  Wins: Bell; Losses: Burese, Babin, Ventresca, L Mazzeo
Luke Hoerle (Jr), Westfield  33-2  Wins: Adams, Ruiz; Losses: Spellman
Taylor Robinson (So), Williamstown  33-3  Losses: Smith, Hoelke
Logan Mazzeo (Jr), Emerson Pk  19-3  Wins: Ruiz, Washleski; Losses: White
Andre Ruiz (Jr), Bogota  33-6  Wins: Faraon; Losses: Almeyda, Hoerle, L Mazzeo, J Manginelli
Nick Digiacomo (Jr), Timber Creek  19-2  
Cael Rankin (Jr), Donovan Catholic  4-1


126:
1. Robert Howard (Jr), Bergen Catholic  31-2  Wins: Alvarez  
2. Sammy Alvarez (Sr), St Joes Montvale  29-3  Wins: Grater, Ferrari, Furman, Sement; Losses: Howard, Sement
3. Gianni Manginelli (Sr), Dumont  38-0  Wins: DiGena, Sacco, Monahan
4. Dom DiGena (Sr), West Morris Mendham  34-2  Wins: Olivieri, Martinez, Rendeiro, Stewart; Losses: Manginelli
5. Joe Olivieri (So), Hanover Park  31-5  Wins: Loniewski, Bauer, Hummel, Pena; Losses: DiGena
6. Nick Cabanillas (Sr), DePaul  29-5  Wins: Iannone
7. Eddie Hummel (So), Roselle Park  31-4  Wins: Composto; Losses: Composto, Olivieri, LaRue
8. CJ Composto (Jr), Westfield  27-1  Wins: Conklin, Hummel, Gandy; Losses: Hummel

Others:
James Rodriguez (Jr), Perth Amboy  25-2  Wins: Lanciano, Loniewski, O'Connor, N Gentile, Fierro; Losses: Cantor, Baran
Dave Loniewski (Sr), South Plainfield  32-3  Wins: Gentile, Decker; Losses: Olivieri, Rodriguez  
Garrett Stewart (Jr), Sparta  35-2  Wins: Bauer, Malone; Losses: Clark, DiGena
Michael Conklin (So), Toms River East  36-2  Wins: Malone, Gandy, Pepe, Bauer, Zimmerman, Hoelke; Losses: Malone, Compsoto
Nieko Malone (So), Howell  27-6  Wins: Conklin, Pepe, Messina, Fierro, Scollo; Losses: Conklin, Reilly, Silva, Stewart
Tyler Pepe (Jr), Central  19-3  Wins: Messina; Losses: Conklin, Malone
Hunter Gandy (So), Woodstown  30-4  Wins: Bauer, Gentile, Janda; Losses: Conklin, Composto
Jack Bauer (Jr), Hunterdon Central  29-5  Wins: Sacco; Losses: Jones, Olivieri, Stewart, Gandy, Conklin
Chris Lanciano (Sr), Hopewell Valley  27-2  Wins: Gervey; Losses: Rodriguez, Monahan
Nico Messina (Jr), Freehold Boro  29-4  Wins: Zimmerman; Losses: Malone, Pepe, Monahan, Sacco
Geno Duca (Sr), Paulsboro  32-6  Wins: Ferrari; Losses: Peake, Raimo, Fierro, Albergo 
Ryan Zimmerman (Jr), Long Branch  30-3  Losses: Messina, Conklin


132:
1. Nick Raimo (Sr), Hanover Park  14-1  Wins: Duca, Albergo 
2. Luke Mazzeo (Sr), Emerson Park Ridge  33-0  Wins: Cantor
3. Bryan Miraglia (Sr), Delran  39-0  Wins: Nies, Pontelandolfo, Desantis
4. Trent Furman (Sr), Westwood  34-1  Wins: Grater, Ghaida; Losses: Alvarez
5. Andy Clark (Jr), Collingswood  37-2  Wins: Sement, Grater, McFadden, Cetta; Losses: Grater
6. Mark Montgomery (Sr), Roselle Park  31-2  Wins: Jones, Sement, McFadden
7. Travis Jones (Sr), Phillipsburg  31-4  Wins: Bauer; Losses: Montgomery, Sement
8. Cody Walsh (Jr), Camden Catholic  31-5  Wins: Sement, McFadden, Grater, Delligatti; Losses: Grater  

Others: 
AJ DeRosa (Sr), Delaware Valley  32-1  Wins: Pontelandolfo; Losses: Sement 
Will Grater (Jr), Don Bosco  21-8  Wins: Tringali, Clark, Walsh, Esposito, Rotondella; Losses: Cetta, Alvarez, Sement, Clark, Walsh
Kaya Sement (Jr), Pope John  27-6  Wins: LaRue, Jones, DeRosa, Alvarez; Losses: Walsh, Shepard, Clark, Montgomery, Alvarez  
Cooper Pontelandolfo (So), Cherokee  31-4  Wins: Gutierrez, Deidrich, McFadden, Woodcock, Nies; Losses: Croce, Miraglia, DeRosa
Justin Cariss (Sr), Highland  19-0
Jack Nies (Jr), Ocean  32-5  Wins: Albergo; Losses: Miraglia, Tino, Deidrich, DeSantis, Pontelandolfo
Thomas Fierro (Sr), South Plainfield  28-3  Wins: Albergo, Duca; Losses: Malone, McFadden, Rodriguez
Finnegan McFadden (So), Kingsway  27-8  Wins: DiFran, Fierro; Losses: Walsh, DiFran, Clark, Pontelandolfo, Montgomery
Mike Albergo (Sr), St Augustine  19-6  Wins: Duca; Losses: Alvarez, Cortese, Fierro, Nies, Raimo 
Peter Tringali (Sr), West Morris Mendham  35-3  Wins: Gutierrez; Losses: Shepard, Grater, Sement
Hunter Gutierrez (Sr), Lacey  29-4  Losses: Pontelandolfo, Deidrich, Kinner, Tringali
Brandon LaRue (Sr), High Point  14-2  Wins: Hummel; Losses: Sement
Anthony Ferrari (Fr), Bergen Catholic  9-5  Wins: Nardone; Losses: Duca, Alvarez
 

138:                      
1. Joe Aragona (Sr), Pope John  34-0  Wins: Croce, Pontelandolfo, Cetta, Troczynski
2. Alec Bobchin (Sr), Princeton  32-2
3. Darby Deidrich (Sr), Howell  33-3  Wins: Gutierrez, Nies, Sherman, Croce, Perez; Losses: Pontelandolfo
4. Jacob Perez (Jr), Paulsboro  34-3  Wins: Strashinsky, Woodcock, Troczynski, DiFran, Talmadge; Losses: Deidrich
5. Alex Baran (Sr), Manalapan  39-0  Wins: DeSantis, Ciraulo, Rodriguez, Teresa
6. Dylan Weaver (So), Lyndhurst  24-1  Wins: Difran 
7. Billy Talmadge (Jr), High Point  34-3  Wins: Manno, Woodcock, Boggiano; Losses: Perez
8. Craig Cook (Sr), Burlington Twp  36-0  Wins: Royster

Others:  
Anthony Croce (Sr), Camden Catholic  23-7  Wins: Sherman, Pontelandolfo; Losses: Aragona, Deidrich, Woodcock
Alex Strashinsky (Jr), Bergen Catholic  14-4  Wins: Troczynski; Losses: Perez, Cetta  
Tim Spatola (Jr), Delsea  32-3  Wins: Prendergast, Kinner, Losses: Rada, Bodnar, Revano
Robert Woodcock (Jr), Southern  29-4  Wins: Shermna, Cheong, Croce, Monaco; Losses: Perez, Pontelandolfo, Talmadge
KJ Sherman (Fr), Holy Spirit  29-6  Wins: Cheong, Bailey; Losses: Woodcock, Croce 
Dom Difrancescantonio (Sr), Hanover Park  30-7  Wins: McFadden, Manno, Troczynski; Losses: Weaver, Perez, McFadden, Manno
Craig Manno (Sr), St Joes Montvale  18-7  Wins: Difran, Bodnar; Losses: Talmadge, Camsicoli, Difran
Anthony Troczynski (Fr), Delbarton  27-7  Wins: Cantor, Monaco; Losses: Strashinsky, Perez, Difran, Aragona
Justin Cantor (So), North Bergen  22-3  Wins: Rodriguez, Ayzerov; Losses: Troczynski, Moreno, Mazzeo
Alex Poniros (Jr), Ocean Twp  5-4  Losses: Fernandez, Bartley, Bailey
Nate Camiscoli (So), Bergen Catholic  13-5  Wins: Kraus, Manno; Losses: Onorato, Cabanillas


145:
1. Lucas Revano (Sr), Camden Catholic  29-1  Wins: Spatola
2. Ricky Cabanillas (Sr), DePaul  32-3  Wins: Jarosz, Camiscoli
3. Wade Unger (Sr), Bergen Catholic  24-8  Wins: Bodnar, Worthy; Losses: Andreano
4. Wyatt McCarthy (Sr), Newton  31-2  Wins: Bencivenga, LeMay; Losses: Harrison   
5. Matt Sacco (Sr), Bridgewater Raritan  31-0  Wins: Romaniello, Bailey
6. Luke Rada (Jr), Colts Neck  33-1  Wins: McGee, Onorato, Spatola, Bailey; Losses: Boggiano
7. Gabe Onorato (Jr), Paulsboro  33-4  Wins: Boggiano, Camiscoli, Vizzoni, J. Sacco, Bodnar; Losses: Thompson, Rada
8. Scott Jarosz (Sr), Roxbury  33-1  Wins: Winant, Schechtman; Losses: Cabanillas
 
Others:
Nick Boggiano (Jr), Toms River North  33-3  Wins: Jakub, Rada; Losses: Onorato, Prendergast, Talmadge 
Joe Sacco (Sr), South Plainfield  31-3  Wins: Bodnar; Losses: Onorato 
Pasquale Vizzoni (Sr), Hunterdon Central  24-2  Wins: O'Callahan; Losses: Onorato 
Jack Prendergast (Jr), Woodstown  24-4  Wins: Boggiano, Bailey; Losses: Spatola, Garcia
Stefano Sgambellone (Jr), St Joes Montvale  23-7  Wins: Kraus; Losses: McFadden, Garcia
Brett Bodnar (Sr), St Augustine  22-8  Wins: Spatola, Kinner; Losses: Unger, Sacco, Onorato, Manno 
Rhise Royster (Sr), Rahway  30-1  Losses: Cook
Michael McGhee (So), Shore  36-1  Wins: Bailey; Losses: Rada
Alex Winant (Sr), West Morris Mendham  29-2  Losses: Jarosz
 

152:152:
1. Nick O'Connell (Sr), Southern  33-0  Wins: Kelly, Romaniello, Harrison  
2. Cody Harrison (Sr), Phillipsburg  31-2  Wins: Bencivenga, McCarthy, O'Callahan; Losses: O'Connell 
3. Nick Bennett (Sr), Delsea  32-2  Wins: Kraus, Worthy; Losses: Soldano, Mooney
4. George Worthy (Sr), Paulsboro  34-3   Wins: Kraus, Jakub; Losses: Unger, Bennett 
5. Matt Beyer (Sr), Pascack Valley  29-0  Wins: Sgambellone, Schechtman 
6. Robert Garcia (Sr), Pope John  15-0  Wins: McFadden, Sgambellone 
7. Connor Kraus (Sr), St Augustine  26-6  Wins: Mooney; Losses: Camiscoli, Bennett, Worthy, Sgambellone  
8. Paul Jakub (So), Howell  30-5  Wins: Mooney; Losses: Pepe, Boggiano, Mooney, Worthy

Others:  
Brandon Mooney (Jr), Camden Catholic  28-8  Wins: Jakub, Bennett; Losses: Jakub, Kraus 
David McCullough (Sr), Clearview  34-1  Wins: Rodriguez; Losses: Crane 
AJ Bencivenga (Sr), Cranford  29-4  Wins: Robinson; Losses: Harrison, Soldano, McCarthy
Justin LeMay (Sr), West Morris Central  27-4  Wins: Stefanelli; Losses: McCarthy 
Dante Stefanelli (Jr), Delbarton  18-4  Wins: Zargo, McFadden; Losses: LeMay
Joe Zargo (Jr), Bergen Catholic  11-4  Losses: Stefanelli
Jonah Schechtman (Sr), Emerson Park Ridge  29-5  Wins: Romaniello; Losses: Bennett, Jarosz, Beyer, Romaniello
Ian McCabe (So), Monroe  33-0  Wins: Feig 


160:
1. Robert Kanniard (Sr), Wall  38-0  Wins: Manera 
2. Connor O'Neil (Jr), DePaul  30-1  Wins: Andreano
3. Anthony Asatrian (Sr), Paramus  17-0  
4. Vincent Andreano (Sr), Delbarton  26-4  Wins: Unger, Manera; Losses: O'Neil
5. Corey Fischer (Sr), West Deptford  34-1  Wins: Wilson; Losses: Aquilano
6. Sal Manera (Sr), St Augustine  27-4   Wins: Rodriguez, Soldano; Losses: Kanniard, Andreano
7. Brian Soldano (Fr), High Point  35-2  Wins: DeVito, Bencivenga, Bennett; Losses: Manera 
8. Joe Wilson (Sr), Pemberton  32-2  Losses: Andaluz, Fischer
 
Others:
Joe Hatcher (Sr), Piscataway  34-1  Wins: Jones, Vega J Kelly; Losses: J Kelly
Matt Benedetti (Jr), Manalapan  36-3  Losses: Reitsma, Weikel, Andaluz
Jacob Rodriguez (Jr), Clayton  29-3  Wins: Scott; Losses: Manera, Bennett, McCullough 
Justin Leonard (Sr), Ramapo  35-0


170:
1. Shane Reitsma (Jr), Howell  35-1  Wins: Craft, Smith, Benedetti 
2. Brandon Green (Jr), Paulsboro  36-2  Wins: Roberts 
3. AJ Lonski (Sr), Delbarton  27-2  Wins: Cruz, Colon 
4. Garrett Bilgrav (Sr), Robbinsville  38-0  Wins: Weikel, Giampietro, Cruz, Weikel
5. John Stout (Sr), Southern  35-2   Wins: Calvetti, Szuba, Roberts
6. James Cruz (Sr), St Peters Prep  30-4  Wins: Delia, Cosgrove, Mattaliano; Losses: Lonski, Bilgrav
7. Anthony Sciuto (Sr), Northern Highlands  30-0  Wins: Farinaro
8. Anthony Giampietro (Sr), Northern Burlington  29-1  Wins: Craft, Andaluz; Losses: Bilgrav

Others: 
Joe Colon (Jr), St Augustine  10-3  Losses: Smith, Lonski 
Reid Colella (Sr), Wayne Valley  34-1  Wins: Aquilano; Losses: Liss
Ethan Craft (Sr), Rancocas Valley  33-3  Losses: Reitsma, Giampietro, Corbitt
Nick Weikel (Sr), Monroe  32-2  Wins: Benedetti; Losses: Bilgrav
Martin Cosgrove (Fr), Camden Catholic  28-7  Losses: Cruz, Reitsma
Jaden Roberts (Sr), Buena  29-5  Wins: Murphy, Corbitt; Losses: Green, Smith, Stout
Vincent Mattaliano (Sr), Watchung Hills  24-2  Wins: Farinaro; Losses: Winchock, Cruz 
Hunter Suter (So), Buena  0-0


182: 
   
1. Chris Foca (Sr) Bergen Catholic  35-1  Wins: Calvetti, Misita, Morina, Poznanski
2. John Poznanski (Jr), Colonia  33-1  Wins: Whitworth; Losses: Foca  
3. Nick Addison (Sr), Rumson Fair Haven  35-0  Wins: Murphy, Mafaro, Recine, Burdick 
4. Santino Morina (Sr), Paulsboro  36-2  Wins: Mafaro, Calvetti, Szuba, Whitworth, Murphy; Losses: Foca
5. Zach Mafaro (Sr), Kittatinny  33-2  Wins: Hernandez; Losses: S Morina, Addison 
6. Ramon Hernandez (Sr), Pompton Lakes  36-1  Wins: Chiellini; Losses: Mafaro
7. Tommy Chiellini (Sr), Pascack Valley  32-1  Wins: Calvetti; Losses: Hernandez
8. 
Michael Misita (So), St Augustine  28-4  Wins: Anderson, A Morina, Calvetti; Losses: Foca
 

Others:     
Kieran Calvetti (Jr), Delbarton  25-7  Losses: Foca, S Morina, Stout, Chiellini, Misita 
Christian Murphy (Sr), Howell  30-6  Wins: Bowker, Burdick, Whitworth; Losses: Addison, Roberts, Niemeyer, S Morina
Alex Garcia (Jr), Montville  19-1  Losses: Stefanelli 


195:
1.
Jacob Cardenas (Sr), Bergen Catholic  33-2  Wins: Chakonis, Downey
2.  Kyle Epperly (Jr), Jackson  36-0  Wins: Franden, Nakano, A Morina, Daddario, Chakonis, Acevedo, Sardina
3. Joe Daddario (Sr), Montville  30-2  Wins: Downey, Chakonis, Nakano, Niemeyer; Losses: Filieri, Epperly
4. Luke Niemeyer (Sr), South Plainfield  33-1  Wins: Acevedo, A Morina; Losses: Daddario  
5. 
Keevon Berry (Sr), Oakcrest  32-0  Wins: Bowker, Galka 
6. Luke Chakonis (Jr), Delbarton  24-4  Wins: Cannizzaro, A Morina, Franden; Losses: Cardenas, Epperly, Daddario
 
7. Tommy Hill (Sr), Northern Burlington  35-0  Wins: Acevedo, Brazill
8.  Zane Coles (Jr), Pitman  37-0  Wins: Cannizzaro, Morina

Others:  
Drew Bowker (Sr), Rancocas Valley  37-2  Losses: Murphy, Berry
Kyle Jacob (Sr), Paramus 16-2  Wins: Acevedo; Losses: Chakonis
Jacob Anderson (Sr), Middletown North  27-3  Wins: Sardina, Brazill; Losses: Misita, Armijo
Anthony Franden (Sr), Eastern  32-3  Wins: Brazill, Loder; Losses: Epperly, Chakonis 
Jackson Downey (Sr), Old Tappan  37-3  Losses: Daddario, Cardenas, Lewis 
Sebastian Lakouchevich (Sr), A.L. Johnson  26-1  Wins: Guardado
Justin Acevedo (Sr), Raritan  33-5  Wins: Loder; Losses: Hill, Niemeyer, Epperly, Jacob


220:
1. Zach DelVecchio (Sr), South Plainfield  34-1  Wins: Lewis, Sardina, Leaf, Colucci
2. Tyreke Brown (Sr), Penns Grove  26-1  Losses: Wilson-Turner
3. Nick Trani (Sr), Wayne Valley  36-0  Wins: Filieri, Guardado
4. Michael Filieri (Sr), Garfield  34-1  Wins: Daddario, Colucci, Toranzo; Losses: Trani
5. Gage Armijo (Jr), West Morris Mendham  36-1  Wins: Casale, Hayes, Ceglie, Anderson; Losses: Colucci
6.
Luke Fischer (Sr), Newton  35-0  Wins: Galka 
7. Zach Lewis (Sr), Emerson Park Ridge  31-1  Wins: Negrini, Downey, Jacob; Losses: DelVecchio 
8. Jujuan Hayes (Sr), Bordentown  31-2  Wins: Toranzo, Leaf; Losses: Armijo
 

Others:
Billy Borowski (Sr), Point Pleasant Boro  34-0  Wins: Morris, Salerno, Ceglie
Niccolo Colucci (Sr), St Peters Prep  27-6  Wins: Diakides, Armijo, Huff; Losses: Casale, Filieri, DelVecchio
Benny Dahdah (Sr), Westwood  17-1
Nick Galka (Sr), Warren Hills  30-3  Wins: Huff; Losses: Fischer, Berry
PJ Casale (Fr), Delbarton  27-7  Wins: Colucci, Toranzo; Losses: Armijo
Jake Hendershot (Sr), Ridge  38-1  Wins: Salerno, Guardado; Losses: Darisme
AJ Ferrari (Jr), Bergen Catholic  22-0  Wins: Cardenas


285:
1. Lewis Fernandes (Sr), Voorhees  39-0  Wins: Sistrunk, Estevez, Knox, Diakides
2. Jervey Sistrunk (Sr), Bound Brook  34-2  Wins: Estevez; Losses: Fernandes
3. 
Paul Liseno (Sr), St John Vianney  31-3  Wins: Estevez, Knox, Cerrutti, Alfonso, Alvarado
4. Kevin Cerruti (Sr), Long Branch  30-1  Losses: Liseno
5. J
onathan Alvarado (Sr), Don Bosco  24-5  Wins: Bierals, Diakides; Losses: Alfonso, Liseno

6. Dean Setticase (Sr), Saddle Brook  35-1  Wins: Alfonso, Davidson; Losses: Alvarado
7. Eddie Bierals (Jr), DePaul  18-2  Wins: High; Losses: Alvarado
8.
John High (Sr), Bergen Catholic  16-3  Wins: Alfonso; Losses: Bierals

Others:    
Michael Alfonso (Jr), Garfield  31-5  Wins: Alvarado, Diakides, Hunt; Losses: High, Setticase, Huntt, Liseno, Alvarado
Jayvon Davidson (Sr), Mt Olive  32-3  Wins: Gashi, Knox; Losses: Alfonso, Setticase, Alvarado
Ryan Knox (Sr), Randolph  32-4  Losses: Davidson, Liseno, Fernandes
Marcus Estevez (Jr), Franklin  30-5  Wins: Gashi; Losses: Liseno, Fernandes, Sistrunk, Sullivan
Bardyhl Gashi (Jr), West Essex  33-2  Wins: Diakides; Losses: Davidson, Estevez
Deshon Alexander (Sr), Overbrook  30-1  Wins: Sannino; Losses: Sannino























































































































































































Comments