Бернхард Шлінк


Бернхард Шлінк - найпопулярніший в світі
німецький пи
сьменник.
Роман «Читець» («Vorleser») з'явився восени в рік 50-річчя з дня закінчення Другої світової війни, і став, мабуть, найуспішнішою німецької книгою останніх десятиліть. Книга перекладена більш ніж на тридцять мов, сукупний тираж обчислюється мільйонами.

«Читець» надзвичайно швидко увійшов в навчальну програму німецьких гімназій. Саме цим твором найчастіше віддають перевагу абітурієнти при виборі теми для екзаменаційних творів.
Американське видання роману очолило в США списки бестселерів. Подібної популярності не випадало навіть на частку Нобелівських лауреатів Гессе, Белля і Грасса.
____________________________________________
Про роман Бернхарда Шлінка «Читець»
У сюжеті
роману - раптово спалахнула любов п'ятнадцятирічного підлітка, хлопчика із професорської родини до зрілої жінки. Коли ця загадкова героїня зникла з міста, молодий чоловік відчував по ній смертельну тугу. Він зустрів її знову через вісім років, будучи вже студентом випускного курсу юридичного факультету, на процесі проти нацистських злочинців. Йому відкрилася таємниця цієї жінки, яка за час війни наглядачкою жіночого концтабору. Але це не єдина таємниця, яка відкрилася героєві роману Бернхарда Шлінка «Читець».
Друга світова забрала мільйони життів - і назавжди залишила свої слід у долях вцілілих. Де проходить цей слід?
Де проходить межа між любов'ю - і садизмом, між мистецтвом - і патологією? Юнак, буквально одержимий своїми відносинами з жінкою багато старше себе, дізнається про це в залі суду.

Відгуки про автора
Шлінка можна назвати голосом його покоління, тим же, ким Гюнтер Грасс був для попереднього.

New York Times

Приголомшливе дослідження любові і зради, людської історії і пам'яті.

The Independent

  «Читець» - лаконічний за формою, складний за моральної проблематики, потужно заряджений еротикою роман про почуття провини, притаманному поколінню німців, які виросли після голокосту.

Newsweek
Шлінк - розумний і тонкий письменник, чия художня проза читається так само легко, як його детективні історії, в написанні яких його майстерність не піддається сумніву.
The Evening Standard
Тонка, смілива, зачіпає за живе ... ця книга настільки ж вище стереотипного розповіді про голокост, наскільки «Злочин і кара» вище пересічного трилера.
Рут Ренделл
Comments