Dla chętnych do współpracy

 

Jeśli chcesz robić „coś więcej”, realizować swoje naukowe pasje, a także miło spędzić czas w gronie sympatycznych ludzi to musisz koniecznie przeczytać poniższe informacje.

Rodzaje projektów i ich charakterystyka:

Proponujemy następujące rodzaje wyjazdów organizowanych przez Fundację „PRZYSZŁOŚĆ W NAUCE”.

·         weekendowy – wyjeżdżamy w piątek po południu/wieczorem, wracamy w niedzielę wieczorem. Zajęcia odbywają się w sobotę i niedzielę od 9-10, czas ich trwania  zależy od zainteresowania uczniów – średnio 4 godziny.

·         wakacyjny  – projekt trwa 5 dni, wyjeżdżamy w niedzielę, wracamy w sobotę/niedzielę. Godziny wyjazdów zależą od miejsca w które jedziemy. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, po ok. 3 godziny (zwykle po 4,5 godziny) każdego dnia. Popołudnie jest zarezerwowane na zwiedzanie, czas wolny spędzany we własnym gronie lub z dziećmi i młodzieżą.

Warunki pobytu

Szkoła zapewnia nam miejsce noclegowe tzn. najczęściej klasę i materace. Śpiwór i poduszkę należy zabrać ze sobą. Ponadto dokładamy wszelkich starań, aby zapewnione było wyżywienie (minimum to miejsce do jego przygotowywania). Na projektach wakacyjnych musi być zapewniony prysznic; na weekendowych najczęściej jest ciepła woda.

Koszty wyjazdu

Wolontariusz nie ponosi ŻADNYCH kosztów związanych  z wyjazdem poza artykułami dodatkowymi np. słodyczami dla siebie i kolegów, napojem „z wyższej półki”, itp. Koszty przejazdu i ewentualnie koszt wyżywienia pokrywa Fundacja.

 

Jak się z nami skontaktować?

 

Najlepiej wysłać e-mail na adres:  wolontariat.chemia@gmail.com. Należy wyrazić chęć jeżdżenia z nami na projekty oraz podać:

  • imię i nazwisko
  • nazwę szkoły/uczelni
  • klasę/rok studiów
  • profil klasy (o ile taki jest określony)/kierunek studiów.

Ponadto organizujemy konkursy, w których uczestnictwo dodatkowo otwiera drogę do uczestniczenia w naszych wyjazdach.

 

Mamy nadzieję, że tą krótką charakterystyką zachęciliśmy Cię do przyłączenia się do naszej grupy.  Zapraszamy do współpracy.