Dni Patrona Fundacji 2013


W tym roku Dni Patrona Fundacji odbyły się 16 i 17 listopada. W życie zostały wcielone pomysły sprawdzone w zeszłym roku, na czele z miejscem: ponownie obchody odbyły się w Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku (dzięki uprzejmości pana Andrzeja Mroziewicza). Tradycyjnie już, pierwszego dnia odbyły się wykłady, wręczenia podziękowań, a następnego dnia msza święta.

Tegoroczne Dni Patrona rozpoczęły się oficjalnie o godzinie 13. Na wstępie zgromadzonym została przybliżona działalność Fundacji, a wolontariusze zostali uhonorowani za swoją ciężką pracę. Trzynaście osób otrzymało dyplomy, a dwie wolontariuszki za wzorowe wypełnianie obowiązków otrzymały nagrody książkowe.

O 14 rozpoczęły się wykłady, między które wplecione było przedstawienie dla najmłodszych pod tytułem „Jaś Twardowski, który chciał zostać chemikiem” – zostało ono przygotowane przez Iwonę Łozińską. Wykłady prezentowane w tym roku mogły zachwycić mnogością tematów. Przybyłym widzom Paulina Taraszewska przybliżyła podstawowe zagadnienia z dziedziny krystalografii, Iwona Łozińska zaprezentowała ciekawostki z dziedziny neurologii, a nawet sam Prezes opowiedział o niesamowitych właściwościach kurkuminy. Nieco od innej strony temat wykładów popularnonaukowych „ugryzł” dr Łukasz Dobrzycki, który przybliżył słuchaczom niebanalną osobę Jana Czochralskiego. Ukoronowaniem tego wykładu był quiz z nagrodami dla najlepszych uczestników.

Po wykładach nastąpiło zakończenie części oficjalnej, po której wolontariusze zajęli się wewnętrznymi obradami, ale także rzeczami weselszymi, takimi jak otrzęsiny najmłodszej grupki wolontariuszy.