Stowarzyszenie Społeczno – Oświatowe „Przyjazny Krąg”  prowadzi trzy szkoły:

Kręgi - Publiczna Szkoła Podstawowa im. por. pil. Stefana Okrzei 

OlszankaSzkoła Podstawowa

ŁosiennoSzkoła Podstawowa

Data:

4 –8 luty 2013 r.


Wolontariusze:

Tomasz Deptuła
Paulina Taraszewska
Marcin Maicki

Natalia Bielińska

Zuzanna Blicharza

Julita Bryl

Julia Chimkowska

Patrycja Koniecka

Iga Matusiak

Monika Panfil

Maciej Pietrzak

Agata Sadowska

Monika Szpakut

 

Tym razem zatrzymaliśmy się w pięknym zabytkowym budynku z roku 1820, należącego do majątku rodu Leskich,
w  którym obecnie znajduje się szkoła podstawowa. Ten projekt był nietypowy, ponieważ zajęcia prowadziliśmy równolegle w trzech szkołach podstawowych, w związku z tym pojechaliśmy dosyć dużą grupą wolontariuszy (przynajmniej na początku było nas dużo). Jedna  z grup przeprowadzała doświadczenia z fizyki, druga z chemii
a trzecia prowadziła wykrywanie. Każda z grup miała okazję przekonać się, jak chętnie dzieciaki przychodziły na zajęcia z nami, pomimo że były to ich ferie, a więc czas wolny od szkoły. Świetnym podsumowanie tygodniowych zajęć z wolontariuszami był Piknik Naukowy zorganizowany w piątek dla rodziców, nauczycieli jak również tzw. oficjeli, czyli osób ważnych z racji pełnionej funkcji.

Po przeprowadzonych zajęciach również nie mogliśmy liczyć na nudy, wolontariusze mieli wiele różnych pomysłów – między innymi oglądanie horrorów do późna, grupowe smażenie frytek o 1 w nocy, budowanie zjeżdżalni, żyrafy albo jeżdżenie na tzw. „wrzecionie” ;)

We wtorek Agata miała urodziny, oczywiście zadbaliśmy o niespodziankę, był przepyszny tort z tej okazji.

Podczas projektu kilku z „młodych” wolontariuszy miało otrzęsiny, oczywiście na wesoło.

Warto również podziękować rodzicom za życzliwość i pomoc jaką nam okazali. Codziennie mogliśmy liczyć na dowiezienie do innej szkoły i na pyszne obiady. Naprawdę wyjazd był niezwykły i bardzo udany. (PT)

Poniżej komentarze wolontariuszy, którzy również uczestniczyli w projekcie:

„Osobiście nie spodziewałam się aż takiego zainteresowania i tak dużej wiedzy ze strony dzieciaków. Projekt chodź bardzo ciężki do zrealizowania udał się w 100%. Oby było takich więcej.” (Patrycja)

 

„Projekt był bardzo udany pod wszystkimi względami. Dzieci na warsztatach były chętne do współpracy. Myślę, że podobały im się zajęcia z nami. Natomiast wieczory spędzaliśmy w fajnym towarzystwie, integrując się :)'' (Julka)

„To był bardzo udany wyjazd, pierwszy raz uczestniczyłam w tego rodzaju projekcie, który pokazał mi nową stronę chemii, o wiele ciekawszą od tej, którą pokazują nam w szkołach, bo praktyczną. Miałam też okazję przekonać się na własnej skórze, jak wygląda praca nauczyciela. Wróciłam zmęczona, ale szczęśliwa i bogatsza w nowe doświadczenia.” (Zuzia B.)