Miejsce:

Koło

Skład Wolontariuszy:

Zajęcia w liceum - Tomasz Deptuła, Andrzej Sitkiewicz, Ola Adamkiewicz, Mariusz Skonieczny (debiut), Kuba Nykiel (debiut), Kasia Bauer (debiut), Monika Bartczak (debiut), Bartosz Jaroszewski, 
Zajęcia w gimnazjum - Monika Szpakut, Monika Stołowska, Paulina Tomalska (debiut), Kacper Stołowski (debiut), Michał Majchrowski (debiut).
 

Krótki Opis:

W Kole gościliśmy od 24 do 26 października 2014. Po dotarciu do szkoły w piątek wieczorem i opracowaniu planu działania na kolejny dzień oraz długich rozmowach, położyliśmy się spać. W sobotę od samego rana zabraliśmy się do pracy. Podzieleni na dwie grupy przygotowaliśmy pokazy – dla licealistów z chemii organicznej, a dla gimnazjalistów z nieorganicznej. Po pokazach w obu grupach odbyło się wykrywanie. Popołudnie spędziliśmy na nauce, oglądaniu filmów i odpoczynku. W niedzielę znów pracowaliśmy w podziale na dwie grupy. Tym razem to w grupie licealnej odbył się pokaz i wykrywanie chemii nieorganicznej. Gimnazjaliści natomiast obejrzeli pokaz chemii organicznej, na którym mogli podziwiać m.in. koktajl chemiczny, lustro srebrne i doświadczenia z ciekłym azotem, po czym każdy zrobił sobie pamiątkę z zajęć, w formie podwodnego ogrodu w słoiku. Po zajęciach zmęczeni ale zadowoleni spakowaliśmy swoje rzeczy i rozjechaliśmy się każdy w swoją stronę.

Zdjęcia: