125 WDW HSG SDRI GROM im. ppłk. J. Bartosiaka


Dlaczego WARTO dołączyć do naszej drużyny

125 WDW HSG SDRI GROM im. ppłk Jacka Bartosiaka jest jedyną w Polsce drużyną harcerską współpracującą z jednostką specjalną GROM. Jej system naboru i szkolenia, a także sposób działania wzorowany jest na jednostkach specjalnych. Przy czym nie polega to na zabawie w „komandosa” i szpanowaniem znaczkami, a na rzeczywistym systemie bardzo wysokich wymagań wstępnych i konieczności spełniania wyśrubowanych norm odnośnie wyszkolenia, dyscypliny i działania oraz zdobywania kolejnych odznak i stopni.

Tym, co wyróżnia drużynę jest konieczność wykazania się charakterem i rozsądkiem podczas dwóch imprez: „Małej Selekcji” i „Piekielnego Weekendu” oraz intensywna praca nad sobą w ciągu roku.

Drużyna jest też jedyną jednostką harcerską noszącą imiona dwóch spośród komandosów Wojskowej Jednostki Specjalnej GROM – Jacka Bartosiaka oraz Sławomira Petelickiego, jedyną mającą stały kontakt z JW. 2305, Fundacją „Sprzymierzeni z GROMem” oraz Stowarzyszeniem im. gen. bryg. Sławomirem Petelickim. 

Jako jedyni legalnie używamy też barw GROMu, na co uzyskaliśmy zgodę D-cy JW. 2305 już w 1998 roku.

Zbiórki drużyny odbywają się stosunkowo nieregularnie z powodu prowadzonego obecnie remontu pomieszczenia udostępnionego nam w Teatrze "Trzy rzecze" (dawniej Kino "Tęcza") przy ul. Suzina 6 w Warszawie. W celu uzyskania zawsze aktualnych informacji o naszych zbiórkach i działaniach prosimy obserwować nasz profil na Facebook (odnośnik w menu, po lewej stronie).

Żeby zacząć z nami działać wystarczy przyjść. Comments