MODA‎ > ‎

Maison Martin Margiela

Maison Martin Margiela urodził się 9 kwietnia 1957 roku w Belgii. Jest projektantem, który kryje się ze swoim sukcesem- nie udziela wywiadów, nie wychodzi pokazać się publiczności na końcu pokazu i nigdy nie był sfotografowany. Mężczyzna kunsztu uczył się w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii, którą ukończył w 1981 roku. Zanim w 1988 roku wprowadził swoją własną markę pod szkrzydła wziął go Jean Paul Gaultier, z którym pracował od 1984 do 1987 roku. 
MMM, couture f/w 2014-2015

Margiele cechuje dystans do rzeczy, które tworzy oraz niekonwencjonalność. U niego niczego nie można brać aż za dosłownie- zeszyty zamknięte z dwóch stron, płaszcz przypominający kołdrę, maski na twarzach modelek. Właśnie to cenią w nim pasjonatki jego projektów. 

W 2012 roku jego ubrania i dodatki można było zakupić w wersji łatwiej dostępnej dla kazego z nas, dzięki kolaboracji ze szwedzką sieciówką H&M. Przesadne formy, szerokie ramiona, nieeksponowanie kobiecej sylwetki oraz zlekceważenie przyjętych proporcji wzbudziły wiele konrowersji.


Comments