Po rajdzie

   RAJD ZOSTAŁ ZORGANIZOWANY PRZY WSPÓŁUDZIALE 
                                                        ŚRODKÓW Z BUDŻETU POWIATU POZNAŃSKIEGO

Drogie Panie jesteśmy już po kolejnej, 14 edycji rajdu Wielkopolanki za kółkiem. Tm razem do uczestnictwa w rajdzie zgłosiła się rekordowa liczba 88 załóg, które łącznie stanowiły aż 224 uczestniczki. Cieszymy się niezmiernie z tak licznego udziału w imprezie i zapraszamy na kolejne Wielkopolanki za kółkiem już za rok. Za wszelkie niedociągnięcia przepraszamy i postaramy się sprawniej działać w przyszłym roku.


Jedna z uczestniczek napisała relację z rajdu. Oto ona:

Jak co roku tak i w tym ekipa JUST4FIT zarówno sponsorowała rajd Wielkopolanki za kółkiem, jak i brała czynny udział w zmaganiach na trasie miejskiej jak i próbach sprawnościowych na Torze Poznań.

Pierwszy raz start imprezy nie miał miejsca na Torze, ale w Komornikach w obiekcie Skoda AutoLab, gdzie zawodniczki nie tylko miały możliwość zwiedzenia centrum, ale także skorzystania ze wszystkich atrakcji Skody, począwszy od jazdy na symulatorze, a skończywszy na dachowaniu w obrotowym samochodzie Skody. 

Była to z całą pewnością duża atrakcja rajdu, ponadto w tym miejscu odbyła się odprawa zawodniczek, które przyjechały w tym roku w barwnych strojach oraz ozdobionych autach. Rajd rozpoczął się w Komornikach i przez pół dnia wiódł nas po pięknych okolicach Puszczykowa, Komornik i Przeźmierowa, a trasa rajdu kończyła się na naszym Torze Poznań, gdzie odbyły się próby sprawnościowe. 

Żeby nie było tak kolorowo panowie z Automobilklubu Wielkopolskiego- organizatorzy rajdu opracowali dla nas 3 trasy, którymi jechałyśmy w kółko, błądziłyśmy, szukałyśmy właściwej drogi i czasami przeklinałyśmy samców- oczywiście z przymrużeniem oka :) Trasa była opisana zarówno przez itinerer strzałkowy, który okazał się łatwiejszy oraz trasę po czerwonej linii. Na trasie musiałyśmy być bardzo spostrzegawcze i wyłapywać najdrobniejsze szczegóły w postaci PKP-ów oraz załączonych obrazków. Podczas rajdu wykonałyśmy dwa zadania w Muzeum Fidlera w Puszczykowie oraz Muzeum Rolnictwa. 

Najbardziej cieszyłyśmy się z prób sprawnościowych na Torze Poznań, których było 5 w tym dwie rekreacyjne ;) W tym miejscu opadły już emocje po trasie miejskiej i mogłyśmy się sprawdzić  i wyszaleć.  Po całym dniu jazdy każda z nas z uśmiechem na twarzy zasiadła do rajdowego poczęstunku oraz w niecierpliwości oczekiwałyśmy ogłoszenia wyników oraz rozdania nagród. Miejsce nie było rewelacyjne, ale zabawa i atmosfera wynagrodziły nam pozostałe rzeczy. 

Chciałyśmy podziękować organizatorom rajdu, Panom, którzy nie jednej nocy nieprzespali szykując dla nas atrakcje oraz ustalając trasę. 

Dziękujemy i do zobaczenia za rok!!! 
JUST4FIT 


Ponadto link do relacji zamieszczonej na  FB, relacji  załogi numer 56. 
Załoga nowicjuszek, która dała radę:) relacja załogi 56
Pod linkiem po prawej zamieszczam wyniki Wyniki 2015 a poniżej wzorcowe przejazdy oraz zdjęcia i filmy.

UWAGA UWAGA! Wzorcowe przejazdy w PDF! Sprawdź, czy prawidłowo pokonałaś trasę.
Reportaż WTK link

Zapowiedź w TVP przed rajdem 6.03.2015 -> ok. 3:20 link

Teleskop 8.03.2015 17:30 -> ok 3:30  Teleskop

Film z YT 


Fotki  G. i Z. Rybak link


Fotki z Skoda AutoLab link


Fotki z Skoda AutoLab dyplomowe link
Fotki W. Michałek link