Strona główna‎ > ‎

Jak wgrac ksiazki na Kindle 3 (krotka instrukcja)

Visits


Jak wgrać książki na Kindle 3 (krótka instrukcja)

 • Uruchamiamy program Calibre
 • Klikamy na opcję "Dodaj książki" (Add Books)


 • Wybieramy książkę z dysku - książka musi być w jednym z obsługiwanych przez Calibre formatów. Najpopularniejsze z nich to RTF / PDF / TXT / EPUB. Można również dodać książkę, która zawarta jest w pliku spakowanym RAR / ZIP, jakkolwiek zawsze lepiej uprzednio rozpakować takie archiwum, by sprawdzić, w jakim formacie książki się w nim znajdują.
 • Po wybraniu książki czekamy kilka sekund, aż program doda je do listy w naszej "Bibliotece".
 • Następnie klikamy na właśnie dodanego eBooka zaznaczając go na liście w wyświetlonej w centralnej części okna programu (1) , po czym klikamy na "Konwertuj książki" (Convert e-books) (2):
 • W oknie, które się nam ukaże, w prawym górnym rogu, w polu "Format wyjściowy" (Output format) ustawiamy opcję MOBI. Poniżej uzupełniamy (bądź poprawiamy) pola dotyczące tytułu książki, autora, itp. Jest to ważne o tyle, żeby Kindle 3 wyświetlał poprawnie książki po wysłaniu do czytnika. Można również dodać okładkę, lecz jest to jedynie kwestia kosmetyczna - nie jest niezbędna do prawidłowej konwersji książki.

 • Następnie klikamy na trzecią od góry - po lewej stronie okna - zakładkę "Ustawienia strony" (Page setup) i jako "Profil wyjściowy" (Output profile) ustawiamy "Kindle", po czym potwierdzamy wszystko klikając na "OK" w prawym dolnym rogu okna.


 • Teraz pozostaje czekanie, aż program Calibre zakończy konwersję książki. Może to trwać od kilkudziesięciu sekund, nawet do kilku minut, w zależności od objętości książki czy formatu, w jakim była zapisana na początku.
 • Kiedy program poinformuje nas, że konwersja została zakończona pomyślnie rozwijamy listę formatów (Formats), w jakich posiadamy książki w "Bibliotece Calibre" - są w niej wszystkie eBooki, jakie dodaliśmy do tej biblioteki - i wybieramy opcję wyświetlania wszystkich książek w formacie MOBI. Program pokaże nam wszystkie eBooki, jakie możemy wgrać na Kindle 3:

 • Teraz możemy podłączyć Kindle 3 do komputera za pomocą dołączonego kabla USB. Program Calibre sam rozpozna nasze urządzenie. Po chwili, kiedy Windows i Calibre wykryją już czytnik, będzie można wysłać książkę (jedną lub więcej, w zależności od tego ile sobie skonwertowaliśmy) na urządzenie. Wystarczy zaznaczyć eBooka (lub eBooki) który chcemy wysłać na Kindle 3 i kliknąć na "Wyślij na urządzenie" (Send to device). Następnie - jeśli program o to zapyta - jako miejsce zapisu wybrać "Pamięć główną" (Main memory).

 • I to w zasadzie wszystko. Teraz możemy odłączyć urządzenie i rozpocząć czytanie. Oczywiście warto trochę popróbować i nie zrażać się, jeśli coś nam nie wyjdzie za pierwszym razem. Dużo zależy od tego, jak wyglądała książka przed konwersją - czasami zdarzają się eBooki źle sformatowane, z błędami w układzie strony i literówkami, ale to jest już kwestia niezależna od konwersji. Jeśli książka przed konwersją była "złożona" poprawnie, postępując wg powyższej instrukcji "przerobienie" jej na format czytany przez Kindle 3 musi się udać.
Powodzenia!


Comments