O nás

PSI NEJSOU CELÝM NAŠÍM ŽIVOTEM 
ALE  DÍKY  NIM  JE  NÁŠ  ŽIVOT 
MNOHEM  ŠŤASTNĚJŠÍ ! 

Dobrý den, jmenuji se Ladislava Bláhová a chovatelskou stanici mám od roku 1986 pod názvem PALAMI, což jsou začínající písmena jmen členů naší domácnosti.
Po vstupu do celosvětového registru FCI v Belgii jsem si musela název pozměnit, protože chovatelská stanice stejného názvu již byla registrovaná ve Švédsku. A tak vzniklo WEST PALAMI.
Jsem  členem  Staffordshire Bull Terrier Clubu  od roku
2003  a  moje  evidenční čílo  je  319. 

Se stafíkem jsem prvně přišla do styku u mé dlouholeté kamarádky a také mezinárodní rozhodčí paní Ilony Potůčkové. S tou jsme chovaly francouzské buldočky. Ona strakošku Fatimu Z Plevna a já černo-žíhanou Anny Jizerit. Ilona si pak pořídila stafordšírskou bulterierku Cajdu (Bullit Corn-Crake), která se nám vždy moc líbila.
Jednou jsme k nim přijeli na návštěvu a na zahradě běhala malá černobílá Fábinka (Fabiana Plzeňská hvězda).Měli jsme doma 10 let starou jorkšírku Berušku (Breya Ytsis), ale chyběl nám větší sportovnější pejsek. Dva roky předtím nám umřela naše buldočka Anička (Anny Jizerit). Dožila se krásného věku 14,5 roku a nám se po ní moc stýskalo.
No a jak se na nás vrhlo to štěně staffbulí, byl s námi Ámen. Okamžitě to byla veliká láska a Fábinka byla naše. Nikdy jsme nelitovali, Fabča je úžasná! Má milou, naprosto nekonfliktní povahu, je něžná, mazlivá, poslušná a vděčná.
Už je to dáma v letech, oslavila 15 té narozeniny a je stále v dobré kondici. Přejeme si  ať nám ještě dlouho vydrží!
I jorkšírka Beruška odešla do psího nebe ve věku 14,5 roku a její místo zaujala zlatá stafbulka Finuška (Staffjoy´s Finn Flower) import z Holandska . Bohužel jsme se s ní museli rozloučit v jejích 6 letech, kdy po nemoci odešla do psího nebe. Moc nás to zasáhlo! Fabča byla dlouho hodně smutná a všude jí hledala. Byly taková nerozlučná dvojka, říkali jsme jim   "FIFA"    FI-nuška FA-binka.

7.května 2011  jsme si přivezli štěně fenečku Angelinu Ginnu z chov.stanice Koubale. Máme z ní velikou radost. Vyrostla z ní pěkná fenka, má výbornou vyrovnanou povahu. Chodíme na kynologické cvičiště , má složenou zkoušku ZOP, baví jí to a je poslušná. Je velmi kontaktní, miluje lidi, děti a s pejskama je v naprosté pohodě. Je úspěšná i na výstavách, je zdravá  a moc milá.  Prostě se povedla a je to naše zlatíčko!