Česky‎ > ‎

Soubory Sitemap

Q: Mohou soubory Sitemaps negativně ovlivnit pozici mé stránky ve výsledcích vyhledávání?

A: Nikoliv, soubory Sitemaps naopak umožňují robotovi rychle objevit všechny stránky vašeho webu. Nicméně Sitemaps nenahrazují běžnou indexaci, takže neovlivní ani negativně ani pozitivně vaše umístění ve výsledcích.


Q: U mého odkazu ve výsledcích vyhledávání je uvedeno, že daná stránka obsahuje malware. Já nícméně žádný závadný kód nemůžu najít. Můžete mi poradit?

A: Malware je většinou na stránce skryt, pokud jej tedy nemůžete objevit, zkuste se obrátit s problémem na zkušenější uživatele diskuzního fóra. Každopádně se ujistěte, že máte nainstalovány nejnovější bezpečnostní záplaty operačního systému a prohlížeče a aktivován antivir, abyste předešli infikaci vlastního počítače.Q: Můj web byl napaden malwarem, nicméně již jsem situaci dostal pod kontrolu a škodlivý kód odstranil. Co mám dělat dál?

A: Jakmile své stránky zkontrolujete a budete si jisti, že jsou čisté, můžete odeslat žádost o kontrolu. Než budete moci požádat o opětovnou kontrolu stránek, musíte ověřit jejich vlastnictví.


V Panelech Nástrojů pro webmastery vyberte požadované stránky a na stránce Přehled klikněte na tlačítko Požádat o nové posouzení a postupujte podle pokynů. Comments