Česky‎ > ‎

Procházení, indexování a hodnocení

Q: Jakým způsobem můžu kontaktovat někoho z Googlu ohledně mých stránek?

A: Doporučujeme vám začít přímo na diskuzním fóru. Zaměstnanci firmy Google pravidelně fórum monitorují a dle možností se “googleři” aktivně zapojují do diskuzí. Dobře popsaný problém a znalost informací z jiných zdrojů (Centrum podpory, Blog, FAQ) ulehčí práci vám i ostatním diskutujícím při řešení vaší otázky.


Q: PageRank mojí stránky se zvýšil / snížil / nezměnil několik měsíců. Děje se něco?

A: Není třeba se znepokojovat, taková situace je naprosto normální. Ukazatel PageRanku v liště Google Toolbar je aktualizován pouze několikrát do roka, což vyjadřuje skutečnost, že PageRank je pouze jedním z více než 200 signálů, které mohou ovlivnit, jak je vaše stránka procházena, indexována a na jaké pozici ve výsledcích se objeví. Proto se není třeba při změně PR znepokojovat. Pro podrobné statistiky a analýzu návštěvnosti stránek doporučujeme vyzkoušet Google Analytics.


Q: Prezentuji stejný obsah na dvou různých doménách (priklad.cz a priklad2.com). Jak nejlépe vyhledavači vysvětlit, že se jedná o stejnou stránku?

A: Použijte přesměrování (HTTP 301 Permanent Redirect) ze sekundární na primární doménu, Google tak bude indexovat obsah pouze jednou. PageRank a odkazy ze sekundární domény budou přes 301 Redirect přeneseny a započítány.


Q: Jsem penalizován za duplicitní obsah?

A: Ve většině případů duplicitní obsah neovlivňuje vaši pozici ve výsledcích. Pro více informací doporučujeme prostudovat informace o URL parametrech, kopírování obsahu a řešení duplicity.


Q: Na mou stránku vedou odkazy ze stovek (nebo dokonce tisíců!) jiných zdrojů a přesto tyto odkazy na Googlu nevidím. Co to znamená?

A: Pokud použijete ve vyhledavači operátor “link”, např. [link:priklad.cz], dostanete přehled stránek odkazujících na priklad.cz. Obsáhlejší seznam odkazů můžete získat v reportech v rámci utility Webmaster Tools. Upozorňujeme, že oba druhy výpisů nemusí obsahovat kompletně všechny odkazy, a zároveň nerozlišují odkazy s parametrem 'nofollow'.


Q:Jak můžu docílit toho, aby se moje stránka ve výsledcích objevila s podrobnými odkazy na její jednotlivé části (sitelinks)?


A: Algoritmus pro zobrazování odkazů včetně jednotlivých podsekcí stránky pracuje automaticky a pro žádnou stránku nelze zaručit jejich zobrazení. Pokud zobrazované odkazy na podsekce považuje te za nevhodné, můžete jejich zobrazení modifikovat v aplikaci Webmaster Tools.


Q: Jak dlouho trvá proces přezkoumání stránky? Budete mě informovat o výsledku?

A: Přezkoumání může trvat až několik týdnů, v současnosti nejsme schopni odpovídat jednotlivým žadatelům.


Pokud se situace nezmění po několik týdnů, může to být z následujících důvodů:

  1. Vaše stránka stále porušuje pravidla Webmaster Guidelines.

  2. Vaše stránka je v pořádku, pouze nedosahuje pozic podle vašich představ.Q: Jak zabránit zobrazování obsahu ve výsledcích vyhledávání Google

A: Začnětě prosím čtením článku [http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=93708&topic=8846].


Pokud je obsah vašeho webu neveřejný, měli byste jej chránim autentizací (kontrola správného hesla). Nespoléhejte pouze na soubor robots.txt nebo HTML značky typu noindex.Q: Jak můžu odstranit svůj obsah z výsledků vyhledavače?

A: Můžete použít 'noindex' HTML meta tag nebo 'noindex' X-Robots-Tag v HTML záhlaví. Můžete také na stránce vyžadovat autentizaci nebo použít HTTP návratové kódy 404 nebo 410. Při následující indexaci bude obsah odstraněn.


Pokud potřebujete urgentně odstranit již indexovaný obsah, můžete využít formuláře na žádost o odstranění obsahu z cache.Q: Pomáhá kontrola kódu (např. W3C validace kódu) pro získání lepšího umístění ve výsledcích?

A: Validace kódu nijak přímo neovlivňuje výsledky vyhledávání. Nícméně tím, že bude vaše stránka odpovídat standardům a bude se tak správně zobrazovat ve všech prohlížečích či mobilních zařízeních, patrně získá na popularitě (např. počtu odkazů), což nakonec její umístění ovlivní.
Q: Moje stránka se propadla ve výsledcích – může to mít na svědomí funkce SearchWiki (přizpůsobení výsledků uživatelem)?

A: Komentáře nebo SearchWiki nemají žádný vliv na umístění vaší stránky ve výsledcích.Q: Začal jsem používat doménu, na které byl v minulosti nevhodný obsah – spam. Jak se můžu ujistit, že se toto neprojeví na umístění mé stránky ve výsledcích. 

A: Zkontrolujte stránku v Nástrojích pro webmastery a případně použijte formulář “Požádat o nové posouzení”. Mějte prosím na paměti, že proces nového zhodnocení trvá několik týdnů. Bohužel nemůžeme jednotlivě odpovídat na každou žádost o nové posouzení.Q: Našel jsem ve výsledcích vyhledávání stránku, která tam nepatří, spam. Můžu ji někam reportovat?

A: V Nástrojích pro webmastery, přímo v Řídícím panelu, naleznete odkaz [http://www.google.cz/contact/spamreport.html]'Oznámit spam v našem indexu'. Pokud nemáte účet pro Nástroje pro webmastery, můžete si jej velmi rychle založit. Pokud si nechcete použít Nástroje pro webmastery, můžete oznámit spam bez příhlášení.


Tyto hlášení používáme pro zlepšení vyhledávacích algoritmů a vaší spolupráce si velmi ceníme.

Comments