Česky‎ > ‎

Nástroje Google pro webmastery

Problémy s ověřováním


Q: Setkávám se s chybovým hlášením, když se snažím ověřit vlastnictví stránky v Nástrojích pro webmastery, prestože jsem ověřovací stránku umístil správně na server.

A: Zkuste použít nápovědu ke konkrétní chybové hlášce. Ujistěte se, že server odpovídá chybovým kódem 404 HTTP, při dotazu na neexistující soubor. Při hledání problému vám také může pomoci rozšíření 'Live HTTP Headers' pro Firefox.


Q: Je důležité, jestli meta značku pro ověření umístím do HTML nebo do XHTML formátu?

A: Oba formáty jsou v pořádku. Ověření bude platné v obou případech.Q: Jak můžu zpřístupnit Nástroje pro webmastery další osobě?

A: Každá osoba, která potřebuje přístup na Nástroje pro webmastery by si měla založit vlastní účet a ověřit stránky z tohoto účtu. Jeden web může být ověřen a spravován z několika účtů pro webmastery.


Ostatní problémy


Q: Proč byl zamítnut můj návrh na odstranění URL?

A: Ve zprávě o zamítnutí byste měli vidět ikonu nebo odkaz pro více informací.


Pokud chcete odstranit určitý adresář nebo celou doménu, ujistěte se, že blokujete přístup na tyto stránky souborem robots.txt  (404 nepostačuje)


Pokud žádáte o odstranění obsahu z archivu, ujistěte se, že jste zadali původní URL stránky (např. http://www.odstranit.cz) a nikoliv URL archivu (http://209.85.273.132/search?q=cache:VE9bONM_7xsJ:www.odstranit.cz)


Pokud byste si přesto nevěděli rady, máte v každém případě možnost obrátit se s dotazem do diskuzního fóra,


Q: Proč mi Nástroje pro webmastery ukazují klíčové slova, které nijak nesouvisí s mojí stránkou? Má stránka nemá nic společného s porno průmyslem, farmaceutiky či hazardem.

A: Toto se může stát, pokud se podobný obsah vyskytoval na doméně v minulosti. Jaký obsah byl na doméně v minulosti, můžete ověřit nástrojem Wayback Machine.


Nevhodné klíčové slova mohou také pocházet z obsahu vloženého na stránky uživateli (např. v rámci diskuzního fóra nebo knihy návštěv).


Q: Setkávám se s chybovým hlášením “robots.txt není dostupný”. Co to konkrétně znamená pro mou stránku.

A: Pokud máte soubor /robots.txt, budeme při indexaci postupovat podle pravidel v něm uvedených. Pokud při dotazu na /robots.txt dostaneme ze serveru odpověd 404 (Not Found), předpokládáme, že tento soubor omezující indexaci neexistuje a robot může indexovat celý váš web.

Pokud však nemůžeme určit, zda soubor robots.txt existuje nebo ne (server vrací nejednoznačnou odpověd), robot nebude váš web indexovat, protože nedokážeme určit, zda máte k indexaci výhrady čí nikoliv.

Comments