O nasWitamy na stronie stowarzyszenia WAS Banditos

Parę słów o W-A-S Banditos

W-A-S Banditos jest stowarzyszeniem strzelecko-kolekcjonerskim, zrzeszającym strzelców w stylu Western. 
W-A-S czyli Western Action Shooting jest polską odmianą C-A-S (Cowboy Action Shooting). 
Jesteśmy ojcami, protoplastami odmiany W-A-S, która narodziła się na strzelnicy WKS „10” pod Olsztynem i została zaakceptowana i ciepło przyjęta przez ogromne grono strzelców z całej Polski i nie tylko. 


https://sites.google.com/site/wasbanditospl/home/tlo_1920x1080.jpg


W-A-S jest wszechstronnym sportem, w którym zawodnicy amatorzy konkurują ze sobą strzelając z broni używanej niegdyś na Dzikim Zachodzie. Podczas zawodów uczestnicy muszą przejść kilka torów, na których używają od jednej do czterech sztuk broni, strzelając do metalowych lub papierowych celów. Różnice miedzy amerykańskim C-A-S, a naszym W-A-S są niewielkie. W formule Western Action Shooting dopuszczamy większą różnorodność broni, a zawody rozgrywane są zawsze według ciekawego scenariusza. Strzelec musi wykazać się nie tylko umiejętnością celnego strzelania, ale też szybkością, zręcznością, pomysłowością i sprawnością fizyczną. Wyjątkowość zawodów westernowych polega na wymogu noszenia przez zawodników XIX-wiecznych strojów, zgodnych z duchem Dzikiego Zachodu. Sprawia to, że W-A-S jest jednym z najbardziej interesujących sportów strzeleckich, zarówno dla widza jak i uczestnika. Podobnie jak strzelcy z za Wielkiej Wody, przyjęliśmy postawę, którą nazywamy „Spirit of the Game” [tłum. z ang. „Duch gry”]. Konkurowanie w tym duchu oznacza pełne zaangażowanie, podporządkowanie się zasadom i niewykorzystywanie luk w regulaminie celem osiągnięcia lepszego wyniku.
https://sites.google.com/site/wasbanditospl/home/2014_08_Dsc00934.jpg

Sportowy duch, czy Fair-Play, jakkolwiek byś tego nie nazwał, jeśli nie masz z tym problemu – Western Action Shooting jest właśnie dla Ciebie.


Miło nam poinformować, że nasze stowarzyszenie W.A.S. Banditos spełniło wszystkie wymogi stawiane przez ojców założycieli z USA i stało się członkiem SASS.!!! 
http://www.adventuredesigns.net/images/_westernReadyMade/links/sass-350x340-logo.png


 


Kontakt oraz dane Stowarzyszenia:
Jeśli chcesz się z nami skontaktować napisz na adres was.banditos@gmail.com
Zapraszamy również do odwiedzenia naszego profilu na facebooku i kanału na youtube.


Zazwyczaj zawody organizujemy na strzelnicy klubowej KS Garda, Ostróda, nadleśnictwo Kaczory
Dojazd na strzelnicę:
------------------------------------------------------------------------------------