Zázemí školky

Zázemím lesní mateřské školy V Závětří je starý ovocný sad v údolí mezi bystrckým sídlištěm Kamechy a Žebětínem. Školka má k dispozici rozlehlou přírodní zahradu, louku, vlastní les a dokonce i potůček. Pozemky o rozloze více jak 1ha jsou v osobním vlastnictví klubu, takže školce nehrozí žádné stěhování. Vlastní zázemí tvoří  dva propojené mobilní domky se zastřešenou terasou a kompletní hygienické zázemí se vším komfortem. Na jaře a v létě děti pobývají v našich týpích.

Ve školce je samozřejmostí teplá voda i elektřina.  Děti mají k dispozici dvě separační WC a pisoár, ruce si myjí v teplé vodě a v případě tuhé zimy je možnost přidat ke konvenčnímu topení přímotopy. Děti mají vše při ruce a jsou pedagogům stále na očích. 
V domečku je veškeré potřebné vnitřní vybavení, co patří k pořádné školce - velké stoly pro všechny děti, dva-tři pedagogy a případné návštěvy, lavice na sezení, kuchyňka a úložné prostory. Místní truhlář dětem vyrobil pohodlné místo na spaní, které jsme doplnili bezpečnostními prvky, nyní vyrábí dřevěné pódium do týpí. Poslední úpravy čekají ještě naši umývárnu a pak samozřejmě zahradu, kde chybí dodělat spousta maličkostí. Jakákoli pomoc je proto vítána. Pokud rádi natíráte, zateplujete, nebo rádi pracujete na zahradě, přijďte se k nám realizovat.