Co u nás děti jedí?

Společné jídlo je dalším rituálem, který dělá ze skupiny dětí partu. Společnou svačinu považujeme za velmi důležitou, neboť rituál společného jídla se vytrácí i z rodinného života. Do Závětří si děti nosí vlastní dopolední svačiny z domova v krabičce. Důležité je, aby rodiče volili zdravou svačinu a vyvarovali se sladkostem.

Obědy k 
nám budou do školky dováženy, a to firmou Veg8café. Strava je připravována převážně z produktů zdravé výživy a biopotravin, je biologicky vyvážená a pomáhá dětem přivykat zdravému životnímu stylu. Obědy včetně odpolední svačiny a pitného režimu vyjdou na cca 65-70 Kč/den.
Jídelna nabízí např. i stravu bezvaječnou, bezmléčnou a bezlepkovou, rádi ji pro vaše děti objednáme.
Proč právě obědy a svačiny od Veg8café si můžete přečíst dole na stránce. 

CENÍK STRAVNÉHO

pouze obědoběd + odpol. svačina
počet dnůKč / měsícpočet dnůKč / měsíc
24502550
36503800
5110051400

  Stravné se platí k 1. daného měsíce na účet školské právnické osoby podle počtu docházkových dnů. Při nepřítomnosti dítěte a řádně omluvě vám bude vráceno. Vratky stravného se provádějí 1x ročně do 3 měsíců po skončení školního roku převodem na účet odesílatele. Vratky jsou poníženy o 10% provozních nákladů ( na administrativu, rozvoz aj.)

V případě nepřítomnosti vašeho dítěte odhlašujte obědy prosím do 11:30 předchozího dne, při pozdějším odhlášení je oběd k vyzvednutí ve školce do 12:30.

DOPOLEDNÍ SVAČINA
Svačinu dopolední si děti přinášejí v krabičce z domova. (prosím pozor, může se změnit!)
Doporučujeme plnohodnotné domácí snídaně a na dopolední svačinu "jen" malou svačinku, jejíž součástí je ovoce a zelenina a láhev vody, v zimě teplý čaj v termosce, kousek chleba/kaši. Prosím nedávejte v zimě dětem citrusy a mléčné výrobky - děti ochlazují! 
Svačiny stačí malé, máme zkušenost, že se pak děti zdravě vrhají na kvalitní oběd.  Pokud to dítko nezvládá bez sladkostí, zaměňte je prosím raději za sušené ovoce.

PROČ Veg8café?
 • Veg8café klade důraz na kvalitní suroviny, převážná část je v bijo kvalitě :)
 • zelenina je z místních zdrojů (statek na znojemsku), přírodně pěstovaná,
 • nepoužívá žádné náhražky, polotovary ve směsích apod.,
 • každý oběd má kompletní složení, strava je nejen sytá, ale i lehce stravitelná, což je důležité pro vzájemné vstřebávání živin,
 • používá celá obilná zrna, tj. poloupanou rýži,  jáhly, pohanku, bulgur, kroupy...
 • součástí jídelníčku jsou látky, které povzbuzují přirozenou imunitu, 
 • ke slazení používá v převážné míře rýžový sirup nebo třtinový cukr,
 • nepoužívá bílou mouku ani bílý cukr,
 • nepoužívá geneticky modifikované suroviny,
 • a přes to všechno zvládá splňovat spotřební koš za přijatelnou cenu.