Онлайн-гаманці для Bitcoin і інших криптовалюта

загальні відомості

Надійніше всього зберігати біткойни і користуватися ними на своєму персональному комп'ютері або ноутбуці. Але як бути, якщо вам подобається мати під рукою гаманець в будь-якому місці і в будь-який час, і при цьому ви не хочете тягати з собою ноутбук? Кращим варіантом стануть онлайн-гаманці, які доступні з будь-якої точки світу, де є інтернет. Це дуже зручно в подорожі, для невеликих покупок в інтернеті або пожертвувань. Такий запасний гаманець стане в нагоді і для роботи з недовірених сервісами - наприклад, казино, хайпів, кранами і в інших місцях, де ви не хочете "світити" свій основний гаманець або забивати його безліччю дрібних транзакцій.
Крім цього, варіант використання онлайн-сервісів дуже зручний початківцям користувачам - тим, хто ще не впевнений, що може забезпечити безпечне зберігання криптовалюта, працювати з повним або легким клієнтом Bitcoin на своєму комп'ютері.
Головне питання, яке необхідно вирішити ще до реєстрації - довіряти чи зберігання своїх грошей саме цього сервісу і скільки ви можете йому довірити. Щоб не ризикувати великими сумами, можна періодично поповнювати онлайн-гаманець з основного.
За шість років існування криптовалюта - після гучних крадіжок, хакерських атак і навіть випадкових втрат користувачами великих сум, всі існуючі онлайн-сервіси виробили певні правила і додаткові заходи захисту. Від двофакторної аутентифікації, SMS-підтверджень і мультіподпісей до "холодного" зберігання і страхування коштів користувачів, який довіряють їм свої гроші.
Онлайн-гаманці не вимагають установки на комп'ютер, а значить не використовують його оперативну пам'ять і ресурси, крім цього, часто мають додаткові переваги - можливість купити або продати Bitcoin, оплатити товари і послуги, адресні книги, надання історії про всі угоди або можливість відправки криптовалюта через СМС або по електронній пошті.
Залежно від того, яким чином онлайн-сервіс зберігає ваші приватні ключі, онлайн гаманці діляться на традиційні і гібридні. У традиційних онлайн-гаманцях закриті ключі зберігаються на сервісі, користувач може тільки отримати їх резервну копію. У гібридних гаманцях використовується роздільне зберігання ключів із застосуванням мультіподпісі.
Гібридні гаманці відрізняються тим, що власники такого сервісу не мають повного доступу до засобів користувача. Для платежів з гаманця потрібна спільна підпис сервісу і клієнта, тому вони вважаються більш надійними.
Одним із способів зберігання закритого ключа може бути HD гаманець (секретна фраза, насіння, за стандартом BIP39), коли ключ (токен) динамічно генерується на сервері при введенні користувачем секретної фрази. Однак, забувши секретну фразу, ви втрачаєте всі свої гроші, а при зберіганні в електронному вигляді вона стає вразливою для хакерів. Потребує окремого інструменті для безпечного зберігання.


1
Blockchain       
Зберігання ключів:                На сервісі
Експорт ключів:                      Так
Російський інтерфейс:          Є
Мобільна версія:                    IOS, Android
Безпека:                                    2FA, SMS-код
Надійність оператора:          Висока
Найвідоміший і перевірений часом гаманець - гаманець від компанії Blockchain. Ним користуються більше двох мільйонів чоловік. Його особливості:
Зручність роботи онлайн, надійність володіння і управління своїми коштами;
Зберігає ваші адреси та приватні ключі на своїх серверах в зашифрованому вигляді. У той момент, коли ви відкриваєте в браузері сайт Blockchain.info, ви отримуєте доступ до своїх монетам.
Щодня за допомогою гаманців Blockchain проводяться десятки тисяч транзакцій. За час існування сервісу в біткойнов було переведено понад 20 мільйонів доларів.
Він зручний у використанні, повністю переведений на російську мову, в тому числі і мобільний додаток. Ознайомтеся з інструкцією по реєстрації Blockchain гаманця2
Зберігання ключів:                  На сервісі
Експорт ключів:                        Немає
Російський інтерфейс:            Частковий переклад
Мобільна версія:                      IOS, Android
Безпека: 2FA,                             холодне  зберігання
Надійність оператора:            Висока
Компанія Coinbase відома не тільки як сервіс, що надає користувачам онлайн гаманці, але, перш за все, як платіжний шлюз, який використовують багато ритейлерів для прийому криптовалюта в роздрібних продажах.
Гаманець Coinbase - яскравий представник традиційних онлайн гаманців - сервіс контролює закриті ключі. Незважаючи на це, кількість користувачів зростає з кожним днем ​​завдяки гучному імені, можливості прямого придбання та продажу біткойнов, зручності оплати товарів, як при покупці, так і для торгівлі - між гаманцями користувач може вказати дані своєї точки продажів.
Працює в 24 країнах світу, при цьому для виведення на банківську карту необхідна не тільки верифікація користувача - надання скриншота посвідчення особи, але і верифікація банком - при першій покупці біткойнов, в доларах або євро, користувачеві необхідно перевести валюту на банківські реквізити Coinbase, а також надати дані свого банківського рахунку.
Coinbase забезпечує миттєве підтвердження угод, пропонує можливість холодного зберігання коштів, є додаток для Android.


3
Зберігання ключів:            Спільне
Експорт ключів:                  Не потрібно
Російський інтерфейс:      Ні
Мобільна версія:                Немає
Безпека:                                2FA, мультіподпісь, захист від фішингу
Надійність оператора:      Середня
Гаманець BitGo забезпечує високий рівень безпеки. Для кожної транзакції необхідно два підписи, що захищає біткойни від шкідливих програм і атак на сервер. Платформа BitGo не має повного доступу до біткойнов: 2 секретних ключа знаходяться у користувача, а третій - зберігається на сервері в якості резервного. Крім цього, для використання гаманця BitGo необхідна двухфакторная аутентифікація.
Компанія пропонує додаткову функціональність для бізнес-клієнтів. З лютого 2015 року, на підставі договору про Співпрацю з Innovation Group LLC, BitGo пропонує страхування коштів користувачів.


4
Xapo
Зберігання ключів:           На сервісі
Експорт ключів:                 Немає
Російський інтерфейс:     Ні
Мобільна версія:               iOS, Android
Безпека:                               Холодне зберігання
Надійність оператора:     Середня
Гаманець від компанії-власника захищеного холодного сховища Bitcoin. Засоби користувачів зберігаються в автономному режимі на захищених серверах, які не підключені до інтернету. Високий рівень безпеки забезпечується п'ятьма серверами, розташованими в колишньому військовому бункері, що знаходяться в Швейцарських Альпах. Супутникова система X-Ray контролює і перевіряє загальносистемну безпеку наземної мережі.
Xapo пропонує зручність повсякденного використання біткойн-гаманця і застрахована холодне зберігання в сейфі. Дебетова карта Xapo, прив'язана до гаманця, дозволить оплачувати товари в магазинах по всьому світу.
Гаманець не володіє сучасними засобами забезпечення безпеки. Вимагає деанонімізіціі користувача - надання документів та номера телефону.


На закінчення

Зручність і простота, пропоновані додаткові можливості різних онлайн-гаманців, безсумнівно, є серйозними аргументами, однак, в будь-якому випадку, принцип "довіряй, але перевіряй" при виборі гаманця повинен бути основоположним.
В першу чергу звертайте увагу на те, де будуть зберігатися закриті ключі від гаманця і чи зможете ви зберегти кошти при раптовому закритті сервісу або будь-які претензії з боку оператора. Кращим вибором буде той сервіс, який не зберігає у себе ключі користувачів і використовує комбінацію з декількох технологій забезпечення безпеки: 2FA, мультіподпісь, HD wallet, резервні ключі. Тоді, як і в випадку з локально встановленим гаманцем, велика частина відповідальності за збереження ваших монет лягає на вас.
По-друге, не менш важлива надійність самого оператора сервісу - час його роботи, репутація, фінансові показники, наявність інших продуктів і послуг. Однак, великі оператори часто занадто консервативні і повільно впроваджують нові технології. У разі, якщо ви вибираєте "традиційний" гаманець, в якому ключі контролює оператор - зверніть увагу на можливість експорту резервної копії ключів.
З розглянутих в статті гаманців найбільш гнучку і безпечну роботу забезпечують GreenAddress, BitGo, Coinkite. З іншого боку, Blockchain і Coinbase - "кити" кріптовалютного бізнесу і їх репутація не викликає сумнівів. Але технічно їх гаманці вже дещо застаріли. Наприклад, про гаманцях Blockchain і Coinbase зустрічаються негативні відгуки, походження яких, в першу чергу, базується на повному контролі оператором над ключами клієнтів.
Також варто враховувати, що великі компанії працюють під законодавством тієї країни, де вони зареєстровані і змушені дотримуватися багато вимог, зокрема політику AML. Тому, користуючись їх гаманцями, не забувайте, що від вас можуть зажадати ідентифікації особистості і навіть обгрунтувати походження біткойнов на рахунку гаманця - все, як у справжнісінькому банку.

Comments