Ворожбянський ліцей

(опорний заклад)

Ворожбянської міської ради

Сумської області

Оновлений сайт нашого ліцею

знаходиться за адресою

https://sites.google.com/view/vorogbaschool3/

Зі святом! З днем Незалежності України!

Від усього серця бажаємо Вам, щоб Ваше життя завжди було яскравим і багатим, як кольори нашого Державного стягу: синім і мирним, як небо, та жовто-золотистим, як пшеничні поля України!

Бадьорості духу, добробуту і щастя кожній родині. А державні атрибути нехай надалі вселяють в серце кожного українця гордість та спонукають на нові подвиги заради своєї Батьківщини.

Педагогічний колектив Ворожбянського ліцею (опорного закладу) щиро вітає учителя географії, Руденко Ганну Вікторівну, з Днем народження!

Вітаємо з Вашим днем. Будьте завжди на позитиві, посміхайтеся якомога частіше, радійте дрібницям і без приводу.

Нехай життя грає яскравими фарбами, які випромінюють тільки добро, любов, радість і позитив. І нехай все складається немов пазл!

Щороку напередодні Дня незалежності ми вшановуємо одну із головних національних святинь - Державний Прапор України.

Державний Прапор України є уособленням нашої національної єдності, честі та гідності. Під ним ми будуємо країну, засновану на демократичних цінностях, досягаємо суспільних, мистецьких і спортивних звершень, перемагаємо на міжнародних конкурсах та змаганнях. Мить, коли піднімається Державний Прапор України, - це момент піднесення, який сповнює серця гордістю. Синьо-жовтий прапор є тим об'єднуючим символом, що незалежно від національності, мови спілкування, віри чи конфесії гуртує нас в одне ціле - Український народ.

Нехай наш прапор завжди гордо майорить над Україною та буде надійним оберегом у всіх наших справах та помислах!

Педагогічний колектив Ворожбянського ліцею (опорного закладу) щиро вітає асистента учителя, Кислу Ірину Василівну, з Днем народження!

Від щирого серця бажаємо Вам сьогодні найоптимістичнішого настрою!

Нехай кожна мить наповниться для Вас енергією, найшаленішими ідеями та новими зустрічами.

Нехай Ваше життя стане барвистою мозаїкою, складеною з душевної гармонії, внутрішнього світла, нескінченного позитиву, і звичайно, безмежного здоров'я.

Педагогічний колектив Ворожбянського ліцею (опорного закладу) щиро вітає учителя української мови та літератури, Самосьєву Інну Геннадіївну, з Днем народження!

Бажаємо, щоб кожен рік життя ставав Вашим справжнім багатством.

Щоб сяяли в ньому діамантовим блиском здоров’я, щастя, радість, любов, щирість, взаєморозуміння, і щоб ніколи цього добра не ставало менше.

Живіть легко, мрійте, радійте життю. Нехай здійсняться усі Ваші найзаповітніші мрії й бажання.

Будьте щасливою!

Педагогічний колектив Ворожбянського ліцею (опорного закладу) щиро вітає учителя фізичної культури, Баню Романа Олександровича, з Днем народження!

Бажаємо Вам завжди бути таким мужнім та сильним, сміливим та рішучим. Бажаємо завжди отримувати від життя все, досягати найсміливіших цілей та ніколи не зупинятися на досягнутому.

Миру, достатку, злагоди та взаємопорозуміння в родині. І нехай весь світ буде у Ваших мужніх руках!

Педагогічний колектив Ворожбянського ліцею (опорного закладу) щиро вітає з Днем народження учителя основ здоров'я, Бицан Ольгу Миколаївну!

Бажаємо Вам міцного здоров’я, особистого щастя, гарного настрою, родинного затишку, миру, успіхів у роботі, підтримки та розуміння рідних, друзів і колег.

Нехай доля буде прихильною до Вас, а дружні привітання додадуть життєвої наснаги у скарбничку Вашої душі.

Педагогічний колектив Ворожбянського ліцею (опорного закладу) щиро вітає з Днем народження учителя зарубіжної літератури, Кальченко Світлану Володимирівну!

Світлано Володимирівно, прийміть наші найтепліші, найщиріші вітання. Від усього серця зичимо Вам та Вашій сім’ї родинного тепла і затишку, наснаги і творчості в роботі.

Щастя, миру, достатку, міцного здоров’я, любові, надії і віри.

Нехай у Вашому житті буде багато цікавих зустрічей, букет талановитих учнів і море яскравих спогадів.

Щирі вітання!

З Днем міста Ворожба!Бажаємо всім здоров’я, щастя, натхнення, позитивного настрою, здійснювати більше добрих справ, що допомагатимуть змінювати життя на краще.

Нехай кожна Ваша мрія втілюється у життя, радість та любов живуть в кожній родині, а нашому місту бажаю миру та процвітання!

28 липня– День української Державності. Це свято запроваджене на утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення, а також для протидії російській дезінформації та історичним фейкам про, буцімто, єдність походження українського та російського народів.

Саме на вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Руси-України – відзначають День Української Державності.

Святкуючи його, ми засвідчуємо також і повагу до Тараса Шевченка, Миколи Костомарова, Володимира Антоновича, Михайла Драгоманова, Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Грушевського, інших знаменних представників і представниць національної еліти і борців за державність та незалежність України.

В шкільній бібліотеці відбулася презентація виставки присвяченої Пилипу Орлику (1672–1742) – державному діячеві і дипломату, гетьману Війська Запорізького, творцю першої Конституції, відомої як «Конституція Пилипа Орлика» (1710). Саме її вважають першою українською Конституцією та однією з перших конституцій у Європі. Цей документ вперше описав Україну, як повноцінну державу – частину Заходу, а не «русского мира». І вже за це ми маємо бути довічно вдячними його автору. Користувачам представлено низку ґрунтовних досліджень з історії українського козацтва. Запрошуємо всіх бажаючих відвідати цікаву та пізнавальну виставку.
З Міжнародним днем родини!

Ніхто не стане заперечувати істину, що родина завше була і залишається джерелом любові, поваги, взаємодопомоги та збереження кращих традицій людських взаємин. Безумовно, людині дуже важко існувати без родини. Родина є тією цеглиною, на якій стоїть держава.

Українці споконвічно вирізнялися з-поміж інших народів шанобливим ставленням до родинних цінностей. Саме тому родини в нашій країні є основним елементом суспільства, носієм людської моральності, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності й розвитку держави та благополуччя кожного з нас.

Тож зичимо кожній родині нашого району міцного здоров'я, благополуччя, миру, злагоди та любові! Нехай щасливими і вдячними зростають діти! Нехай шану та повагу мають дорослі! Нехай для кожного родина залишається надійною фортецею, тим місцем, де завжди зрозуміють, підтримають і допоможуть!

Педагогічний колектив Ворожбянського ліцею (опорного закладу) щиро вітає з Днем народження директора Комунального закладу позашкільної освіти "Центр дитячої та юнацької творчості" Ворожбянської міської ради Сумської області, Яну Василівну Мотріну!

Бажаємо здоров’я, благополуччя, творчої наснаги, ефективної реалізапції усіх проектів і планів. Хороших і надійних людей на Вашому життєвому шляху. Успіхів і процвітання!

Дорогі українці!

Сьогодні велике державне свято – День конституції України. Конституція – це основний закон держави, що проголошує його незалежність. З того моменту, як перша конституція України набула чинності, ми почали будувати нову, незалежну державу.

Нехай у кожного українця буде маса приводів для гордості рідною країною.

Зі святом!

Вітаємо з Днем молоді!!!

Бажаємо всім представникам молодого покоління, світлого майбутнього, в якому не буде місця для нудьги і негараздів, де буде мир, благополуччя і процвітання!

23 червня відбувся щорічний звіт директора Ворожбянського ліцею (опорного закладу), Василець Тамари Петрівни, перед громадськістю.На якому були підведені підсумки роботи колективу ліцею протягом 2021-2022 навчального року, року напруженої роботи, творчих здобутків, нових відкриттів.

Звітування має на меті подальше утвердження відкритої і демократичної державно - громадської системи управління освіти, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання рішень.

В своєму виступі Тамара Петрівна охопила основні напрямки своєї діяльності, звернула увагу на створення в ліцеї належних умов для забезпечення рівного доступу для здобуття якісної освіти, тому що ми працюємо в новій українській школі, головна мета якої –створити такий заклад, у якому буде приємно навчатись і який даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті.

Досягнення ліцею – це заслуга колективу, а невдача – це промах директора. Хочеться, щоб цих промахів було якнайменше.

Працівники ліцею - це команда, яка злагоджено працює для досягнення успіху.

В сьогоднішньому звіті висвітлені лише основні кроки діяльності навчального закладу, але насправді це кропітка щоденна безперервна праця, не тільки адміністрації, а й усього педагогічного, батьківського, учнівського колективів.


Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.

Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму. Життєписи цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників.

Сьогодні, потерпаючи від кривавої військової агресії на сході країни, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Кращі сини і доньки українського народу знову, зі зброєю в руках, захищають наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір.

Тому цього дня, 22 червня, вшануймо пам’ять всіх, чиє життя було покалічено і зруйновано у тій страшній війні!

Вічна пам'ять загиблим. Честь і слава живим героям!


Педагогічний та учнівський колектив Ворожбянського ліцею (опорного закладу) щиро вітає зі святом Останнього дзвоника всіх здобувачів освіти Ворожбянської територіальної громади!

Для багатьох школярів він сповіщає про чудовий відпочинок на канікулах, сповнений яскравих вражень. Тож бажаємо Вам гарно відпочити, набратися духовних і фізичних сил перед початком нового етапу навчання.

Для вас, випускники, цей дзвоник справді є останній. Залишаються позаду ваші шкільні роки – найбільш безтурботна та щаслива пора життя, сповнена мрій та сміливих планів.

Ви вирушаєте у самостійне доросле життя.

Бажаємо щоб цей шлях був щасливий, сповнений гарними подіями і здобутками. Віримо, що Ви реалізуєте власні здібності, таланти, побудуєте власну успішну долю, будете гідними творцями свого життя і справжніми патріотами своєї країни!


З 20 червня 2022 року для учнів розпочнуться літні канікули. Класні керівники упродовж останнього навчального тижня з учнями та їх батьками проведуть дистанційно інструктажі з правил безпеки життєдіяльності під час літніх канікул. Педагоги підготували пам’ятки «Правила безпеки життєдіяльності на період літніх канікул», матеріали яких будуть розміщені на сайті Ворожбянського ліцею (опорного закладу).

9 червня, відзначається чудове свято – День друзів.

Дружба - це взаєморозуміння і безкорисливість, щирість і довіра, спільні інтереси і точки дотику. Друг ніколи не залишить у біді і завжди прийде на допомогу. Не буде байдужим, може тільки до дрібниць, які і так всім заважають. Він або вона сповнені відвертості, але немає більш надійної людини, щоб зберегти якусь важливу таємницю.

Позитивність дружніх відносин важко заперечити. Вона цінувалася завжди.

Учні Ворожбянського ліцею (опорного закладу) долучилися до флешмобу "Я і мій друг".


5 червня відзначають Всесвітній день навколишнього середовища. Головна мета свята — стимулювати активну діяльність світового співтовариства, спрямовану на збереження балансу в природі та навколишньому середовищі.

Цей День дає можливість кожному з нас прийняти на себе відповідальність за турботу про нашу планету й активно сприяти змінам.

Давайте згадаємо, що ми всі живемо на одній планеті і забруднюючи природу ми шкодимо у першу чергу самим собі та своїм нащадкам. Тому з такої прекрасної нагоди зробимо хоча б один крок на покращення стану довкілля. Кожен для себе повинен знайти шляхи, для покращання навколишнього середовища. Можливо, хтось прибере сміття в своєму дворі, а дехто просто не залишить слідів свого перебування на природі. Але разом ми зробимо навколишнє середовище кращим, і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних скарбів.

Саме від нас залежить наше майбутнє!

Щороку в перший день літа ми відзначаємо Міжнародний день захисту дітей – чудове свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань, прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, пишалися своєю родиною і рідним краєм.

Діти - це головна радість і надія для батьків. Вони справжнє майбутнє не тільки для держави, а й для всього світу.

Турбота про дітей, усвідомлення пріоритетності їх інтересів над інтересами дорослих мають стати філософією нашого життя.

Учні Ворожбянського ліцею (опорного закладу) долучилися до конкурсу малюнків "Ми діти України"

Педагогічний та учнівський колектив Ворожбянського ліцею (опорного закладу) вітає всіх дітей із цим чудовим святом. Нехай роки дитинства будуть яскравими та незабутніми, а в житті кожного обов’язково засяє зірка, що покаже шлях до щасливого прийдешнього. Зичимо вам якомога більше щирих усмішок, приємних несподіванок долі, веселих та надійних друзів.

Бажаємо миру і злагоди кожній дитині, кожній родині, усій Україні!


Над озерами, річками,

На полянах лісових,

На стрімких високих горах,

На просторах степових, —

Де лише сіріє стежка

Або вкрився збіжжям лан,

Скрізь розкидались оселі

Наших прадідів слов’ян.

Писемність, мова – то є душа кожної нації, її найцінніший скарб. У мові – наша давня й нова культура, ознака нашого національного визнання.

Що ж для кожного з нас значить рідна мова, слова, які ми чуємо, що можемо написати і прочитати? Дуже багато! Без цієї мови, без букв не було б нашої нації – українського народу, не було б ні історії, жодної великої дати, жодного великого імені.

День слов'янської писемності й культури. Це свято відзначається щорічно 24 травня, саме в день вшанування пам'яті святих рівноапостольних Кирила й Мефодія, що заклали основу слов'янської писемності. Праці цих великих просвітителів стали спільним надбанням усіх слов'ян.

Тож цінуймо слово, бережімо його, пам’ятаймо, що писемність – це одна з основ нашого національного сенсу. Вшановуючи пам’ять братів-просвітителів рівноапостольних Кирила й Мефодія, згадаймо наше духовне коріння, наповняймося особливими почуттями до рідної мови, шукаймо опору у слові.

З ДНЕМ СЛОВ’ЯНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ Й КУЛЬТУРИ, ДОРОГІ ДРУЗІ!

23 травня в Україні відзначають - День героїв.

Щорічне свято День героїв було запроваджене на честь всіх захисниць та захисників України, які протягом багатьох століть боролися за її незалежність та територіальну цілісність і продовжують робити це нині.

День Героїв, це свято величі духу українських вояків – борців за волю України і є символом незборимості Української Нації.

Ми даруємо щиру вдячність та пошану тим, хто без вагань поклав своє щире синівське серце до ніг Матері-України, чий героїчний чин став прикладом для майбутніх поколінь.


Складно собі уявити сучасне життя без досягнень науки. Адже лише завдяки науці людство досягло прогресу розвитку пройшло шлях від перших спроб вивчення світу до космічних польотів та нанотехнологій.

Щоб оцінити заслуги науки перед суспільством, 21 травня в Україні відзначається професійне свято працівників науки.

Свято запроваджене в Україні «…на підтримку ініціативи відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок України…» згідно з Указом Президента України «Про День науки» від 14 лютого 1997 року № 145/97.

Мета цього свята – вшанування наукових традицій, досягнень учених, якими ми цілком справедливо пишаємося, і на яких покладаємо великі сподівання.

Щиро вітаємо спілчан-науковців зі святом творчої праці – Днем науки!

Бажаємо усім науково-педагогічним працівникам, ученим, молодим науковим дослідникам міцного здоров'я, невтомності у новаторському пошуку, втілення інноваційних проектів задля прогресу та розвитку!


Шановний Андрію Вікторовичу!

Педагогічний колектив Ворожбянського ліцею (опорного закладу) щиро вітає Вас з Днем народження!

Бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, подальших успіхів у будь-яких починаннях, щоденних справах, сміливих планах та сподіваннях.

Хай Вас підтримують та надихають рідні люди, розуміють та допомагають колеги, минають негаразди та непорозуміння.

Хай доля збагачує Вас життєвою мудрістю, енергією, натхненням та радістю сьогодення.

Нехай усе хороше, зроблене з душею та натхненням,повертається до Вас сторицею.

Родинного Вам тепла і Божої ласки!


Педагогічний та учнівський колектив вітає всіх зі святом, з Днем вишиванки!

Українські традиції – одні з найкрасивіших у світі. І в наших з вами силах поширити їх, розповісти про них всьому. Одягайте свої вишиванки та нехай весь світ побачить, як прекрасна наша Україна і її символи!


Учениця 5-Б класу Таран Мар'яна підготувала привітання до Дня вишиванки!

Усе навколо завмирає,

Коли вдягаю вишиванку.

Лиш серце радісно палає,

Мов промінь сонця на світанку.

Коли вдягаю вишиванку,

Немов в любові признаюся

Своїй країні ніжно й палко,

Вдягну і Господу молюся.

За мир та спокій в Україні!

Щоб вишивані візерунки

У долю кожної родини

Внесли приємні подарунки.

З Днем вишиванки!

Сьогодні, 19 травня, відзначається Всесвітній день вишиванки – свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.

Вишиванка — це не просто одяг! Як ґрона калини та гопак вона є культурним символом народу, сприяє збереженню традицій, ушануванню цінностей народу та його історії.

Вишиванка з давніх - давен є основним елементом українського національного одягу. Вишиті візерунками сорочки – відображення цінностей, традицій, культури та історії нашого народу.

Педагогічний та учнівський колектив Ворожбянського ліцею (опорного закладу) з великим задоволенням долучились до свята, взявши участь у фоточеленджі «Одягни вишиванку»

РАЗОМ МИ СПРАВЖНІ УКРАЇНЦІ!!!

Колектив Ворожбянського ліцею (опорного закладу) щиро вітає з Днем народження учителя фізичної культури, Куценко Ренату Русланівну!

Щиро вітаємо Вас! Бажаємо міцного здоров'я, удачі, благополуччя, добра, радості, любові, щастя, гарного настрою, посмішок, яскравих вражень. Нехай тепло і затишок завжди наповнюють Ваш будинок, нехай сонячне світло зігріває в будь-яку погоду, а бажання виконуються при одній думці про них.

Хай у вашому домі завжди панують мир і злагода, у серці — доброта, а у справах — мудрість та виваженість.

Кожен з нас хоч раз у житті побував у музеї. Музеї бувають різні: краєзнавчі, історичні, природничі, образотворчих мистецтв. Та кожен з них містить важливу для кожного з нас частинку світової культури. Само слово «музей» означає «дім муз». Отже це те саме місце, де кожен може збагатитися духовно, сповнитися наснаги, краще зрозуміти себе та інших людей. Музей – це не лише місце для зберігання експонатів, це машина часу, на якій можна вирушити у далеку та захоплюючу подорож, щоб стати свідком визначних подій минулого, або ж побувати в цікавих місцях, яких на карті вже давно немає.

18 травня відзначають Міжнародний день музеїв. З'явилося це свято в календарі в 1977 році, а з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.

Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитись. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, вони ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.

Вітаємо всіх причетних з Міжнародним днем музеїв. Бажаємо удачі в кожному пошуку чогось нового та успіхів в реалізації будь-якої ідеї. Нехай музей завжди залишається джерелом світла знань, стежкою до мудрості, путівником по історії, промінцем освіти в житті! Бажаємо творчих, цікавих, насичених і значущих днів, проведених у музеї.

Щорічно 15 травня святкується Міжнародний день сім’ї — день, що відзначається в системі Організації Об’єднаних Націй.

День Сім’ї – ще доволі «молоде» свято, тому точно встановлених традицій його відзначення ще не сформувалось.Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу! У всі часи по відношенню держави, а також по становищу сім’ї в суспільстві судили про розвиток країни. Це тому, що щасливий союз сім’ї і держави – необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян.

З нагоди даного свята, учні Ворожбянського ліцею (опорного закладу) підготували відеоряд "Найкраща мить у моєї родини".

Ліцеїсти переконані, що саме з сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона – джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина.

#Мамина_вишиванка_Кровна_родина

Дослідження з теми "Родинний рушник" вихованця гуртка "Малюнок та живопис" КЗПО "ЦДЮТ" Ворожбянської міської ради Баєва Данила, учня 8 класу Ворожбянського ліцею (опорного закладу).

Вишитий рушник - класика української народної культури. Без нього не обходилося жодне свято чи обряд. У кожному селі був свій вишитий рушник з особливою символікою

Починаючи від народження І до самої смерті, рушник супроводжував все життя українця.

Історія цього рушника дуже захоплююча...

Цей вишитий рушник має дуже цікаву та заплутану водночас історію...

Вишивала його Головач Ольга Іванівна 1940 року народження, для свого тоді ще майбутнього чоловіка. Всі думали , що вона допомагає своїй старшій сестрі вишивати на, бо та вже ось-ось повинна була виходити заміж, а придане ще було не все зібране. Але, вийшло так, що Оля ще будучи неповнолітньою закохалася в Петра, якого забрали до армії (служив під Києвом). Приголомшило всіх те, що Ховзун Петро одного осіннього дня повернувся з армії додому. І вже на ранок привів сватів до хати сім'ї Головачів.Весілля відбулося в жовтні.

Змалечку дівчата вчилися вишивати і прясти, старанно готували собі посаг. Кожна дівчина на посаг вишивала не менше 12-14 рушників, а іноді навіть і більше.

Коли сватали дівчину, то погоджуючись, вона подавала рушники сватам, які перев'язували їх собі через плече попід ліву руку.

Цей рушник прикрашає ікони , з роду в рід у домі наймолодшої сестри.

Зараз рушник знаходиться в селі Павлівки у моєї бабусі Годунової Любові Петрівни, яка нам і розповідає, про цей та багато інших рушників, скатертин. Вона, наголосила, що традиції порушувати неможна, і ми повинні не забувати своє коріння.

У нас і досі є традицією те, що коли хлопці одружуються, вони повинні мати свій дім, а дівчата - придане, скриню.

А цей рушник буде прикрашати будинок моєї молодшої сестри Баєвої Васіліси!

Слід пам'ятати, що український вишитий рушник – це святиня нашого народу, наш родовід і пам'ять, символ добра та любові. Тому слід обережно відноситися до вишивки з любов’ю та повагою.


#Мамина_вишиванка_Кровна_родина

Дослідження з теми "Родинний рушник" вихованця КЗПО "ЦДЮТ" гуртка "Малюнок та живопис" Ворожбянської міської ради Пономаренка Максима, учня 3-Б класу Ворожбянського ліцею (опорного закладу).

З давніх-давен наші бабусі та прабабусі вишивали українські рушники. Цей процес увінчувався особливим таїнством. Вони віддавали нитці всю свою любов, позитивні емоції, світлі думки, заряджаючи тканину на добре служіння людям. Часто вишиті рушники називали оберегом родини, їх вішали над іконами, це був невід'ємний атрибут на різноманітних святах та народних гуляннях, ним зустрічали родичів та гостей.

Цей рушник вишивала моя прабабуся та прапрабабуся Терес Галина Макарівна, та прапрабабуся Лавренко Наталія Юхимівна.

Розповідає раніше рушники були в кожному домі, їх поважали, берегли як дуже цінну річ для всієї родини. Дитину ще змалку вчили поважати вишиті рушники, а дівчатка часто спостерігали, як мами та бабусі займалися рукоділлям довгими вечорами.

Чим більше у дівчат було рушників – тим вони вважалися кращими господинями. Тому у таких рукодільниць було багато женихів.

Вишивала рушник з добрими помислами, думала, що він обов'язково принесе щастя і удачу.


#Мамина_вишиванка_Кровна_родина

Дослідження з теми "Родинний рушник" вихованця КЗПО "ЦДЮТ" Ворожбянської міської ради Ященка Артема, учня 4-А класу Ворожбянського ліцею (опорного закладу).

Не було, здається, в Україні жодної оселі, якої не прикрашали б рушниками. Хоч би як судилося людям убого жити, а все ж естетична принада повсякчас знаходила місце в помешканнях — хай то була одинока хатина вдови чи затісна багатодітна оселя, приземкувата мазанка на півдні України або курна хата поміщика — всюди палахкотіли багатством кольорів рушники. Хата без рушників, казали в народі, що родина без дітей.

Рушники, вишивала бабуся Литвиновська Віра Іванівна, вишивка гладдю.Традиційно зображувала Дерево Життя квітучим. Квіти символізують людські життя сьогодення, бруньки – зародки майбутніх поколінь, а плоди — людські діяння. Дуже часто обабіч Древа зображувала багато дрібних елементів різного розміру та форми. Вони демонструють собою загальну життєву силу, які наповнюють простір.

Обирала кольори:червоний він підсилює енергію. Найчастіше він присутній на весільних сорочках. Такий життєрадісний орнамент символізує любов, пристрасть. Білий — символ кохання та невинності, а жовтий — означає радість.

Вишиті рушника в житті рідного народу: потрібно берегти як сімейний скарб, оберіг родини, роду і нації вцілому.


#Мамина_вишиванка_Кровна_родина

Дослідження з теми "Родинний рушник" вихованця КЗПО "ЦДЮТ" Ворожбянської міської ради Кириченка Андрія, учня 3-А класу Ворожбянського ліцею (опорного закладу).

Український рушник завжди милував і буде милувати та радувати око кожного, сприятиме пробудженню в усіх людей доброти, милосердя, високої духовності.

Вишивала бабуся Климович Марія Михайлівна жителька міста Ворожби. Народилася 19 листопада 1962 року.

Вишивка – це сенс її життя, її хобі, піднесений світ її краси , схвильована розповідь про думки та почуття людини, світ натхненних образів, що сягають своїм корінням далекого минулого. Вона відображувала у вишивці свої заповітні мрії про краще майбутнє, своє прагнення до прекрасного. У візерунках вишивки розповідала про свої думки, почуття, сподівання і страждання. Тому є вишивки сумні, а є радісні.

Вона вишивала дітям, внукам, які навідувались до оселі, вишила безліч весільних рушників.

В сучасному інтер'єрі будинку майстрині, можна побачити на стінах вишиті килими, покривала на кріслах і невеличкі подушечки на диванах з вишитими наволочками.


#Мамина_вишиванка_Кровна_родина

Дослідження з теми "Родинний рушник" вихованця КЗПО "ЦДЮТ" Ворожбянської міської ради Воліна Олександра, учня 3-А класу Ворожбянського ліцею (опорного закладу).

Кожен українець, мабуть знає, що таке вишивка, це не просто річ, а частина душі. Ця любов до вишивки генетично закладена в кожному з нас. І саме цьому є приклад сім'ї Воліни. Їхня історія сягає в глибоку давнину. Все розпочалося з прабабусі Мухи Катерини Михайлівної з села Клишки, Шостинського району. Працьовиті пращури завжди вміли створювати справжню красу з полотна і ниток.

Вона навчилася виготовляти нитки на той час унікальних відтінків для того, щоб на полотні вигравали нові кольори. З року в рік вона збагачувала вишивку новими орнаментами та техніками переважно вишивала тамбуром та гладдю.

Вишивали своїм дітям весільні рушники і свято вірила, що кожен елемент на вишивці має конкретне значення.

Кольори підбирала переважно яскраві. Червоний – життєва сила, синій – повага та довіра, а зелений – природа, спокій.


9 травня в Європейському Союзі та інших країнах на відзначення миру та єдності на континенті святкується День Європи.

День Європи для українців – це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура, демократія і свобода. Відзначення Дня Європи – це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

Для українців це особливий день. Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.


Найперше слово, яке вимовляють діти в усіх країнах світу, – це слово «мама», і вже за цим святим і найріднішим словом діти навчаються інших слів своєї рідної мови. Мама, матінка, матуся…

З нагоди Дня матері у Ворожбянському ліцеї (опорному закладі) учні висловили свою любов і шану найдорожчій людині – рідній неньці, подякували за любов і турботу, а також привітали всіх жінок і побажали їм здоров’я, щастя і Божого благословення.

Дорогі жінки! Милі мами і бабусі!

Вітаємо вас зі святом – Днем матері! Мама – це найдорожче і світле, що є на світі. Вона завжди радіє успіхам своїх дітей, підтримує їх у важку хвилину, завжди щиро переживає за кожен пройдений крок. Нехай ваші серця зігрівають любов і турбота близьких! Кожен день буде наповнений радісними і приємними подіями! Щастя, здоров’я, благополуччя, душевного спокою і любові! Миру і затишку ваших оселях!


День пам’яті та примирення – день вшанування загиблих воїнів, жертв війни та воєнних злочинів, жертв злочинів проти людяності, скоєних у роки Другої світової війни.

Саме на території України відбувалися найзапекліші бої усієї війни. Тисячі знищених міст та сіл і мільйони втрачених людських життів…

Друга світова війна не оминула жодної української родини. Такою дорогою ціною була здобута Перемога над нацизмом та звільнення України й усієї Європи.

Ми маємо завжди пам’ятати про це заради нашого майбутнього, вшановувати та берегти могили воїнів Другої світової та всіх невинно полеглих у тій страшній війні.

Ми вшановуємо та вклоняємося перед усіма, хто боровся проти нацизму та загинув за Україну в роки Другої світової війни. Перед кожним, хто віддав своє життя заради миру. Миру, якого сьогодні так потребує Україна. Миру, запорукою якого стане єдність усіх українців. Для того, щоб у майбутньому нас об'єднували лише Перемоги!

Сьогодні знову Україна вимушена боронити свою землю, відстоювати свободу, незалежність, територіальну цілісність.

Пам’ятаймо усіх наших героїв!

Вічна і світла пам’ять полеглим!

Щорічно 4 травня відзначають Всесвітній день щедрості.

Щедрість – це одна з кращих якостей, властивих людині. Справжня щедрість народжується в душі. Прикладом щедрих людей є волонтери та усі небайдужі люди, які допомагають. Адже безкорисливо роблять добро ближнім.

Не обов’язково допомагати грошима: а ділитися здібностями, знаннями або часом, стати волонтером.

Світ можна змінити, якщо замінити злість на доброту, а жадібність на щедрість.


"Головне в житті — це саме життя,

найвища цінність на землі».

Життя – найвища цінність для кожного з нас, безцінний дар, який людина одержує при народженні. Адже воно дає нам змогу реалізувати себе, спробувати все, про що мрієш, відчувати найдивовижніші почуття. Проте як людина зуміє розпорядитись цим даром залежить від неї самої.

З метою підготовки учнів та працівників закладу з питань цивільного захисту, у тому числі, підвищення готовності до дій при виникненні надзвичайних ситуацій різних видів, попередження, а у разі необхідності, усунення їх наслідків 29 квітня у Ворожбянському ліцеї (опорному закладі) проведено День цивільного захисту в онлайн форматі.

А саме:

-години спілкування "Види небезпечних ситуацій, які загрожують дитині та правила поведінки в цих ситуаціях";

- виставка малюнків "Будь сміливим" ;

- демонстрація кіно, відеофільмів відповідної тематики;

- вікторини;

Життя — це справді найвища цінність, найкращий подарунок долі. Саме тому ми маємо цінувати кожну секунду, завжди вірити в краще та, найголовніше, — боротися за щасливе життя.


26 квітня 1986 рік. Події цього дня стали однією з наймасштабніших трагедій для людства. Вибух, який зруйнував життя тисячам людей і створив багатокілометрову зону відчуження, назавжди закарбувався в пам’яті не одного народу.

Аварія на Чорнобильській АЕС - найбільша техногенна та екологічна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі. Радіоактивна хмара пронеслася над більшою частиною Європи, східною частиною США.

Чорнобиль — біль не тільки України, це біль усього світу.

Щороку, вшановуючи річниці з дня Чорнобильської катастрофи, учні Ворожбянського ліцею (опорного закладу) взяли участь у тематичних заходах: виставці плакатів, виховній годині "Чорнобиль - горе України, її незгоєна рана", яка була проведена класними керівниками в онлайн форматі.

Усі ми схиляємось в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії. Вклоняємось перед живими і перед пам’яттю тих, хто пішов з життя.

Пам‘ятаємо про подвиг героїв!

Колектив Ворожбянського ліцею (опорного закладу) щиро вітає з Днем народження учителя початкових класів Ночвій Наталію Михайлівну!

Прийміть найщиріші побажання!

Міцного Вам здоров’я, особистого щастя, невичерпної енергії і наснаги у всіх справах. Хай у Вашому домі завжди панують мир і злагода, у серці – доброта, а у справах – мудрість та виваженість. Нехай доля і надалі буде прихильною до Вас, даруючи радість життя, незрадливу удачу, вірних і надійних друзів!

Бережіть себе та своїх рідних.

Педагогічний та учнівський колектив Ворожбянського ліцею (опорного закладу) щиро вітає усіх жителів Ворожбянської територіальної громади зі Світлими Великодніми Святами!

Свято Великодня наповнює наші серця особливою любов’ю до рідних і близьких нам людей. Цей день символізує перемогу життя над смертю і наше очищення від негідних помислів, єднає нас у спільних почуттях віри, надії та любові, у прагненні жити краще, здійснювати важливі для всіх нас вчинки.

У ці теплі радісні дні бажаємо вам чудового весняного настрою, миру, душевного спокою та родинного затишку. Нехай Великдень стане святом духовного очищення і добра.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Великдень – свято особливо шановане та величне. Воно є символом перемоги добра над злом, світла над пітьмою, віри над безнадією… Мабуть, тому хочеться бути добрішими, милосерднішими, благороднішими один до одного…

Світлий Великдень – найбільше християнське свято, яке об’єднує навколо себе небайдужих і чистих серцем. У цей день ми радіємо очищенню від повсякденних турбот і тіні зневіри.

Учні Ворожбянського ліцею (опорного закладу) долучилися до конкурсу малюнків та виготовлення листівок "Великий день Великдень", а також створили фотофлешмоб " Декорування столу до Великодніх свят".

Приємного перегляду!

Випускники Ворожбянського ліцею (опорного закладу) долучилися до відзначення всесвітнього свята -Дня Землі.Вони продовжили традицію насадження яблуневого саду на території закладу. Традиція була започаткована випускниками 2020 року.

Незабаром випускники залишать рідний ліцей, але завжди будуть пам’ятати його, а він буде пам’ятати їх. Пройде небагато часу, підростуть посаджені деревця… Вони прикрашатимуть не лише територію закладу, але й викликатимуть вдячність у серцях учнів наступних поколінь за подаровану красу та затишок. Тож, нехай ці зелені паростки майбутнього прикрашають територію ліцею, милують око, радують серце, тішать душу.

22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме цього дня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності.

У День Землі в різних країнах за традицією звучить Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль для захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому.

Земля – це величезний дар, ресурси якого буде неможливо використовувати вічно. Ми не зможемо врятувати планету згадуючи про неї лише один день на рік – цього явно недостатньо. Саме тому слід піклуватися про середовище, яке нас оточує протягом всього року. Уявіть – тисяча людей посадила по одному дереву – ось Вам і ліс!

Саме такі справи, саме такі дрібниці допомагають нам врятувати природу Землі, зберегти добробут нашого великого спільного Дому.

З Днем Землі!

21 квітня відзначає свій День Народження Домніч Олена Євгеніївна!

Випуск 2019 року, щиро вітає гарну вчительку і просто хорошу людину!

Всі успіхи, досягнення і перемоги ваших учнів — це і ваші перемоги також.

У День народження хочемо побажати, щоб Ви залишалися такою ж світлою людиною, якою Ви є і зараз. А життя Ваше нехай навпаки, не стоїть на місці, а змінюється в кращу сторону,з кожним днем ​​підносячи приємні сюрпризи і несподіванки. Нехай збудуться всі плани і мрії: складеться кар’єра, порадують успіхами діти, зворушать чуйністю і турботою близькі, розділять з Вами будні і свята вірні друзі.

Щастя Вам, здоров’я, благовоління фортуни і тільки прекрасних днів!

18 квітня відзначається Міжнародний день пам’яток та історичних місць.

Україна − держава з багатовіковою історією та культурою. Кожна епоха залишає нам у спадщину пам'ятку архітектури чи історії, що зберігає в собі згадку про певну визначну подію чи особистість. У кожному регіоні є свої визначні пам'ятки − перлини української землі. Це справжній скарб, наша гордість і надбання. До наших днів збереглися середньовічні фортеці, палаци та садиби, стародавні монастирі та храми (у деяких з них і понині проводяться служби), багато інших унікальних архітектурних витворів мистецтва, що навіки прославили своїх майстрів

Завдання цього свята – ще раз нагадати світовому суспільству про різноманіття культурної спадщини, створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства, її вразливість та необхідність збереження для майбутніх поколінь.

Україна сповнена своїми дивами. Вона несказанно багата на культурні пам'ятники та різні історичні визначні пам'ятки, але чи буде у наших нащадків можливість помилуватися ними, доторкнутися до минулого, цілком залежить від нас. Вивчайте, гордіться та бережіть свою історію! Подорожуючи по своїй землі, ми відкриємо для себе багато нового і цікавого.
З Вербною неділею!

Щастя, настрою,

Затишку в домі та добра,

Радості, любові, тепла.

Хай верба захистить

Від горя та образ.

Господь нехай оберігає,

Мир та спокій Ваш охороняє.

Щорічно 17-го квітня в Україні відзначається День пожежної охорони.

101 — номер, знайомий нам з дитинства. Кожен знає, якщо набрати його у випадку пожежі, допомога не змусить себе чекати. Ці сміливі і безстрашні, мужні і відважні фахівці знають, як здолати стихію і зберегти життя людей.

Тож бажаємо усім, хто присвятив своє життя професії вогнеборця, життєвої енергії, незборимої волі й стійкості духу, витримки і мужності у справі служіння рідному місту та народу України. Нехай злагода та достаток завжди панують у ваших оселях, а ваша праця сторицею повертається вам здоров’ям, щастям та добром. Хай в ці квітневі вихідні горять ваші очі лише від радості, а в душі буде тепло і спокійно!
Починаючи з 1999 року, щороку в третю суботу квітня в Україні відзначають Всеукраїнський День довкілля. В цьому році він припадає на 16 квітня. Головною метою цього свята є поліпшення стану навколишнього природнього середовища.

Вода, повітря, земля, флора та фауна – це все довкілля, на яке негативно впливає діяльність людини, забруднючи і погіршуючи його стан.

Увесь дружній колектив Ворожбянського ліцею (опорного закладу) разом з батьками учнів, долучився до покращення стану навколишнього середовища території закладу, здійснили благоустрій квітників, прибрали прилеглі території ліцею.

Кожен з нас своїми діями зробив свій маленький внесок у справу поліпшення навколишнього середовища . Просимо всіх не бути байдужими, адже наша Земля –наш дім і нам із вами в нім жити , а чи буде у нім чисто і затишно залежить від кожного з нас.

Бережімо природу!


12 квітня весь світ відзначає День авіації і космонавтики — пам’ятну дату, присвячену першому польоту людини в космос. Це особливий день — день тріумфу науки і всіх тих, хто сьогодні трудиться в космічній сфері.

У цей день, 60 років тому, Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Схід» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин.

За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАЇ) 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики».

Яскраві успіхи космонавтики – закономірний результат самовідданої праці багатьох тисяч людей, десятків трудових колективів, які роблять все від них залежне в ім’я прогресу космічної галузі.

Вітаємо всіх ветеранів, фахівців галузі, конструкторів та інженерно-технічних працівників, вчених та верстатників, усіх, хто примножує славу України своєю наполегливою працею у сфері виробництва ракетно-космічної продукції і дослідження мирного космосу з професійним святом!


«Доброго здоров’я!» – так вітаються наші співвітчизники, а коли прощаються кажуть «Бувайте здорові!», тобто, бажають здоров’я і практично ніколи не замислюються скільки сенсу закладено у цих словах.

Бути здоровим – вимога часу, яка має прямий стосунок до Всесвітнього дня здоров’я. Здоров’я – це життєва енергія, натхнення і задоволення від насиченого подіями життя. Це здатність ставити цілі й досягати їх, максимально реалізовувати свій потенціал. Піклуватися про своє здоров’я – це актуально, модно і престижно.

Учні Ворожбянського ліцею (опорного закладу) не тільки знають, що таке здоров'я, а й допомагають зробити нашу націю здоровішою. До Всесвітнього дня здоров'я , яке населення планети відзначає щорічно 7 квітня, діти створювали плакати на тему: «Молодь обирає здоров'я», запустили відеочелендж "В здоровому тілі- здоровий дух!У 2002 році Міжнародною асоціацією анімаційного кіно 6 квітня було проголошено Всесвітнім днем мультфільмів.

Перший же мультик був створений у 1906 році засновниками кінематографічного об'єднання «Вітаграф». Тему історії мультиплікації і її вплив на розвиток дитячого організму досліджували наші журналісти.

Джон Стюарт Блектон і Альберт Сміт ще у 1906 році створили серію перших анімаційних фільмів «Комічні фази смішних облич».

Варто вимовити заповітне слово мультфільм, як дитина з усіх ніг бiжить до телевізора. Адже мультик – це жива казка. І не важливо, яке дійство розвертається на екрані, стежити за яскравими персонажами так цікаво! Для дитячої свідомості мультфільм - не вигадка, а оживша реальність, і всі герої дійсно існують.

Мультфiльми – це засіб виховання дитини. Без сумніву, події, що відбуваються у мультфільмі, розвивають уяву і мислення малюка, формують його світогляд. Персонажі улюблених мультфільмів – друзі дитини. Вони вчать її взаємо діяти з навколишнім світом, формують уявлення про добро і зло, вчать справлятися з труднощами.

Веселі, кумедні та симпатичні персонажі так захоплюють! Тим паче, що в багатьох із них є свої таємниці.
Завдяки теплій погоді, яка вирує у природі – первоцвіти уже дають про себе знати. Мабуть, ніякі рослини не викликають стільки емоцій, як перші весняні квіти. У багатьох країнах саме підсніжник білосніжний (звичайний) і білоцвіт весняний називають ключами від весни.

Учні, Ворожбянського ліцею (опорного закладу) підготували фотоконкурс "Сяйво первоцвітів"

Бережімо природу навколо нас!


Генеральна Асамблея ООН оголосила 4 квітня Міжнародним днем просвіти з питань мінної небезпеки. Метою його проведення є привернення уваги світової спільноти до питань пов’язаних із розмінуванням в країнах, в яких міни та вибухонебезпечні залишки війни створюють серйозну загрозу безпеці, здоров’ю та життю цивільного населення.

Міни – ця страшна і підступна зброя, яка вкрала і скалічила безліч людських життів. Натрапити на небезпечну «іграшку» можна практично скрізь: у лісі, у старому окопі, на свіжозораному полі, на власному городі й навіть на вулицях міст. І якщо вибухові пристрої серійного зразка легко розпізнати за зовнішнім виглядом і діяти відповідно до ситуації, то саморобну вибухівку, що може з’явитися на вулицях міст і селищ, розпізнати набагато складніше.

Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки - нагода віддати шану всім загиблим від мін в усьому світі, консолідувати зусилля міжнародної спільноти навколо допомоги постраждалим та розчищення територій, а також привернути увагу до необхідності посилення тиску на РФ, спрямованого на припинення бойових дій проти України.


"Книга – це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе"

В. Сухомлинський.

Її Величність книга… Одне з найдивовижніших чудес світу, створених людиною, яка впродовж багатьох століть захоплює, дивує, навчає свого творця. Людина створила такі надзвичайні види мистецтва як музика, живопис. Але тільки книга виражає людину повністю: від найменших і найтонших душевних порухів до її всесвітніх діянь.

Щороку 2 квітня у світі відзначають Міжнародний день дитячої книги. Це свято було започатковане в 1967 році рішенням Міжнародної ради з питань дитячої книги. А дата обрана не випадково. Саме цього дня народився славетний данський казкар – Ганс Крістіан Андерсен, якому не тільки вдалося змінити ставлення до дитячих книг, але й розвинути і збагатити цей вид художньої літератури. Творами дивовижного митця захоплювалося не одне покоління читачів в усьому світі.

Книга! Вона поруч із самого народження. Перші казки, вірші читають нам мама і тато, братик і сестричка. Книга розповідає нам про казкових богатирів, про шкільне життя, про далекі країни. З книгою кожен із нас може мандрувати в минуле і в майбутнє. Про все на світі розповідає книга.

Мабуть, найкращий спосіб відсвяткувати Міжнародний день дитячої книги - це придбати дитині нову цікаву книгу. Приєднуйтесь!


Колектив Ворожбянського ліцею (опорного закладу), глибоко сумує з приводу смерті випускника ліцею, Героя України, Галицького Миколи та висловлює щирі співчуття рідним та близьким покійного.

Сьогодні прийшло багато людей, щоб вшанувати пам’ять Миколі – це є велике визнання його, як захисника України. Микола жив своє життя, так як вмів жити: в доброті, в пошані та любові до інших, в бажанні захистити їхнє життя. Він вже увійшов в історію України. Герой – це не просто той, що щось зробив, а той, кого наслідують в житті кожен день, на прикладі якого виховують дітей. І ми переконані, що ми, як українці, повинні ставити в приклад Миколу для багатьох поколінь.

ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЮ!


1 квітня – Міжнародний День птахів (День зустрічі птахів) проходить щороку в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і не випадково його відзначають саме в квітні. 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів – це не лише річниця Конвенції, а й час повернення пернатих з вирію. Вперше цей день як масове дитяче свято стали проводити в Сполучених Штатах Америки.

Птахи живуть на планеті понад 150 мільйонів років, немає на Землі такого куточка, де б їх не було. Природно при цьому, що їхній зовнішній вигляд є досить різноманітним і способи життя відрізняються.

Неоціненну користь приносять птахи людині. Вчені підрахували, що на ділянці площею 1 км2 птахи знищують не менше ніж 25 кг комах. До того ж вони є досить спритними і діяльними. Пара синиць може «обробити» за день близько 40 яблунь, збираючи з них шкідників. Але птахи знищують комах вибірково. Дятли зазвичай віддають перевагу короїдам, сіра мухоловка – летючим комахам, переважно мухам, іволга живиться в основному волохатою гусінню. Є також види, які не дуже вибагливі до їжі, з комахоїдних – це шпаки та воронові.

Птахи знищують не лише шкідливих комах, а й багато шкідливих гризунів, які часто завдають значних збитків урожаю сільськогосподарських культур. Варто зазначити, що сови та більшість денних хижих птахів з’їдають величезну кількість мишей-полівок та інших гризунів.

Птахи також сприяють поширенню дерев та кущів. Наприклад, сойка живиться не лише комахами та гризунами, восени вона збирає про запас жолуді, розносячи їх по лісу, ховаючи біля пнів, під листям та в інших місцях. Багато птахів (шпаки, дрозди, сірі куріпки, тетеруки) восени та взимку живляться переважно ягодами горобини, калини, терену, малини, бузини, насіння яких вони переносять на значні відстані.

Під час знаходження дітей вдома, пропонуємо заходи, які можна провести з дітьми та пробудити у них інтерес та співчуття до пташиного світу:

· Разом з дитиною виготовити та розвісити на подвір’ї годівнички, у які щодня підсипати корм та спостерігати за поведінкою птахів.

· З татом або дідусем зробити шпаківню, яку повісити на обраному дереві та спостерігати за новосіллям птахів.

· Провести з дітьми інтелектуальну вікторину «Знай, люби і бережи», під час якої познайомити дітей з птахами нашого краю, виховувати дбайливе та бережливе ставлення до них.

· Викликати у дітей зацікавленість до фотографування та створення фотоальбомів «Пернаті друзі у нас в гостях».

· Проводити з дітьми щоденні спостереження за птахами, які з’являються на подвір’ї.

· Влаштувати сімейний вечір загадок про птахів.

· Провести з дітьми вікторину «У пташиному царстві»

· Виготовляйте з дітьми пташок з паперу.

· Роздрукуйте дітям розмальовки із зображенням різноманітних пташок, запропонуйте розфарбувати за зразком та назвати зображену пташку.

Бережімо птахів, як і все живе на Землі! Р'ідкісних птахів і тих, що зникають в нашій країні заносять до Червоної книги України, створюють для їх збереження заповідники і заказники. А нам з вами потрібно взимку підгодовувати пташок, а навесні і влітку приваблювати в свої сади.

Бережімо природу, бережімо птахів!
Учні Ворожбянського ліцею (опорного закладу) долучилися до флешмобу "Ми за мир в Україні".

Як ніколи гостро стоїть сьогодні для України питання миру. Ще донедавна побажання мирного неба над головою звучало як буденний вислів. Але, нажаль, багато хто з нашої Вітчизни на собі відчув, що значить війна і мир, що значить мирне небо. Тому для нас, українців, мир є особливим.

Всі ми маємо розуміти, що людське життя найцінніше!

Бережімо мир, щоб життя тривало!

Віримо в перемогу, адже все буде Україна!!!
Міжнародний день театру відзначається щорічно 27 березня з 1962 року. Він був заснований у Відні на IX конгресі Міжнародного інституту театру (MIT) при ЮНЕСКО.

Багато століть театральне мистецтво не втрачає своєї популярності, а навпаки розвивається і приносить нам радість. Театр має виключно важливе етичне і художнє значення, несе в суспільство ідеї гуманізму і добра, сприяє формуванню естетичного смаку, розширенню кругозору.

Тож чи слухаємо ми оперу, чи насолоджуємося майстерністю і грацією артистів балету або з душевним трепетом стежимо за грою драматичних акторів, - ми завжди відчуваємо особливу атмосферу свята.


Всесвітній день водних ресурсів проводиться щорічно 22 березня. Свято відзначається на світовому рівні з 1993 року.

Вода – це основа життя, а якість життя великою мірою залежить від якості води. Вода високої якості підтримує здоров’я еко­систем, отже, сприяє зміцненню здоров’я людей. В Україні проблема якісної води та водозабезпечення стоїть дуже гостро. Це пов’язано із забрудненістю водних об’єктів стічними водами, захаращуванням прибережних захисних смуг промисловим та побутовим сміттям, виснаженням підземних водоносних горизонтів, нераціональним використанням води.

Вода – джерело життя на землі. Ми живемо на планеті Земля, а Земля — наш дім, і треба бути мудрими господарями і пам'ятати, що ми не успадкували Землю від наших предків, ми беремо її в позику в наших нащадків. Природа, яка дає нам усе необхідне для життя — свіже повітря, чисту воду, гарний настрій і бадьо­рість, — вимагає бережливого, дбайливого ставлен­ня до себе.

Бережіть воду – піклуйтеся про майбутнє!


Відродження, розквіт усього живого відбувається саме навесні. Весняне сонечко засвітило. Все оживає, потік весни пробуджує все навколо. З – під снігу пробиваються перші пагінці свіжої зелені…. Ранкова роса….

Краплини дощу на сонці, перше кохання. Все це викликає у нас захоплення і незвичні почуття. Так і поезія пробуджує людину, бо поезія – це життя, а воно розквітає весною, а для романтичних і обдарованих людей – це стимул для написання поетичних творів.

Саме тому 21 березня святкують Всесвітній день поезії!

Всесвітній день поезії — свято, яке відзначається щороку, дату святкування встановлено делегатами 30-ої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у 1999 році.

Поезією ми захоплюємося, вивчаємо, презентуємо, бо вона підносить нас духовно, збагачує новими відчуттями та своєю неповторністю, а також пишемо власну. Вона потрібна нам у житті, як чисте повітря, як сонце, як їжа і вода, як спілкування… Поезія – це одна із тих небагатьох речей, які здатні змінювати світ на краще.

Нема жодної людини на землі, яка хоча б раз в житті не читала поезії, без неї не минає наше життя. Це вірші спонукають нас на кохання, героїзм, надихають на вчинки. Без поезії наші душі черствіють.

Тому читайте і насолоджуйтесь поезією!


20 березня – Міжнародний день щастя (проголошений ООН у 2012 році).

Цю дату обрано не випадково – адже це день весняного рівнодення. Практично в усьому світі тривалість дня дорівнює тривалості ночі, отож це наче символ рівності всіх жителів планети Земля, які мають однакові права на щастя.

ЩАСТЯ – одна з базових цінностей. Щасливі люди цікаві та прагнуть дізнатися нове про світ, що довкола. Їх інтерес до життя наповнює енергією та позитивно впливає на мислення, робить кожен день життя більш насиченим та змістовним.

Будьте щасливими і цінуйте прості задоволення, які з’являються самі по собі ! Бо знаходити радість у дрібницях і бути вдячними за все, що у нас є – це те, з чого починається ЩАСТЯ!

Наш український день щастя відзначимо в день ПЕРЕМОГИ.


«Поезія – це завжди неповторність,

якийсь безсмертний дотик до душі…»

Серед багатьох славних імен України живе "нерозгадане чудо", "неймовірний птах", "казка казок", голос народу", "Спартанка Києва" - Ліна Василівна Костенко.

19 березня Ліна Костенко святкує 92- річчя.

Постать Ліни Костенко не потребує представлення. Варто лише зазначити, що вона — почесний професор Києво-Могилянської академії, почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів, лауреат премії імені О.Теліги, премії імені Ф.Петрарки, премій Фундації Антоновичів та ін. Її твори перекладено багатьма європейськими мовами.

У сучасній світовій традиції Ліна Костенко входить до переліку найвідоміших жінок сучасної України. Її творчість – невід’ємна частина історії України, культури, персоналітету.

Її поезія- про жінку, любов,красу рідної мови і України- це словесна зброя яка надихає і окриляє!

В ці непрості наші часи я би радила поезію Ліни Костенко, як ліки. Це наш генетичний антивірус проти будь-якої пандемії байдужості, страху, розпачу. Ця поезія лікує серце і зцілює душу.


18 березня - Всесвітній день сну.

Сон нам життєво необхідний. Під час нормального і здорового сну в нашому організмі відбуваються унікальні процеси, без яких нам ніяк не можна відчути бадьорість і компенсувати повноту наших сил.

Уперше він проводився у 2008 роцій був покликаний привернути увагу людей до поширеної проблеми – порушення сну, а також пропагувати безперечну користь правильного та повноцінного сну для здоров’я.

Як поліпшити якість свого сну?

1) Лягайте спати і прокидайтесь в один і той самий час (навіть у вихідні);

2)Денний сон не має перевищувати 45 хвилин;

3)Відмовтеся від куріння й не зловживайте алкоголем, особливо перед сном;

4) Не вживайте важку, гостру або солодку їжу за 4 години, а кофеїн – за 6 годин до сну;

5) Уникайте надмірних фізичних навантажень перед сном;

6)Вимкніть електронні пристрої щонайменше за 30 хвилин до сну;

7)Використовуйте ліжко лише за призначенням – ­ у ньому не слідчитати, працювати за комп’ютером або вживати їжу;

8)Забезпечте в спальні комфортний температурний режим та регулярно її провітрюйте;

7) Зменште освітленість у кімнаті, найкраще спати в повній темноті;

8)Постільні приналежності (матрац, подушка й білизна) мають бути зручними і приємними.

Стара істина говорить, «сон - найкращі ліки», спокійний нічний сон є необхідною умовою для того, щоб імунний захист організму проявляв свої здібності найкращим чином.

Здоровий сон - це запорука якісного і тривалого життя. Гарних Вам снів!
Президент України Володимир Зеленський підписав указ про загальнонаціональну хвилину мовчання в Україні в пам’ять усіх загиблих під час війни. Про це він заявив під час свого відеозвернення у середу, 16 березня.

Українці кожного ранку вшановуватимуть загиблих на війні хвилиною мовчання – в Україні запровадили загальнонаціональну хвилину мовчання

За словами Володимира Зеленського, щоранку о 9:00 годині в Україні буде загальнонаціональна хвилина мовчання в пам’ять про усіх загиблих під час війни.

Сьогодні, 14 березня, в Україні відзначається День українського добровольця.

Цього дня у 2014 році перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону.

Нині українські добровольці стали гордістю нашого народу. Це люди, які свідомо, за покликом серця, стали на захист Батьківщини і захищають рідну землю від загарбників.

Своїми героїчними вчинками та самовідданою службою вони постійно доводять, що неможливо перемогти тих, хто готовий за Україну та її народ віддати найдорожче – своє життя.

Ми маємо пам’ятати славетних героїв-добровольців, які загинули під час виконання обов’язків, адже саме вони в свій час зробили все задля збереження цілісності та незалежності України.


9 березня свій День Народження відзначає учитель початкових класів.

Колектив Ворожбянського ліцею (опорного закладу) щиро вітає з Днем народження учителя початкових класів, Терещенко Оксану Василівну.

Вітаємо Вас з Днем народження! Бажаємо Вам всього самого прекрасного. Нехай Ваше життя завжди буде наповнена радістю, добрим сміхом і любов’ю! Будьте безмежно щасливі кожну хвилину свого життя! Бажаємо, щоб Ви завжди досягали найвищих результатів у всьому і ніколи не знали розчарувань! Бережіть себе та своїх рідних.


9 березня, у день, коли народився Тарас Григорович Шевченко, педагогічний колектив Ворожбянського ліцею (опорного закладу) вшанував пам'ять великого Кобзаря покладанням квітів до пам'ятника в знак подяки.

У зв'язку з подіями в країні учнівський колектив не зміг бути присутнім, але ми віримо, що скоро все буде добре!
В історії кожного народу є імена, з якими пов’язана їх слава, велич і національна гордість.

Саме таким і є для України ім’я безсмертного Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка, день народження якого відзначається 9 березня.

Шевченко належить до тих людей, яких ми вважаємо патріотами своєї країни. Ми виросли на його віршах, відчули нестримне бажання волі для українського народу! У нашому духовному просторі постать Тараса Григоровича Шевченка завжди посідатиме виняткове місце, адже палка любов великого пророка до рідної України надихає все нові й нові покоління патріотів.
В таку тяжку хвилину для нашої країни, хочеться сказати приємних слів нашим дорогим жінкам.

Учнівський та педагогічний колектив Ворожбянського ліцею (опорного закладу) вітають усіх жінок з Міжнародним жіночим днем 8 Березня!

Бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, добра й достатку, творчих звершень та благополуччя!

Нехай у Вашому домі та колективі завжди панує взаєморозуміння та злагода.

Нехай завжди Вас супроводжує успіх та хороший настрій!

Нехай ця весна принесе мир нашій країні!

Бажаємо Вам сімейного достатку і щоб Ваше серце зігріла любов рідних і повага оточуючих. Бережіть себе та своїх рідних.

Хай пролісок перший дарує вам ніжність,

А сонце весняне дарує тепло.

У березні вітер несе хай надію,

І щастя, і радість, і тільки добро!