MAHEJAHUD

 
Kõik  OÜ Vändra Leib MAHE- (ÖKO-) JAHUD on toodetud sertifitseeritud maheviljast. Jahud on töödeldud ranges vastavuses Euroopa Liidu mahepõllumajanduse
normidega ning alluvad pidevale Veterinaar- ja Toiduameti kontrollile.


Mahe nisujahu pehme


Saadaval:  1 kg ning 40 kg kottides.

Toitainete väärtus / 100 g kohta

energiat  1450 kJ / 340 kCal
valgud 11.0 g
süsivesikud 72.0 g
rasvad 2.0 g
Meie  oma kiviveskis peenjahvatusega toodetud, 100 % -line mahejahu ülihea kvaliteedi ja maitseomadustega. Täiesti looduslik ja täiesti kodumaine. Energiarikas tervislik toiduaine ilma mingite lisaaineteta. Parimate kerkimisomadustega nii tavajahude kui kõigi teiste kaubanduses leiduvate mahejahude hulgas. Veidi sõmerama koostisega kui püülijahu.  Suurepärane jahu väga mitmeks otstarbeks, nii kastmete valmistamiseks, küpsisteks-kookideks kui ka  saia ja leiva küpsetamiseks.


Mahe nisu täisterajahu


Saadaval:  1 kg ning 40 kg kottides.

Toitainete väärtus / 100 g kohta
energiat 1385 kJ / 335 kCal
valgud 13.0 g
süsivesikud 72.0 g
rasvad 2.4 g


Jämedam, 100 % täisterajahu mahedalt kasvatatud Eesti nisust. Traditsioonilise kivijahvatusega jahu, kuhu midagi ei ole lisatud ega midagi ka ära võetud. Sobib suurepäraselt tervislike maheleibade-saiade küpsetamiseks. Mahedast täisteranisujahust saab organism kõik nisuteras leiduvad looduslikud vitamiinid, valgud, ja kiudained. Annab hõrk-puhta maitse ja suure toiteväärtuse kõikidele teie küpsetistele.


Mahe odrajahu 


Saadaval:  1 kg ning 40 kg kottides.

Toitainete väärtus / 100 g kohta
energiat 1270 kJ / 304 kCal
valgud 9.1 g
süsivesikud 59.0 g
rasvad 3.0 gÜksnes Eestimaisest odrast jahvatatud pestitsiididevaba 100 %  ökoloogiline odrajahu. Traditsiooniline kivijahvatus säilitab maheda odratera kõik väärtuslikud omadused ning tagab ülima värskuse ja parima loomuliku maitse.  Keskmiselt jämeda jahvatusega mahe odrajahu sisaldab rikkalikult kiudaineid, mineraale ja B grupi vitamiine. Leivataignale, kookidele või pannkookidele lisatuna annab  neile väga meeldiva  maitse. Proovi küpsetada omaenda oivalist odrajahu karaskit!

Mahe rukkipüül


Saadaval:  1 kg ning 40 kg kottides.

Toitainete väärtus / 100 g kohta
energiat 1460 kJ / 346 kCal
valgud 11.2 g
süsivesikud 71.0 g
rasvad 1.9 g

 

Ehkki mahedat rukkipüüli võib tarvitada ka nisujahu asemel koogitaignas, on ikkagi parim sellest küpsetada ülimaitsvat kodust püülileiba.  Huvitava maitseelamuse annab rukkipüüli tarvitamine piparkookides ja pumperniklites.  Rukkijahu gluteenisisaldus on väiksem kui nisujahul, mistõttu tooted saavad veidi tihedamad ja raskemad. Samas sisaldab rukkijahu märksa enam veeslahustuvaid (kolesterooli taset langetavaid ning suhkrute kiiret imendumist pidurdavaid) kiudaineid.  Samuti kui kõik teisedki meie mahejahud, ei sisalda ka mahe rukkipüül ühtegi lisa- ega säilitusainet.


Mahe rukki täisterajahu


Saadaval:  1 kg ning 40 kg kottides.

Toitainete väärtus / 100 g kohta
energiat 1385 kJ / 331 kCal
valgud 10.0 g
süsivesikud 65.0 g
rasvad 2.2 g

Meie Parim müügiartikkel!

See kivijahvatatud, madala kalorsusega mahejahu on suurepärane  lahustuvate ja mittelahustuvate kiudainete allikas. Parimate tervislike maheleibade küpsetajatena eelistame meie ainult parimat Eestimaist vilja, mis oleks ühtaegu nii tervist tugevdav kui ka maitsev.   Kiviveskis 100% -liseks täisterajahuks jahvatatuna säilib sellel kõrge mineraalainete,  mikroelementide ja antioksüdantide sisaldus.  Sobib ideaalselt kõikvõimalike rukkileibade küpsetamiseks ja jõudu andvaks rukkijahu pudruks.

Mahe rukkiklii


Saadaval:  1 kg ning 40 kg kottides.

Toitainete väärtus / 100 g kohta
energiat
605 kJ / 147 kCal
valgud
13.0 g
süsivesikud
15.0 g
rasvad
2.6 g

 Meie mahedad rukkikliid on suurepärane lahustuvate ja  lahustumatute kiudainete allikas.  Rikas magneesiumi, fosfori, ja teiste mineraalide poolest, on see hea toidulisand neile, kes järgivad taimetoitlust või vähendatud soolasisaldusega dieeti. Kasvatatud ja töödeldud ilma taimekaitsevahenditeta ja säiliusaineteta.


Mahe nisuklii


Saadaval:  1 kg ning 40 kg kottides.
 

 Toitainete väärtus / 100 g kohta
energiat 655 kJ / 160 kCal
valgud 15.0 g
süsivesikud 15.0 g
rasvad 2.6 g

kiudained: 35.0 g

Meie mahedad nisukliid on toodetud pestitsiidide vabast sertifitseeritud maheviljast.  Eriti hinnatud nii oma lahustumatute kiudainete, mineraalide ja vitamiinide kõrge hulga kui ka kasulike rasvade ja valkude tõttu. Lisab mahukust ja maitset nii leiva- kui mistahes teistele tainastele.  Tervislik  lisand paljudele kuumadele ja külmadele toitudele, kaasaarvatud pudrud ja müsli.


Mahe spelta täisterajahu


Saadaval:  0,5 kg ning 40 kg kottides.

Toitainete väärtus / 100 g kohta
energiat 1492 kJ / 357 kCal
valgud 10.23 g
süsivesikud 73.1 g
rasvad 2.57 gMahe spelta täisterajahu on väga hinnatud oma paljude kasulike toiteomaduste ja heade küpstusomaduste tõttu.   Kõrge energiaväärtus koos rikkalike looduslike mineraalide, vitamiinide ja kiudainetega annab sellele iidsele nisule palju eeliseid.   Speltanisu tugevdab immuunsüsteemi ning seda võivad tarbida ka inimesed, kellel on kergekujuline nisu allergia.  100 % mahe täistera speltajahu sobib oivaliselt maitsvate terviseleibade küpsetamiseks, andes neile erilise, kergelt pähklimaigulise maitse. Suurepärane tarvitada igas täisterajahu nõudvas retseptis.


Mahe speltajahu pehme

Saadaval:  0,5 kg ning 40 kg kottides.
 
Toitainete väärtus / 100 g kohta
energiat
1476 kJ / 353 kCal
valgud
11.17 g
süsivesikud
72.0 g
rasvad
2.22 g


Spelta täisterajahu sõelumisel eraldatakse tera jämedam väliskiht, et saada kätte see pehme, kreemja kontsistentsiga valge jahu.

Pehmel speltajahul on oluliselt rikkalikum maitse ning tervisliku alternatiivina teistele töödeldud jahudele võib sellega, kas osaliselt või täielikult asendada valget nisujahu.  Mahe pehme speltajahu ei sisalda mingeid kergitusaineid ning sobib väga hästi maitsvate kondiitritoodete valmistamiseks, pärmitaignatele või leivaküpsetuseks.

Subpages (1): Kivijahvatus