Головна

У Навчально-науковому центрі професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України є широкі можливості для проведення змістовного і цікавого дозвілля.
      У навчальному закладі працює  секція з волейболу – дівчата та хлопці які займаються цим видом спорту з великим задоволенням відвідують секцію і результатом є щорічні призові місця з волейболу на змаганнях різних рівнів та відмінне самопочуття і гарний настрій.

     

   

   І ЧОМУ ВОЛЕЙБОЛ?

Волейбол вчить падати 

   
Уміння правильно падати дуже важливо в житті, особливо це стосується людей старшого віку, яким це вміння може зберегти не тільки здоров'я, але навіть життя.

Саме волейбол вчить контролювати падіння, наприклад при прийомі м'яча, падати м'яко, ковзаючим рухом, що не підставляючи під удар суглоби і голову. Найбільш це важливо для високих людей, яким важко скоординуватися при падінні.

Волейбол лояльний до фізичної форми 

Ця гра не вимагає від вас ні навичок спринтера, ні хорошою витривалості. Грати можна практично при будь-якій фізичній формі. Непомітно тренуються усі групи м'язів, розвивається дихальна система.

Крім того, волейбол - безконтактний вид спорту, що знижує ймовірність травм. Завдяки цьому волейбол підходить для гравців практично будь-якого віку, і їм він забезпечить безпечну фізичне навантаження.

Волейбол тренує навички комунікації 

Добре зіграна команда у волейболі в більшості випадків перемагає переважаючих під силу супротивників, які грають разом вперше. Уміння стати єдиним механізмом, розуміти один одного без слів, страхувати і підтримувати, а потім разом радіти перемозі - ось чому вчить гравців волейбол. Таким чином, гру в волейбол можна розглядати як психологічний тренінг для тих, хто має проблеми в спілкуванні.

Волейбол зміцнює зв'язки 

Історії про те, як люди позбулися хрускоту суглобів, почавши займатися волейболом, - далеко не рідкість. Постійні стрибки у волейболі дають хороше навантаження на суглоби і зв'язки, що збільшує приплив до них крові і поживних речовин. В результаті зміцнюється зв'язковий апарат, суглоби стають більш міцними і рухливими, зникає хрускіт, неприємні відчуття і навіть суглобові болі. Волейбол розвиває гнучкість хребта і може позбавити від початкових проявів остеохондрозу.

Волейбол моделює фігуру 

Особливо пляжний волейбол - труднощі швидкого переміщення по піску добре тренують м'язи ніг і сідниць, ідеальний стан яких і демонструють спортсменки. Але і звичайний волейбол у залі дасть необхідну щоденну навантаження, зміцнить м'язи і вбереже від гіподинамії.

Волейбол тренує очі 

Під час занять волейболом необхідно стежити за м'ячем, який знаходиться то далі, то ближче до гравця, в результаті чого волейбол можна назвати зарядкою для очей - посилюється приплив крові до органу зору, тренуються очні м'язи. Крім того, розвивається окомір, адже гравцеві доводиться вгадувати точку приземлення м'яча, щоб правильно відбити його.

Волейбол покращує координацію 

Оволодіння такими складними прийомами, як подача в стрибку, атакуючий удар, блокування, вимагає хорошої координації. Освоєння нових прийомів змушує мозок працювати, утворюючи нові зв'язки між нервовими клітинами, що стає відмінним тренуванням не тільки для нервово-м'язового апарату, а й для головного мозку.

У волейболі важлива тактика 

Волейбол - це не просто хто сильніший вдарить по м'ячу. Тут важливо визначити сильні і слабкі сторони супротивника і розробити відповідну тактику, що приводить до виграшу. Найчастіше тактичні ходи підказує тренер, але на любительському рівні гравцям доводиться самим знаходити план на гру і розподіляти ролі.

Волейбол розвиває реакцію 

Швидкість, точність реакції, спритність - якості, незамінні у волейболі. Саме вони виробляються у процесі гри, а потім допомагають і в звичайному житті - на дорозі, в роботі або в складних ситуаціях.

Волейбол знімає стрес 

Як і будь-яка гра, волейбол може дати хорошу розрядку після трудового дня, допомогти відмовитися від проблем, добре відпочити і повеселитися. Волейбол заряджає енергією, не дає нудьгувати і не залишає простору для думок про дедлайни, звітах і взагалі про роботу. Гра - найкращий психологічний відпочинок від щоденної рутини.