Вітаємо Вас у відділі української мови і літератури

Комунального навчального закладу Київської обласної ради «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів»Результати проведення ІІІ (обласного) етапу ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

 

8 грудня 2018 року на базі  Новосілківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області відбувся ІІІ (обласний) етап ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Учасниками випробування стали учні 5-11 класів закладів загальної середньої освіти та учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти Київщини, загальна кількість яких цьогоріч сягла 137.

ІІ Всеукраїнський учнівський літературно-мистецький конкурс «Стежками Каменяра»            15 листопада 2018 року стартує ІІ Всеукраїнський учнівський літературно-мистецький конкурс «Стежками Каменяра».

До участі в Конкурсі  запрошуються учні закладів загальної середньої освіти віком від 6 до 16 років.

         Конкурсні роботи  приймаються з 15 листопада по 15 грудня.

         Інформацію про участь у Конкурсі та вимоги до конкурсних робіт розміщено на веб-сайтах ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» (imzo.gov.ua) у розділі «Повідомлення» та КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» (kristi.com.ua). 

XVІІІ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності


            9 листопада, у День української писемності та мови, на Українському радіо відбудеться вісімнадцятий радіодиктант національної єдності. Акція має на меті об’єднати всіх небайдужих навколо українського слова.

Початок заходу — об 11:00. Вступна частина триватиме півгодини, радіодиктант почнеться об 11:30.

Взяти участь у радіодиктанті зможе кожен охочий у будь-якому куточку світу — достатньо лише мати під рукою аркуш паперу та ручку. Також можна організувати власну локацію і таким чином стати співорганізатором акції.

Усі охочі традиційно можуть надіслати роботи поштою на адресу вул. Хрещатик, 26, Київ - 1, 01001 із позначкою "Радіодиктант" (лист має бути надісланий того ж дня або 10 листопада — про це свідчитиме поштовий штемпель), відсканувати або сфотографувати текст і впродовж 24 годин після закінчення акції надіслати електронної поштою на адресу rd@nrcu.gov.ua. Зображення має бути якісним, текст — написаним від руки (роботи, набрані у будь-якому текстовому редакторі, не розглядатимуться). Комісія приймає також тексти, написані шрифтом Брайля.

11 листопада текст радіодиктанту буде оприлюднено на сайті UA: Українське радіо, тож усі охочі зможуть перевірити свої знання.

Зауважимо, що текст для радіодиктанту замовляють спеціально. У ньому немає авторських знаків чи суперечливих орфограм. Але при тому їхня загальна кількість дуже велика, тому написати радіодиктант без помилок непросто. Минулого року свої радіодиктанти надіслали 28 999 учасників. Жодної помилки не зробило 123 учасники.

          Лист Міністерства

    

ХІІ Міжнародний конкурс з українознавства


        Міністерство освіти і науки інформує, що у 2018/2019 навчальному році ХІІ Міжнародний конкурс з українознавства для учнів 8-11 класів закладів загальної середньої освіти відбудеться з 28 по 30 березня 2019 року в м. Києві на базі Науково-дослідного інституту українознавства.

    Лист МОНУ

    Умови конкурсу

Відбувся науково-методичний семінар «Нова українська школа: завдання сучасної 

лінгводидактики»


        18 жовтня 2018 року відділом української мови і літератури та зарубіжної літератури Комунального навчального закладу Київської обласної ради «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» спільно із міським методичним кабінетом управління освіти виконавчого комітету Обухівської міської ради проведено науково-методичний семінар для  методистів регіональних методичних служб, керівників регіональних методичних об’єднань учителів української мови і літератури «Нова українська школа: завдання сучасної лінгводидактики».

    Детальніше

   Інформаційно-методичні матеріали семінару

Видавництво "Соняшник" презентує нові видання
        Зошит для контрольного оцінювання з української літератури. 9 клас

        Зошит для контрольного оцінювання з української мови. 9 клас

        Автори: Д. І. Дроздовський, О. В. Калинич

        Зошит для підготовки до контрольних робіт з української мови (9 клас) укладено відповідно до навчальної програми з української мови та з урахуванням інноваційних підходів Нової української школи. Під час підготовки завдань і навчальних матеріалів автори врахували вікові особливості сучасних учениць і учнів: задля кращого сприйняття інформації встановлено зв’язок матеріалів із життєвим досвідом молоді, використано сучасні стратегії візуалізації навчального контенту. Цікава, зрозуміла та стисла форма подання сприятиме соціокультурному та мовленнєвому розвитку учнів, формуванню уміння вчитися самостійно, а найголовніше — систематизувати й унаочнювати інформацію.

        Завдяки видавництву "Соняшник" зошити  якісні, кольорові, що неабияк потішило дев'ятикласників. "Із цим крутим зошитом на уроці зовсім не дивишся на годинник", - кажуть учні.

    Відеоогляд зошита з української мови і літератури


        Книга для вчителя української мови. 9 клас

    Розроблені плани-конспекти допоможуть творчо  підійти до проведення уроків, активізувати увагу дітей, заохотити до вивчення української мови. Посібник містить як наскрізні вправи ("Коректор!", "Лексична скринька", "Фразеологічна розминка", "Мовна дуель"), що спрямовані на актуалізацію раніше набутих знань, так і комплекси для опанування програмового матеріалу 9 класу. Використання під час уроків таких завдань сприятиме якісній підготовці до ЗНО, олімпіад і різноманітних контрольних робіт.

 

    

       Зошит для контрольного оцінювання з української мови. 10 клас

        Автори: Д. І. Дроздовський, О. В. Калинич

        Зошит не дублює підручники. Він структурований за навчальною програмою з української мови (чинною з 1 вересня 2018 року, рівень стандарту) та за програмою ЗНО так, щоб максимально наблизити учня до роботи з мовним матеріалом на уроці. Автори узгодили теми з програмою ЗНО. Видання складається з двох частин: І семестр, 152 ст.; ІІ семестр, 140 ст. Зошит призначений для десятикласників під час роботи на уроці, а також для учнів, що готуються до складання ЗНО-2019.


        Всі зазначені видання схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах комісією з української мови Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України.


Відбувся VІІІ Всеукраїнський фестиваль педагогічних ідей «Мій особистісно зорієнтований урок»


        З 11 по 13 жовтня 2018 року в місті Одесі на базі комунального закладу вищої освіти «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» за ініціативи Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України та підтримки Міністерства освіти і науки України відбувся VІІІ Всеукраїнський фестиваль педагогічних ідей «Мій особистісно зорієнтований урок».

    Детальніше

Переліки навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у закладах загальної середньої освіти


        З метою упорядкування навчальної літератури, що рекомендується для використання в освітньому процесі навчальних закладів, Міністерство освіти і науки України підготувало переліки літератури з навчальних предметів

       

        української мови і літератури  


      Вказані переліки постійно доповнюватимуться новими назвами навчально-методичних посібників за результатами розгляду відповідними предметними комісіями Науково-методичної ради з питань освіти МОН України, оновлюватимуться з урахуванням терміну дії грифів, наданих навчальній літературі Міністерством освіти і науки України, і будуть доступними для ознайомлення в режимі онлайн.

Інструктивно-методична нарада для методистів регіональних методичних служб, керівників регіональних методичних об’єднань учителів української мови і літератури, зарубіжної літератури

 

    

    27 серпня 2018 року на базі  КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» проведено інструктивно-методичну нараду для методистів регіональних методичних служб, керівників регіональних методичних об’єднань учителів української мови і літератури, зарубіжної літератури з теми «Організація освітнього процесу на заняттях української мови і літератури, зарубіжної літератури у 2018/2019 навчальному році»...
    
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Третій (фінальний) етап ІІ (обласного)  туру всеукраїнського конкурсу "Учитель року – 2018" у номінації "Українська мова і література"

          16 січня 2018 року на базі КВНЗ КОР «Академія непевної освіти» відбувся ІІІ (фінальний) етап ІІ (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» у номінації «Українська мова і  література».

           Продовження


Другий етап ІІ (обласного) туру всеукраїнського конкурсу "Учитель року – 2018" у номінації "Українська мова та література"

          19 грудня 2017 року в НВК "Сквирський ліцей-загальноосвітня школа І-ІІ ступенів" Сквирської районної ради відбувся ІІ етап ІІ (обласного) туру всеукраїнського конкурсу "Учитель року – 2018" у номінації "Українська мова та література".

          Продовження


Призначена стипендія Президента України 

 

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 25 квітня 2018 року № 425 «Про призначення стипендії Президента України переможцям XVIІI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика» призначена стипендія Президента України переможцям XVIIІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, які вибороли перші місця,  Груші Анастасії Григорівні, учениці 11 класу Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №22 Білоцерківської міської ради, та Угнівенко Аліні Олександрівні, учениці 10 класу Переяслав-Хмельницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Переяслав-Хмельницької міської ради.

Вітаємо, бажаємо здоровя, успіхів, нових перемог!Вітаємо переможців ІV (загальнонаціонального) етапу ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

 

З 11 по 13 квітня 2016 року в місті Харків на базі Харківської обласної спеціалізованої школи-інтернату «Обдарованість» Харківської обласної ради відбувся ІІ Всеукраїнський українознавчий фестиваль педагогічних ідей «Сонячні пелюстки».

Організатори заходу: Міністерство освіти і науки України та Творче об’єднання «Соняшник».

Докладніше

Вітаємо переможців І(фінального) етапу VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

 

        Диплом І ступеня виборола Каменєва Ніколь Андріївна, учениця 7 класу Мирненської загальноосвітньої школи I-III ступенів Бориспільської районної ради. ІІ місце посіли Угнівенко Аліна Олександрівна, учениця 10 класу Переяслав-Хмельницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Переяслав-Хмельницької міської ради...                          

Читати далі...


Вітаємо переможців ІV етапу XXXІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури

 

 Із 26 по 30 березня 2018 року в місті Вінниці проходив ІV етап XXXІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і  літературиЗ усієї України з’їхалися юні знавці рідної мови, переможці  обласних олімпіад...