Trühvlitort

4 suurt muna

125 g suhkrut

60 g jahu

40 g tärklist

1 tl küpsetuspulbrit


Immutamiseks

140 ml vett

30 g suhkrut

3 sl konjakit


Võikreem

300 g toasooja võid (82%)

300 g magusat kondenspiima

2 sl kakaod

2-3 sl konjakit


Trühvlipuru

140 g tuhksuhkrut

2 sl kakaod

3-4 sl sulavõid

1 sl konjakit


Eelsoojendasin ahju 170 kraadini. Vooderdasin 18 cm koogivormi küpsetuspaberiga. Kaalusin valmis kõik biskviidi koostisained. Vahustasin munavalged mikseri aeglasel käigul õrnaks vahuks. Lisasin järk-järgult suhkru ja suurendasin sammhaaval vahustamise kiirust. Vahustasin kuni vaht oli tugev ja läikiv ning mikserilabade väljatõstmisel tekkisid teravad vahutipud. Segasin munakollased lusikaga läbi ning valasin munavalgevahule. Mikserdasin aeglasel kiirusel võimalikult lühikese ajaga ühtlaseks. Liigne segamine muudab munavahu vedelaks! Segasin jahu, tärklise ja küpsetuspulbri omavahel. Sõelusin jahusegu munavahule ning segasin õrnalt ühtlaseks. Valasin taina vormi, küpsetasin 45-50 minutit,  kuni biskviidi sisse torgatud puutik kuivaks jäi. (Suurema, näiteks 24 cm vormi puhul, küpseta 190 °C juures 30-35 minutit). Lasin biskviidil veidi vormis jahtuda, siis eemaldasin vormi ja lasin täielikult jahtuda.


Immutussiirupi jaoks keetsin vett ja suhkrut kuni suhkur sulas. Lisasin konjaki, lasin jahtuda. 


Kreemi jaoks vahustasin pehme või heledaks vahuks, lisasin toasooja kondenspiima, kakao ja konjaki. Mikserdasin kuni sain koheva kreemi. 


Lõikasin biskviidi kolmeks kihiks. Panin alumise kihi tordialusele, immutasin siirupiga ning määrisin peale kolmandiku võikreemist. Asetasin peale teise biskviidikihi, immutasin ja määrisin kreemiga. Katsin pealmise biskviidikihiga, immutasin siirupiga ning määrisin ülejäänud kreemi tordi peale ja külgedele. 


Trühvlipuru jaoks segasin tukhsuhkuru ja kakao. Lisasin teelusikakaupa konjakit ja sulavõid. Mudisin sõrmedega kuni sain ühtlase, natuke niiske puru. Puistasin puru tordile, surusin õrnalt käega ka tordi külgedele. 

Lasin tordil enne serveerimist ööpäeva jahedas maitsestuda. Kaunistamiseks sobivad võikreemist lilled, šokolaadi- või martsipanivigurid, värsked marjad, pähklipuru.