O nás

Vipassana, neboli meditace vhledu je ústředním pojmem buddhismu, jedná se o soubor technik, které pomáhají mysli se zpřítomnit a plněji prožívat to co se děje tady a teď.

Protože vše co existuje, existuje právě teď, Vipassana nevede k intelektuálnímu přemýšlení o věcech, ale k jejich přímému prožívání tak jak jsou.

Tím se rozvíjí vhled do podstaty věcí, přímé a vlastní chápaní toho, jak věci jsou.

Některé z těchto technik a strategií jsou jako vyučovací program různých škol, jiné jsou doporučovány v Buddhových promluvách a mnoho jich je zcela osobních.

VipassanaCB je volné sdružení lidí, kteří hledají v těchto technikách životní lehkost, vnitřní klid a mír. A plnější a vědomější prožívání toho co právě existuje.

Cílem skupiny je vytvořit podmínky a prostředí ke studiu a praxi duchovních nauk za účelem hlubšího pochopení a poznání naší životní skutečnosti.

Další definice může být - prostor pro pokusné a zkoumací aktivity skupinky přátel řešících kardinální otázku - zdali meditovat nebo jen tak sedět a nic nedělat. :)

Meditace České Budějovice

Pravidelně se scházíme na staro-nové adrese:

Junák - krajinská... místo nových možností

Krajinská 384/40a (do průchodu), České Budějovice

v pondělí 18:00 - 20:00

za účast lze přispět dobrovolným příspěvkem v doporučené výši 60 Kč/osobu

uvnitř po vstupu pořád rovně na parkoviště, pak kolem něj vpravo, nahoru po pozvolna stoupajícím chodníčku, až ke dveřím vedle nich jsou zvonky.

zazvoňte na zvonek (vpravo nahoře) s nápisem "Lebedárna" či "Kniherna", pak po schodech do prvního patra, nahoře doleva a pořád rovně do otevřených dveří

v případě problémů volejte na telefon uvedený v kontaktech

Najdete nás zde