O nás

Vipassana, neboli meditace vhledu je ústředním pojmem buddhismu, jedná se o soubor technik, které pomáhají mysli se zpřítomnit a plněji prožívat to co se děje tady a teď.

Protože vše co existuje, existuje právě teď, Vipassana nevede k intelektuálnímu přemýšlení o věcech, ale k jejich přímému prožívání tak jak jsou.

Tím se rozvíjí vhled do podstaty věcí, přímé a vlastní chápaní toho, jak věci jsou.

Některé z těchto technik a strategií jsou jako vyučovací program různých škol, jiné jsou doporučovány v Buddhových promluvách a mnoho jich je zcela osobních.

VipassanaCB je volné sdružení lidí, kteří hledají v těchto technikách životní lehkost, vnitřní klid a mír. A plnější a vědomější prožívání toho co právě existuje.

Cílem skupiny je vytvořit podmínky a prostředí ke studiu a praxi duchovních nauk za účelem hlubšího pochopení a poznání naší životní skutečnosti.

Další definice může být - prostor pro pokusné a zkoumací aktivity skupinky přátel řešících kardinální otázku - zdali meditovat nebo jen tak sedět a nic nedělat. :)

Meditace České Budějovice

Pravidelně se scházíme na staro-nové adrese:

Junák - krajinská... místo nových možností

Krajinská 384/40a (do průchodu), České Budějovice

v pondělí 18:00 - 20:00

za účast lze přispět dobrovolným příspěvkem v doporučené výši 50 Kč/osobu

uvnitř po vstupu pořád rovně na parkoviště, pak kolem něj vpravo, nahoru po pozvolna stoupajícím chodníčku, až ke dveřím vedle nich jsou zvonky.

Pokud jdete později zvoňte na zvonek (vpravo nahoře) s nápisem "Lebedárna" či "Kniherna", pak po schodech do prvního patra, nahoře doleva a pořád rovně do otevřených dveří.

Najdete nás zde