Sněhuláčci na tyčce

Zázvorovo-skořicový krém:

200 g kvalitní bílé čokolády

100 g smetany ke šlehání 40%

1/2 lžičky mleté skořice

2 lžičky mletého zázvoru


V horké smetaně rozmíchejte koření a nalijte na čokoládu. Nechte chvilku odstát, pak stěrkou vymíchejte do hladké emulze. Můžete promixovat tyčovým mixérem. 

Krém přikryjte folií (položte přímo na krém) a dejte chladit do lednice alespoň na několik hodin (klidně i přes noc). 


Žloutkový krém s vanilkou:

150 ml mléka

2 žloutky

30 g kukuřičného škrobu

30-40 g cukru krupice 

1/2 vanilkového lusku

150 g másla


Mléko dejte do misky, přidejte semínka z poloviny vanilkového lusku a přiveďte k varu.

V misce mezitím prošlehejte žloutky, cukr a škrob. Jakmile se mléko začne vařit za stálého šlehání ho pomalu přilévejte do žloutkové směsi. Promíchejte, vlijte zpět do kastrůlku a za stálého míchání při nižší teplotě chvilku provařte. Je potřeba pořádně míchat, aby nezůstaly v krému hrudky. 

Směs nalijte do misky, přikryjte folií (přímo na krém) a nechte při pokojové teplotě zchladnout. 

K vychladlé směsi pak po částech zašlehejte změklé máslo. Podle chuti můžete přisladit moučkovým cukrem. Jen berte v úvahu, že makronky jsou sami o sobě dost sladké, a proto krém moc sladký být nemusí. Měla by vyniknout hlavně chuť vanilky. 


Dokončení sněhuláčků

krémy na plnění

tyčky

gelové potravinářské barvy

černý fondán

stuhy


Vybraný krém si přendejte do sáčku s menší trubičkou a nastříhejte na polovinu sněhuláčkových makronek. Do každého sněhuláčka vpíchněte opatrně tyčku a makronky slepte. Dejte do lednice na pár hodin ztuhnout.

Malým štětečkem můžete pomocí gelových barev nakreslit sněhuláčkům šály a mrkvičky. Z černého fondánu si vyválejte malé kuličky a vytvořte z nich oči a knoflíky :) Fondán lehce přichytíte vodou nebo potravinářských lepidlem. Pusu jsem nakreslila jedlou černou fixou. 

Můžete samozřejmě nakreslit černou barvou i knoflíky nebo naopak vše vymodelovat z fondánu či marcipánu. Je to jen na vaší fantazii :))


www.vikendovepeceni.cz